thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Bülent Turan Eleştiri Konusu Oldu!

Tarih: 13-08-2018 06:38:59 Güncelleme: 13-08-2018 07:48:59 + -


CHP’liler tarafından sıklıkla Çanakkale Halkını ve kenti tanımamakla eleştirilen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın kentin giriş noktası olan İskele Meydanı’nı otopark yapma önerisi ve 6,41 TL’ye kadar yükselen dolar üzerine yaptığı açıklamalar vatandaşlarda büyük şaşkınlık yaratırken tepki de çekiyor.


Bülent Turan Eleştiri Konusu Oldu!

CHP’liler tarafından sıklıkla Çanakkale Halkını ve kenti tanımamakla eleştirilen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın kentin giriş noktası olan İskele Meydanı’nı otopark yapma önerisi ve 5,87 TL’ye kadar yükselen dolar üzerine yaptığı açıklamalar vatandaşlarda büyük şaşkınlık yaratırken tepki de çekiyor.

 

Yıllarca İstanbul’da siyaset yaptıktan sonra 7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde Çanakkale’den aday olarak milletvekili olan, sonrasında da AK Parti’nin Grup Başkanvekilliğine kadar yükselen Bülent Turan’ın son günlerde adeta basireti bağlandı!

 

“HİÇ BİR ŞEY YOK AMA YÜZDE 60’A YAKIN OY ALIYORLAR”

Kentte geçen hafta sonu meydana gelen su kesintisi sonrasında Çanakkale Belediyesi çalışanlarına ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı sosyal medyada eleştiren Bülent Turan, “Saygı duyuyoruz şehrimizin tercihine. Yeni bir park yok, yol yok, su yok, proje yok, hal/mezbaha, planlı yeşil alan hiçbir şey yok ama %60’a yakın oy alıyor” paylaşımında bulunmuştu.

 

“İSKELE MEYDANI OTOPARK OLSUN” DEDİ ÇARŞI KARIŞTI!

Çanakkale Özel İdaresinin izin almadan bir firmaya açtırdığı sondan nedeniyle Çanakkale Belediyesi çalışanlarını ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı eleştiren Bülent Turan eleştirilerine GESTAŞ İskelesinde özellikle yaz ve bayram dönemlerinde meydana gelen trafik sıkışıklığını gündeme getirerek devam etti. Yaşanan trafik yoğunluğunu çözmek içinde İskele Meydanı’nın gemi geçişlerinde yoğunluğu azaltmak için otopark olarak kullanılmasını öneren Bülent Turan; “Belediye nerede? Belediye ne iş yapar? İskelede Demokrasi Meydanı var, büyük bir meydan….. Tek istikamet yollar imkanı var, meydanın park olarak kullanılması imkanı var. Burada park olsa, gemiye giriş çıkışlar rahat olacak. Sizin ışıklardan adamı çağırmanız başka bir şey, hazır burada sayı sayı ayarlanmış parktan araç almanız başka bir şey. Bu şehrin sahibi yok. Ben elli defa şu yeri açalım dedim, ses çıkmadı” ifadelerini kullandı.

 

 “HALKIN GEZİNTİ ALANINI OTOPARK OLARAK DÜŞÜNMEK BÜLEN TURAN’A ÇOK YAKIŞMIŞ”

Bülent Turan’ın İskele Meydanının otopark olarak kullanılması önerisi sonrasında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan basın toplantısı düzenledi. Bülent Turan’ın önerisini irobik bir yanıt veren Ülgür Gökhan; “İskele Meydanı için Sayın Turan otopark olsun demiş. Yani Manolya Ağacının olduğu, Kelebeğin olduğu o alan GESTAŞ’tan caddeden araçlar geçsin diye otopark olsun mu? Soru bu. Kamuoyu burası için ‘Sen burayı otopark yap, GESTAŞ’a binip karşıya geçecek araçların depolama alanı olsun, biz kenarından köşesinden geçer, ötesinden dolanır geçeriz’ derlerse hemen yaparız. Ama GESTAŞ iskelesinin içini hiç açmasın, gelip geçecek araçları gişelerde bekletsin. Yoğunlukta GESTAŞ Kepez limanını kullanmasın, yıllarca söylediğimiz Karacaören altına iskeleyi taşımasınlar ama İskele Meydanı araçlar için otopark yapılsın öyle mi? Hayhay bunu da yerine getiririz. Ben bu konuda Çanakkale halkının ne diyeceğini merak ediyorum. Çünkü sonuç itibariyle halkın gezinti, etkinlik alanının otopark olarak kullanılmasını düşünmek Bülent Turan’a çok yakışmış açıkçası” dedi.

PEKİ VATANDAŞ NE DÜŞÜNÜYOR?

Bülent Turan’ın İskele Meydanını Otopark yapma önerisi sosyal medyanın da gündemine oturdu. Kimi vatandaşlar Bülent Turan’ı rantçılık ile suçlarken; kimileri dalga geçti. Kimi vatandaşlarda ağır tepki gösterdiler. Vatandaşların “İskele Meydanı Otopark olsun” önerisinde bulunan Bülent Turan’a gösterdikleri tepkilerden bazıları şöyle;

 

- Ben şahsımca Bülent TURAN beyin öncelikle cümleyi bu şekilde kullandığını düşünmüyorum. Çanakkale’nin en güzel yerlerinden bir tanesi olan iskele meydanı otopark olarak düşünülemez.

- Bunların ikisi de kafayı yemiş. Laf söylemiş olmak için konuşuyorlar. Cehalet paçalarından akıyor. İkisinin de Çanakkale’den haberi yok. Çanakkale ne ifade ediyor, bilmiyorlar...

- Tabi canım hatta otopark yapmak az kalır bide AVM yapılsın tam olsun boyle saçma birşey duymadım

- Tam bunların çözüm anlayışı hemen otopark yapalım. İstanbul gibi Çanakkale’de mahvolsun!

- Senin neden AKP milletvekili olduğunu gayet güzel anlıyoruz. Vizyon o kadar işte. Daha yeni lideriniz ‘her taraf beton yığını oldu’ diye konuştu. Demek ki anlamamışsın. Şehrin en güzel kupon arazisine! Otopark he?

-  İskelede hangi ülkede oto park var acaba sadece eskilerden bir şey kalmasında ne olursa olsun zihniyeti cahilsiniz okumuş cahil

- Güzelim alan otopark mı olurmuş bu neyin kafası böyle Bülent Turan???

- En büyük hedefi belediyeyi almak olan AKP, Çanakkale için ürettiği proje bumudur şimdi? Gestaş için rant yaratmak temel ilke! Yıllardır Çanakkale diye yana yakıla her seçim uğraş, ama bunlarla gelirseniz ancak sandıkta kafamıza silah dayarsanız belki seçim kazanırsınız..

- Demek belediye onlarda olmuş olsa gitti bizim güzelim iskele meydanı..

- Bülent Turan çok ayıp etmiş coookkkk

- Hah bütün kuşları öptük bir leylek kaldı

- Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

Çanakkale Çanakkale olalı böyle proje görmedi

“DOLAR ÜÇ KURUŞ ARTACAK TÜRKİYE BATACAK DİYE BİR ŞEY YOK”

Bülent Turan’a bir diğer gösterilen bir diğer tepki ise; son aylarda kademeli olarak artan ama artık gün içerisinde bile inanılmaz artışların gözlemlendiği Dolar kuru için söyledikleri oldu. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, partisinin genişletilmiş ilçe toplantısında partililerle buluşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Artık ihracatta, NATO'da Türkiye ne der diye bakıyorlar. Biz İMF' li yılları biliyoruz. Önceden ‘Öğretmen limon satıyor’ diye haberler olurdu şimdi var mı böyle bir haber? ‘Dolar üç kuruş aratacak, Türkiye batacak’ diye bir şey yok. Dolar toparlanacak, yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek.  Biz bu perdenin arkasındaki oyunu biliyoruz. Bu oyunlarda bozulacak” diye konuştu.

 

Bülent Turan Dolar kurundaki artışı "Üç Kuruş" olarak değerlendirdiği 9 Ağustos 2018 günü 1 Dolar = 5,48 TL iken; 1 Euro= 6,35 civarındaydı. Turan’ın bu açıklamasının üzerinden 24 saat bile geçmeden 10 Ağustos 2018 Cuma günü 1 Dolar = 6,41 seviyesinde işlem gördü. Dolar 6,80 seviyelerini de görürken; Euro 7,31 seviyesinde günü kapattı. Turan’ın “Üç Kuruşluk Artış” dediği kurlar bir gün bile dolmadan Türk Lirası karşısında dolar 93 kuruş değer kazandı. Euro ise 96 kuruş değer kazandı! Kurlardaki artışı “Üç Kuruşluk” olarak değerlendiren Bülent Turan bir kez daha sosyal medyanın gündemine oturdu. Turan’ın dolar kuru ile ilgili ifadelerini sosyal medya kullanıcıları şöyle tepki gösterdiler;

 

- Artışı 3 kuruş olarak görenler hadi memur emekli ve işçi maaşlarını dolar kuru üzerinden hesaplayıp ödeyin.

- Ne içiyor bunlar beya :) Hep kafaları kıyak..

- Sanki başka gezegende yaşıyorlar

- Kafa mı buluyor insanlarla

- Bu adam gerçekten Çanakkaleli mi ????

- Bunların 2018 için gördükleri bir dolar kuru vardı dillere destan 1.85 diye.. uluslararası hukuk ekonomi işini bilmeyen dünyaya benim pencerem deyip de değil global bakamayan insanlar ülkelerini ancak ve ancak bu hale getirebilirler

- Hani şakşakçılar vardı ne oldu onlara bu ara sesleri çıkmıyor biz KAZANDIK diyen
Bu haber 11155 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI