Bugun...
Bizi izleyin:“Bu Ülke Bunlardan Daha İyisini Hak Ediyor"

Tarih: 19-04-2021 14:35:43 Güncelleme: 19-04-2021 14:36:43 + -


Çanakkale’nin 100 binde görülen vaka sıklığı ile Türkiye’nin birinci sıraya yükselmesi üzerine CHP Merkez İlçe başkanı basın açıklaması düzenledi. Aylardır artış gösteren koronavirüs vakalarının nedeni olarak iktidar partisi işaret etti.


“Bu Ülke Bunlardan Daha İyisini Hak Ediyor

Çanakkale’nin 100 binde görülen vaka sıklığı ile Türkiye’nin birinci sıraya yükselmesi üzerine CHP Merkez İlçe başkanı basın açıklaması düzenledi. Aylardır artış gösteren koronavirüs vakalarının nedeni olarak iktidar partisi işaret etti.  AK Parti’nin süreci iyi yönetemediğini belirten Uyanık; “AK Parti iktidarı tarafından yürütülememiş, sürdürülememiştir ve an itibariyle de bundan sonra olağanüstü şartların olağanüstü çözümleri olmalıdır” dedi. Uyanık konuşmasının devamında ülkenin yaprak gibi döküldüğünü belirterek; “Ülke resmen yaprak dökülür gibi dökülüyor. Bu ülke bunlardan daha iyisini hak ediyor. Yoksulluk ve yolsuzluk kaderimiz değildir. Gelecek güzel günlere inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“TİCARET BAKANI KENDİ ŞİRKETİNDEN BAKANLIĞINA DEZENFEKTAN SATMIŞ”

CHP il binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, güdeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında 2020 yılının başında sahibi olduğu eczane tarafından Çanakkale Belediyesi’ne yaptığı dezenfektan satışı hakkında kendisine yapılan eleştirilere değinen Uyanık; “Geçenlerde Merkez İlçe Başkanı olarak benim Çanakkale Belediyesi’ne 2020’de pandeminin ilk döneminde dezenfektan ham maddesi satışımla ilgili bir eleştiri gelmişti. Şu duruma bakın ki bugün ulusal basında da Ticaret Bakanımız kendi şirketinden, kendi bakanlığına dezenfektan satışı yapmış. O zaman da anlatmaya çalışmıştım. Bu ortamda yaptığımız şeylerle ilgili sıkıntımız yok. Bu konuda direkt bir yaftalama, bir itibarsızlaştırma çalışmasına giren ilgili siyasilerin bu konudaki fikirlerini de merak ediyoruz” dedi.

 

“YARI AÇILIMIN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ NOKTA BUDUR”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, tam kapanmayı işaret ederek; “Çanakkale’de bu hafta sonu itibariyle yarı kısıtlama uygulanmasının sonunda yüz binde görülen vaka sayısı oranlarına göre Türkiye’de en yoğun illerin başında olması hepimizi son derece üzdü. Bu şartlarda Çanakkale’de yaşayan insanlar bundan daha fazla ne yapacaklar? Kordonda gezmeyin, gezmeyelim; dükkânlarınızı kapayın, kapatalım; hafta sonu çıkmayın, çıkmayalım… Daha fazla ne yapacaklar? Bir yerlerde bir şeyler eksik ve yanlış yapılıyor. Çünkü yarı açılımın getirdiği sürecin ülkeyi getirdiği nokta bu. Son derece üzüntülüyüz. Bu süreçte insanlar günlük yaşamlarını sürdürmekten aciz durumdadırlar. Çünkü ya covid vakası sonucu hayatını kaybeden veya sevdiklerinden uzak durmak zorunda kalan insanlar… Bununla beraber bütün kısıtlamaları, bütün yoksullukları sürdürmek zorunda kalan insanlar… Bunları alt alta yazıp topladığımız zaman bu iş Ak Parti iktidarı tarafından yürütülememiş, sürdürülememiştir ve an itibariyle de bundan sonra olağanüstü şartların olağanüstü çözümleri olmalıdır” dedi.

 

“150 BİN AŞIYI LİBYA’YA GÖNDERMENİN MANTIĞI NEDİR”

İktidarın kendi halkına aşıyı temin etmekte güçlük çekerken Libya’ya 150 bin aşı göndermesini sorgulayan Ali Uyanık; “İktidara “Libya’ya 150 bin aşıyı gönderirken mantıkları neydi?” şeklinde soru yönelten CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık; “Aşı olmayan öğretmenler adına soruyorum. Aşı olmayan öğretmenler, 150 bin aşının Libya’ya neden gönderildiğiyle ilgili bize soru soruyorlar. Kendi insanının, özellikle risk gruplarının aşılanması tamamlanmadan, birçoğumuza aşı yapılmamışken, bu halde biz yurtdışına hangi mantıkla aşı gönderiyoruz? Bunları bilmiyoruz. Üst üste tekrar tekrar ben yaptım oldu mantığıyla hatalar yapılıyor. Lütfen kamuoyunun aklına, bu işi bilenlere bu işin çilesini çekenlere kulak versinler ve bu süreç artık bundan sonra hata kabul edebilir değil. Toplum bir kıyıma doğru gidiyor. Olay tamamen kontrol altından çıkmış durumda.” dedi.

 

“BU ÜLKE BUNLARDAN DAHA İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Konuşmasının devamında artan koronavirüs vakalarından iktidarı sorumlu tutarak eleştirilerde bulunan Uyanık şunları söyledi; “Yurtdışına bilgi ve görgü arttırmak için insan ihraç eden Ak Partili belediyeleri konuşmaya ise şu an zamanımız ve zeminimiz müsait değil. İnsan kaçakçılığında yeni bir aşama, insan kaçakçılığında yeni bir icat çıkardı Ak Parti. Hala bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Biz bu ülkede neye şaşıracağımızı, neye üzüleceğimizi can derdine düşmüş insanlar olarak bunun ayrımında değiliz. Biz resmen can derdiyle uğraşıyoruz. Ben bu noktada tüm ilgili sorumluların artık sadece akıl yoluyla, sadece bilimsel gerçeklerle bu işi yürütmelerinin kaçınılmaz olduğunun altını çizmek istiyorum. Çanakkale halkı olarak bu şartlarda daha fedakarca, daha soğukkanlı bir şekilde bu işi yürütmemiz gerekiyor. Sağlıklı ve güzel günlere ulaşmak zorundayız. Ülke resmen yaprak dökülür gibi dökülüyor. Bu ülke bunlardan daha iyisini hak ediyor. Yoksulluk ve yolsuzluk kaderimiz değildir. Gelecek güzel günlere inanıyoruz.”
Bu haber 1322 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI