Bugun...
Bizi izleyin:"Çanakkale’de Yoğun Bakım Doluluk Oranı Yüzde 80"

Tarih: 13-04-2021 06:30:15 Güncelleme: 13-04-2021 06:34:15 + -


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında yeni vaka ve ölüm sayılarının artmasına ilişkin “Aylardır süren şartlar herkesi yordu, mutant virüsler işi zorlaştırdı” derken, Türkiye’nin mutant virüsün etkisinin arttığı yeni bir pik döneminde olduğunu söyledi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında yeni vaka ve ölüm sayılarının artmasına ilişkin “Aylardır süren şartlar herkesi yordu, mutant virüsler işi zorlaştırdı” derken, Türkiye’nin mutant virüsün etkisinin arttığı yeni bir pik döneminde olduğunu söyledi. Koca, Ramazan ayında alınacak yeni tedbirlere ilişkin yarın alternatiflerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağını, konuya ilişkin açıklamayı Erdoğan’ın yapacağını belirtirken, “Erişkin yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 71,3. Sinop, İzmir, Çanakkale, Bartın, Edirne ve Rize’de yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80’in üzerinde. Şu an bir sorun olmadığımızı ama yakinen takip ettiğimizi söylemek istiyorum” ifadesini kullandı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından bir basın açıklaması düzenledi. Bakan Koca, toplumun psikolojik direncinin azaldığını vurguladı. Dünkü Koronavirüs vaka sayısını 52 bin 676, ölüm sayısını ise 248 olarak açıklayan Koca, “Nüfusun yüzde 80’i çok yüksek risk grubundaki illerde yaşıyor” dedi.

 

Yeni vakaların yüzde 85’inin İngiltere varyantı olduğunu belirten Koca, “Türkiye genelinde yüzde 59 olan yatak doluluk oranı ve yüzde 67,4 olan yoğun bakım yatak doluluk oranında dramatik artış yoktur ama gelişmeler ciddi, veriler ikaz edicidir” şeklinde konuştu. Koca, gazetecilerin soruları üzerine erişkin yoğun bakım doluluk oranının yüzde 71,3 olduğunu, 10 bine yakın ağır hasta kapasitesinin olduğunu söyledi.
Bu haber 3679 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI