www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale’de Oyları En çok Artan Parti: İYİ Parti!

Tarih: 21-05-2022 08:21:38 Güncelleme: 21-05-2022 08:24:38 + -


Bir dönem iktidara yakınlığı ile bilinen ORC Araştırma Eğitim ve Danışmanlık şirketinin siyasi eğilimler araştırması sonuçları paylaşıldı. Çanakkale’de 1016 kişi ile görüşülerek yapılan ankette oylarını en çok artıran siyasi partinin İYİ Parti olduğu görüldü. Anket sonuçlarına göre Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasında ise yüzde 29,4 puanlık fark oluştu!


Çanakkale’de Oyları En çok Artan Parti: İYİ Parti!

ORC Araştırma Eğitim ve Danışmanlık şirketi Mayıs 2022 siyasi eğilimler araştırması sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. 41 ilde gerçekleştirilen anket çalışması 11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında 1016 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi. Yapılan anket çalışmasında katılımcılardan en yüksek oyu alan siyasi parti ise yüzde 34,5 ile CHP oldu. Anket sorularında AK Partiye oy vereceğini belirten katılımcı oranı ise yüzde 26,4 olarak gerçekleşti.

 

İYİ PARTİ YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR!

Şubat 2022 ORC anketinde katılımcılardan yüzde 22 oranında oy alan İYİ Parti, Mayıs ayında oylarını yüzde 2,1 oranında arttırarak; yüzde 24,1 puana yükseldi. CHP ise Şubat ayında göre oylarını sadece yüzde 1,9 oranında arttırdı.

 

AK PARTİ DÜŞÜŞTE

AK Partiye Şubat 2022 anketinde oy vereceğini belirten katılımcıların oranı yüzde 28,1 idi. Mayıs ayında yapılan anket çalışmalarında ise AK Partinin oylarının yüzde 1,7 düşerek yüzde 26,4’e geriledi.

 

MİLLET İTTİFAKI AÇIK ARA ÖNDE!

Cumhur İttifakının iki büyük partisi olan AK Parti ve MHP’nin ankette çıkan toplam oy oranları ise yüzde 31,5’e ulaşırken; CHP ve İYİ Parti’nin toplam oy oranları ise yüzde 60,9’a ulaştı. HDP’nin Çanakkale’deki oy oranı ise yüzde 3,2 olarak tespit edildi.

6’LI MASANIN PAYDAŞLARINDA SON DURUM!

CHP ve İYİ Parti’nin dışında 6’lı masa olarak bilinen koalisyon içerisinde yer alan Deva Partisinin oyu Çanakkale’de yüzde 1,5 olarak ölçülürken; Saadet Partisinin oy oranı ise 1,1 olarak gerçekleşti. Gelecek Partisinin oy oranı yüzde 0,8 olarak tespit edildi. CHP’den ayrılarak Memleket Partisini kuran Muharrem İnce’nin Gelecek Partisinin oyu ise yüzde 1,6 olarak ölçüldü. Diğer siyasi partilerin toplam oyu ise yüzde 1,7 olarak tespit edildi.

 

RIDVAN UZ’DAN MANİDAR PAYLAŞIM!

ORC’nin Mayıs 2022 Çanakkale anket sonuçlarını sosyal medyada paylaşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz manidar bir paylaşımda bulundu. İstikrarlı bir şekilde Türkiye genelinde oylarını yükselten İYİ Parti’nin oyların Çanakkale’de de yükseliş içerisinde olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rıdvan Uz, AK Parti ile İYİ Parti arasında yüzde 2,3 puanlık oy farkına işaret ederek “Bir Omuz, Az Kaldı Çanakkale’m” ifadelerini kullandı.
Bu haber 2979 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI