thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Biga TSO’da 50’nci Yıl Heyecanı

Tarih: 16-06-2023 08:35:58 Güncelleme: 16-06-2023 08:38:58 + -


Biga Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi 50’inci yıl kutlamalarını gerçekleştirmek için plan ve programları bir süredir yürütüyor. Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda da ana gündemi Ekim ayında yapılması planlanan kutlama programı oluşturdu.


Biga TSO’da 50’nci Yıl Heyecanı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi 50’inci yıl kutlamalarını gerçekleştirmek için plan ve programları bir süredir yürütüyor. Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda da ana gündemi Ekim ayında yapılması planlanan kutlama programı oluşturdu. Toplantıda söz alan Fuar Komitesi Başkanı Erol Şener, 50’nci yıl kutlama programı hakkında da bilgilendirmede bulundu. Konuşulan fikirler arasında 50’nci yıl kapsamında her meslek komitesinin 1 gün için etkinlik gerçekleştirmesi planlanıyor. Biga TSO Başkanı Şadan Doğan da 50’nci yıl gündemine dikkat çekti. Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl da 50’nci yıl kutlamaları ile ilgili ortaya çıkan fikirleri paylaştı.

 

Meclisin açışını Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl gerçekleştirdi. Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, meslek komitelerinin çalışmasının önemli olduğunu hatırlattı. Yeniden seçilen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun genel kurulda oda başkanlarına ve delegelere meslek komitelerinin çalışmaları gerektiğini hatırlattığını ifade eden Akyıl, sorunların ve taleplerin hükümete iletilip çözülmesinde meslek komitelerinin çalışmalarının önemli rol oynadığını söyledi. Akyıl, vize sorununun aşılması için görüşmelerin yapıldığını da sözlerine ekledi. Finansmana erişim konusunda sıkıntılar olduğunu, KGF’yle ilgili görüşmelerin yapıldığını dile getiren Akyıl; “Biz incelemiyoruz. KGF’den faydalanamıyoruz. O kadar çok destek var ki. Yeterli düzeyde faydalanamıyoruz. Finansmana ulaşım konusunda KGF arkamızda” ifadelerini kullandı.

TSO’NUN PARASI 2 MİLYONA YAKIN…

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mayıs ayı gelirleri 259 bin 91 lira 49 kuruş olarak gerçekleşirken; 240 bin 939 lira 70 kuruş da gider yapıldı. Biga TSO’nun Mayıs ayı sonu itibariyle toplam 1 milyon 901 bin 107 lira 3 kuruş parası olduğu açıklandı. Hesapları İnceleme Komisyonu adına Canberk Tarhan tarafından Bütçe İzleme Raporu okundu.

 

50’NCİ YIL KUTLAMA HAFTASI

50’nci yıl etkinliklerinin bir hafta şeklinde kutlanması fikrinin konuşulduğunu söyleyen Biga TSO Fuar Komite Başkanı Erol Şener; “Bu yıl odamızın 50’nci yılı. Bu yıl fuarımızın daha güzel kutlanması için çalışmalara başladık. Fuar komitemizin ilk toplantısını da gerçekleştirdik. Bu kapsamda tüm komitelerimizin toplantılarına da katılmaya çalışıyorum. 3-4 meslek komitemizin toplantısına katıldım. Buralardan çok güzel fikirler çıkıyor. Mesela bugün 7’nci meslek komitemizin toplantısına katıldım. Fuara gelen ziyaretçilerin çarşı içindeki esnafa nasıl faydalı hale getirebiliriz sorusu soruldu. Bir alışveriş günleri etkinliği gibi bir çalışma yapabiliriz. Çevre il ve ilçelerimizden ziyaretçiler gelecek. 50’nci yıla özel çevre il ve ilçelerimizdeki odalarımızı da ziyaret etmek istiyoruz. Ne kadar ziyaretçi getirebiliriz, bu ziyaretçilerimizi nasıl çarşıya çekebiliriz. Bu konular üzerinde fikirler ortaya çıkıyor. 3’üncü meslek komitemizde ise depremle ilgili tanınmış, bilgisine güvenilen isimleri Biga’ya getirip, halkımızı bilgilendirmek, depremle ilgili bir bilinç oluşturmak üzerine konuştuk. 50’nci yılımızda bir 50’nci yıl haftası, yani her meslek komitesinin bir günü sahiplenerek, o gün bir etkinlik gerçekleştirmesi üzerine bir fikir ortaya çıktı. Eminim daha güzel şeyler de çıkacak. Bunlarla ilgili fikir alışverişi yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

50’İNCİ YIL VE MESLEK LİSELERİ VURGUSU

Geçmiş 1 ay boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ise; “Türkiye önemli bir seçimi atlattı. Tekrar cumhurbaşkanlığını kazanan Tayyip beye, Çanakkale Milletvekillerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Odamız her gün daha da büyüyor. Gelişiyoruz. Üyelerimize 50’nci yıl nedeniyle bir hediye üzerinde çalışıyoruz. Erol beyin dediği gibi fuarla beraber 1 hafta, 10 gün sürecek etkinlikler planlıyoruz. Komitemiz karar verecektir. Hepinizin katkılarını bekliyoruz. Hayvan güzellik yarışması da yapmak istiyoruz. İstediğimiz yeri alabilirsek. Bunun yanında eğitim komisyonumuza çok önemli görevler düşüyor. Ailelere, çocuklarımıza meslek liselerini özendirmeliyiz. Meslek liselerimize biz de maddi ve manevi destek olmalıyız. Mezun çocuklarımıza iş sahaları yaratmalıyız. Böylece eğitim konusunda başarılı olabiliriz. Binamızla ilgili de bazı düzenlemeler yapacağız. Bu konuda çalışmayı arkadaşlarımız yapıyor. Bunu da hayata geçireceğiz. Elektrik faturalarımızı düşürmek için güneş enerjisi sistemi çalışmamız var. Milli Eğitim Müdürümüzle Ankara’da bazı görüşmeler yaptık. Olumlu bir şekilde dönüş yaptık. Oradan da Rifat beyle görüştük. İnşallah Bigamıza hayırlı işler olacak. 3’üncü Sanayi Sitesi genel kuruluna katıldık. İnşallah en kısa sürede inşaata başlanacak, çalışmalar başlayacak. 10 yıllık delege olduğum için TOBB Başkanımız Rifat Hsiarcıklıoğlu tarafından hizmet şeref belgesi aldım. Sizin sayenizde oldu. Bu nedenle teşekkür ediyorum. Bu belge odamız için, Bigamız için. Rifat bey tekrar seçildi. Kendisini tebrik ediyorum. Yeni rektörümüzü ziyarete gittim. Yapılması gerekenleri konuştuk. Fikir alışverişi yaptık. Bigamızda ikamet edecek, Bigamız için çalışabilecek dekanlar istediğimizi ilettik. Kendisi de olumlu düşüncelerini bizlerle paylaştı. Kendisine de başarılar dileriz. Komitelerimiz ve komisyonlarımızın çalışmaları önemli. 50’nci yıl bir kere nasip oluyor. İyi bir çalışma yapmamız gerekiyor” dedi.

 

50’NCİ YIL KUTLAMA FİKİRLERİ

Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl da meclis üyelerini bilgilendirirken, ortaya çıkan fikirleri de sıraladı. Akyıl konuşmasında; “Resmi rakamlara göre 50’nci yılı kutlayacağız. Bu kutlamaları da belirli bir aralığa yaymak istiyoruz. Bununla ilgili bir komite oluşturduk. Komite üyelerinin dışında da herkesin görüşüne saygı duyacağız. Bu işi sakın 50’nci yıl komitesi kendi başına karar verecek diye düşünmeyin. Yaptığımız ilk toplantıda bazı hususlar öne çıktı. Yapılacak etkinlikleri sergileyelim fikri ortaya çıktı. Ahirete intikal etmiş yöneticilerimizin, üyelerimizin adına mevlit okutulması kararı çıktı. Bir arkadaşımız büyüyen Biga’da e ticaretle ilgili bir İtalya ziyareti yapalım dedi. Ekonomiye değer katanlar törenini yapmıyorduk pandemiyle birlikte. Bu töreni de yapalım fikri ortaya çıktı. Burada paneller düzenlemek istiyoruz. TEDX konuşmacısı getirme fikri ortaya çıktı. Çok farklı bir orman oluşturma fikri ortaya çıktı. Orman müdürümüzü ziyaret edeceğiz. 50’nci yılla ilgili ve onun dışında ziyaretlerimizde vereceğimiz bir hediye fikri ortaya çıktı. Ünlü bir medeniyetler korosu getirme fikri ortaya çıktı. Eski meclis başkanlarımızı ve oda başkanlarımızı bir araya getirme fikri ortaya çıktı. Bunların dışında komitelerimizin üye ziyaretlerini çok önemsiyorum. Üyelerimizi sık sık ziyaret etmeye devam edelim” ifadelerini kullandı.
Bu haber 1032 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI