thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale’de DEV Güç Birliği

Tarih: 25-09-2017 07:26:27 Güncelleme: 25-09-2017 07:34:27 + -


Dünyanın Dev Akaryakıt Firması LUKOİL ile Çanakkale’nin öncü Akaryakıt Firması MİLLER Enerji Firması ile işbirliği yaptı. Miller 6 Akaryakıt istasyonunun Lukoil yaptı. Dardanos tesislerinde gerçekleşen açılışta, Enerjide Türk-Rus iş birliğinin yen bir halkası oluştu.


Çanakkale’de DEV Güç Birliği

Dünyanın Dev Akaryakıt Firması LUKOİL ile Çanakkale’nin öncü Akaryakıt Firması MİLLER Enerji Firması ile işbirliği yaptı. Miller 6 Akaryakıt istasyonunun Lukoil yaptı. Dardanos tesislerinde gerçekleşen açılışta, Enerjide Türk-Rus iş birliğinin yen bir halkası oluştu.  Galatasaray’ın Yıldız Futbolcusu Garry Rodrigues’in katıldığı açılışta konuşan Miller Holding Yönetim Kurulu Bakanı Mert Mildon 2023 yılına kadar 20 akaryakıt istasyonunu hizmete sokacaklarını, Miller Holding Çanakkale ve Bölgede Yeni Bir Dönem Başlattığını ifade etti.

MİLLER ÇANAKKALE’DE YENİ BİR DÖNEME BAŞLIYOR

Miller Holding ile Lukoil işbirliğince Çanakkale'de akaryakıt istasyonu açılışı gerçekleştirildi. . Açılışta konuşma yapan Miller Kolding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon; “Yarım asırlık akaryakıt tecrübemizi, dünyaca ünlü enerji devi ile birleştirdik. Türkiye'ye güvenen, yatırımlarını büyüten Lukoil'le birlikte yürüme kararımızdan mutluyuz. Miller Holding, her zaman ilklere imza atmanın gücü ile Çanakkale ve bölgemizde akaryakıt sektöründe yeni bir dönem başlatacak” dedi. Lukoil tesislerinde yüzde 8 indirim sağlayan 'Taraftar Kart' uygulamasını tanıtmak için açılışa, Galatasaray'ın kanat ve forvet oyuncusu Garry Rodrigues de katıldı.

ENERJİDE RUS – TÜRK İŞBİRLİĞİ

Çanakkale'de, Miller Holding'in Dardanos Akaryakıt Tesisi'nin açılış töreni ile hayat buldu. Törene, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Lukoil'den Genel Müdür Arash Repac, Ticari Direktör Zaur Jalilov, Genel Müdür Yardımcısı Ercan Aydemir, CFO İsmail Kerimov, Yatırım Müdürü Ahmet Ural, Türkiye Satış Müdürü Tunçkan Yalnız, Bölge Müdürü Ezgi Canbul, Pazarlama Müdürü Ulaş Koç, Baş Hukuk Müşaviri Oğuz Sami Sarıkaya, Saha Müdürü Caner Can, Yatırım Koordinatörü Murat Şen, Yatırım Mühendisi Mert Okay, LPG Mühendislik Koordinatörü Süleyman Oran, Miller Holding'den de Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Mildon katıldı.

 

“TÜRKİYE'YE YATIRIMIMIZ KATLANARAK DEVAM EDECEK"

Lukoil, günlük 2,2 milyon varil üretimi, dünya ham petrol üretimindeki yüzde 2.1'lik payı, 30'dan fazla ülkede 6 binden fazla istasyonu ile dünyanın petrol üretimine göre en büyük 2'nci şirketi Lukoil'ın Türkiye Genel Müdürü Arash Repac, Türkiye'nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunun altını çizerek, yatırımlarını artırarak sürdüreceklerini belirtti. Repac, Miller Holding ile yaptıkları işbirliğinin önemini ise şöyle anlattı: "Miller Holding'le yaptığımız işbirliği, Türkiye'ye verdiğimiz önemin göstergesidir. Türkiye, Lukoil için son derece önemli bir lokasyon ve aynı zamanda önemli bir pazar. Dolayısıyla yatırımlarımız katlanarak devam ediyor. Çanakkale ve çevresi yatırım yapmak, büyümek istediğimiz bölgelerden biri. 6 istasyona sahip Miller, bu stratejimiz dahilinde son derece önemli bir hedefti. Biz bu dev transferden dolayı son derece mutluyuz. Türkiye'deki yatırımlarımız devam edecek; bundan herkes emin olabilir."

"YARIM ASIRLIK TECRÜBEMİZİ DÜNYA DEVİ İLE BİRLEŞTİRDİK "

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, Lukoil'ın, fiyat politikası ve kalitesi ile birlikte rekabet edilemez bir akaryakıt markası olduğunu kaydederek, şunları söyledi: "Yarım asırlık akaryakıt tecrübemizi, dünyaca ünlü enerji devi ile birleştirdik. Türkiye'ye güvenen, yatırımlarını büyüten Lukoil'le birlikte yürüme kararımızdan mutluyuz. Bu işbirliğini büyüteceğiz. 2023 yılına kadar İstanbul ve Çanakkale'de başta olmak üzere toplam 20 istasyonu hizmete sokacağız. Miller Holding, her zaman ilklere imza atmanın gücü ile Çanakkale ve bölgemizde akaryakıt sektöründe yeni bir dönem başlatacak. Çanakkale halkı ilk defa dünyanın en kaliteli yakıtını en iyi fiyat ile satın alabilecek. Lukoil, 'Taraftar Kart' uygulaması ile Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarlarına da indirimler uyguluyor. Aynı zamanda 'Çiftçi Kart' ve 'Taşıt Tanıma Sistemi' ile de fark yaratıyor. Lukoil'ın sunduğu bu tür fırsat ve hizmetleri en hızlı ve hesaplı şekilde ulaştıracağımız için mutluyuz. Miller Holding, geçmişten gelen birikimini dünya devi Lukoil'le birleştirerek, insanlarımıza en hızlı ve ekonomik hizmeti sunmaya devam edecek."

"AFRİKA, AVRUPA'NIN ALTERNATİFİ OLABİLİR"

Törende yaptığı konuşmada Miller Holding'in Senegal'deki Batı Afrika'nın en büyük hal ve Tır parkı olarak kabul edilen inşaat projesine de vurgu yapan Mildon, iş dünyasına Afrika'ya açılmaları konusunda çağrı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve hükümetin Afrika ülkelerine verdiği desteğin bu ülkelerde Türk iş dünyası için yeni fırsatlar oluşturduğuna dikkat çeken Mildon, şöyle devam etti: "Afrika ülkeleri, krizde olan Avrupa ülkelerinin alternatifi olabilecek bir noktadır. Türk girişimci ruhu buralarda yeni başarı hikâyeleri yazacaktır. Akılcı hareket etmeli, küresel dengeleri ve fırsatları takip etmeliyiz. Çanakkaleli müteşebbis iş adamlarımıza sesleniyorum. Güç birliği yapın ve bu ülkelere yatırım yapın! Türkiye'nin kalkınmasına destek olun, Türk ihracatına destek olun! İnanın 5 yıl sonra geç kalmış olacaksınız. Risk alın! Korkmayın! Tarih yazmak cesaret işidir. Fatih Sultan Mehmet, "Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir" der. Biz bu ülkeye çok şey borçluyuz. Çanakkale'mizin Türkiye gayri safi milli hasıladaki payının düşük olması kaderimiz olmasın. Biz, üreten, dünyaya mal ve hizmet satabilen bir Çanakkale inşa edelim. Şu anda ülkemizin yakalamış olduğu yükseliş trendine biz de Çanakkale olarak dahil olalım, bu rüzgarın bitmemesini sağlayalım. Zaman birlikte olma zamanıdır. Kısır çekişmelere girmeden ülkemizin üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı ekonomik büyüme modelinin sürdürülmesine ve 2023 hedeflerimize tüm gücümüzle sahip çıkalım."

RODRIGUES'DEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Törenin en ilgi gören konuğu ise Lukoil tesislerinde, yüzde 8 indirim sağlayan 'Taraftar Kart' uygulamasını tanıtmak için gelen Galatasaray'ın ünlü forvet oyuncusu Garry Rodrigues oldu. Futbol toplarını imzalayan ve istasyonda futbol toplarıyla gösteri yapan Rodrigues ile taraftarların sevgi gösterileri, fotoğraf çektirme yarışı renkli görüntülere sahne oldu. İmza töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Garry Rodrigues, "Zaten tek hedef vardır. Galatasaray gibi bir takım, herkesin istediği gibi şampiyon olmaktır. Bizim hedefimizde bu. Takımımızın gidişatından çok memnunum. Kısa bir zamanda iyi bir takım olduğumuzu, olmaya başardığımızı gösterdik. Bundan dolayı ben de çok memnunum. Daha da iyi olacağına inanıyorum. Bundan sonra maç maç değerlendirip, bu performansımızı koruyup, hatta yükseltmek isteriz" dedi. İmza töreni sonrası Garry Rodrigues protokol üyeleriyle birlikte, akaryakıt istasyonunun açılış törenine geçti.
Bu haber 15967 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI