thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Biga Siyasetinde ‘Teşekkür’ Polemiği

Tarih: 21-12-2021 07:05:47 Güncelleme: 21-12-2021 07:26:47 + -


Biga’nın Arabaalan, Arabakonağı, Bozlar, Savaştepe, Sazoba, Hisarlı, Çeşmealtı, Kaldırımbaşı, Sığırcık, Ovacık, Sarıkaya, Ağaköy köylerine İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan su depolarıyla ilgili AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan'ın yaptığı 'teşekkür' açıklaması Biga siyasetinde tartışma konusu oldu. Önce Cumhur İttifakı ortağı MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya bir açıklama yayınladı. Ardından da CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk bir açıklama yayınlayarak Ak Parti Biga İlçe Başkan


Biga Siyasetinde ‘Teşekkür’ Polemiği

Biga’nın Arabaalan, Arabakonağı, Bozlar, Savaştepe, Sazoba, Hisarlı, Çeşmealtı, Kaldırımbaşı, Sığırcık, Ovacık, Sarıkaya, Ağaköy köylerine İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan su depolarıyla ilgili AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan'ın yaptığı 'teşekkür' açıklaması Biga siyasetinde tartışma konusu oldu. Önce Cumhur İttifakı ortağı MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya bir açıklama yayınladı. Ardından da CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk bir açıklama yayınlayarak Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan'ı eleştirdi.

 

“TEŞEKKÜRÜN EN BÜYÜĞÜ TÜRKİYE’DE YAŞAMAYI BAŞARAN VATANDAŞLARIMIZIN”

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk yaptığı yazılı açıklamada; “Arabaalan, Arabakonağı, Bezirganlar, Savaştepe, Sazoba, Kaldırımbaşı, Sığırcık, Ovacık, Sarıkaya ve Ağaköy’e Çanakkale İl Genel Meclisinin çalışmaları sonucunda su deposu yapılmıştır. Bu çalışmanın altına imzasını atan Çanakkale Milletvekillerimize, Biga Kaymakamlığına, Çanakkale İl Genel Meclisi üyelerimize ve parti gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren tüm yetkililere teşekkürü bir borç biliriz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Biga İlçe Başkanı Borazan’ın Cumhur İttifakı ortağına teşekkür etmediğini dile getiren Başkan Öztürk; “Bırakın bizlere teşekkür etmeyi, ittifak ortakları olan partiye dahi teşekkür etmeyi ihmal eden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin asıl sahibi olan halkın, vergileriyle yaptıkları yatırımları ceplerinden yapmış gibi ortaya koyan zihniyeti kınıyoruz. Bir yerlerde yatırım yapılıyorsa, A’dan Z’ye teşekkür edilir. Birilerine yaranmak için minnet eylenmez. Hür iradeyi kullanabilmek insanın en büyük erdemidir. Öyle ilginç bir hal almaya başladılar ki, yatırım yapıyorlar sonrada ‘’elinizi dizinize dursun‘’ diyerek amacını aşan ve vatandaşını aşağılayan cümleler kurabiliyorlar. Tepeden inme mantığını yaptığınız her hareketle ortaya koyuyorsunuz ama yolun sonu göründü. Sadece biz yaparsak olur, biz olmazsak yapamazsanız, her şeyi biz yaparız. Bu anlayış kalıcı ve yeniliğe açık bir kavram değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin asıl ve gerçek sahibi millettir. En yakın zamanda da halkın egemenliğini demokratik yollarla yeniden asil sahiplerine teslim edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana önce milletin egemenliği gözetilerek yönetilmiş ve bu doğrultuda çalışma planlaması yapılmıştır. Bu toprakların asıl sahibi, yaşadığı tüm zor şartlara rağmen vergisini eksiksiz ödeyen vatandaştır. Çakılan her çivi alın teri ile ortaya çıkan kaynaklardan üretilir. Devletin imkânları kullanılarak yapılan hizmetler, vatandaşa lütuf gibi sunulamaz” şeklinde açıklamasını tamamladı.

BAŞKAN BORAZAN NE DEMİŞTİ?

Başkan Borazan tarafından yapılan hizmetlerin sıralandığı haberin devamında teşekkür bölümü yer alıyordu; “Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan ‘bu hizmetlerin yapılmasına büyük katkısı olan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Millet Vekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, İl Genel Meclis üyelerimiz Saim Yılmaz, Bülent Korkmaz, Biga Özel İdare Müdürü İnşaat mühendisi İsmail Satılmış ve Özel İdare personeline yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum’ diyerek ‘çalışmalarımız aralıksız devam edecek’ dedi” ifadeleri yer almıştı.

“MHP’DEN DE MANİDAR TEŞEKKÜR”

MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ise yine su depolarının yapımı ile ilgili bilgiler içeren ve sonunda teşekkür mesajı olan bir yazı yayınlamıştı. MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ile MHP İl Genel Meclis Üyesi Enver Koç’un isimlerine de mesajında yer veren Başkan Salih Altınkaya; “Bigalı hemşerilerimizin kullanımına sunulan temiz su için yapılan su depolarında emeği geçen  Milletvekillerimiz olmak üzere, MHP İl Başkanımız Ali Tuğrul Yıldırım’a, İl Genel Meclis Başkanımıza, Biga İl Genel Meclis Üyemiz Enver Koç’a ve diğer Meclis üyelerimize, İl Özel İdaresi personeline teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz” ifadeleriyle mesajını tamamladı.
Bu haber 4603 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI