thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Biga Kaymakamlığı'nın Projesi Onaylandı

Tarih: 03-07-2022 09:24:57 Güncelleme: 03-07-2022 09:26:57 + -


AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Biga Kaymakamlığı'nın hazırladığı "Güçlü Kadın Kooperatifleri Güçlenen Türkiye" projesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığına dair mesaj yayınladı.


Biga Kaymakamlığı'nın Projesi Onaylandı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamlığı'nın hazırladığı `Güçlü Kadın Kooperatifleri Güçlenen Türkiye` projesine dair gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığı belirtilen ortak açıklamada kooperatifleşmenin üretimde kilit bir rol oynadığının belirtilerek, "Pandemi ve sonrasında gelen savaşlar üretimin ne kadar hayati olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Devletimiz teşvikler, hibeler ve desteklerle üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Dünyadaki yaşanan emtia fiyatlarındaki artışlara bağlı olarak belirli sıkıntıların ve sorunların farkındayız. Bu süreci hep birlikte aşacağız" denildi.

 

"KADINLARIN ÜRETİME DAHİL OLMALARI SAĞLANACAK"

Açıklamada ayrıca şu sözlere yer verildi: "Bu süreçte devletin sağladığı destekler ile üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biga`mız tarımın, sanayinin, turizmin en özel değerlendirilen bölgelerden biri. Bu projemiz ile birlikte ilçemizde bir kadın kooperatifi kuruldu. Yaklaşık 1,7 milyon bütçeli proje kapsamında kurulan kooperatif ile birlikte üretimde birliğin ve beraberliğin önemi ile bir vizyon çizilecek. Arıcılık ürünleri, el sanatları üretimi, süt ürünleri ve unlu mamulleri eğitimleri sağlanarak üretime katılımların artması planlanmaktadır. Proje sayesinde Biga Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi üyelerinin yanı sıra kırsalda yaşayan kadınlar ile en az 50 kadının kooperatif vasıtasıyla üretime dahil olmaları sağlanacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor; Biga`mıza ve Bigalı hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyoruz."

 

BÜTÇE DİKKAT ÇEKTİ

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, kısa sürede kamu projelerinde Biga'yı öne geçiren hamleleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Biga Kaymakamlığı öncülüğünde hazırlanan ve kadın kooperatifleri için önemli bir çalışma olarak kabul edilen projenin onaylanması Biga'da kadınlar için önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

 

Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada kadın üretiminin ve istihdamının önemine yer verilirken; "Kaymakamlığımız tarafından hazırlanıp Güney Marmara Kalkınma Ajansına sunulan 1 milyon 685 bin 769 lira 22 kuruş bütçeli 'Güçlü Kadın Kooperatifleri Güçlenen Türkiye' projemiz onay alarak kabul edildi. İlçemizde bulunan kooperatifin pazarlama süreçlerinin organize edilmesi, kadın üretiminin ve girişiminin kırsal bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahibi dezavantajlı kadınlarımızın mesleki eğitimlerle güçlendirilmesi, tüm ülkemizde örnek teşkil edecek bir model oluşturarak kooperatifin ürün bazında ve ülke çapında markalaşması, ilçemiz kırsal alanlarında yaşayan ihtiyaç sahibi dezavantajlı kadın istihdamı artırılarak üretilen ürünlerin ulusal pazara ulaşılabilirliğinin sağlanması hedeflenmiştir" ifadelerine yer verildi.

 

KAYMAKAMLIK'TAN TEŞEKKÜR MESAJI

Projenin onayı sonrası destek olanlara teşekkür edilen açıklama; "Projemizin tüm aşamalarında bizlerden desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın İlhami Aktaş'a, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent Turan'a ve Çanakkale Milletvekili Sayın Jülide İskenderoğlu'na teşekkür eder projemizin ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ederiz" ifadeleriyle sona erdi.
Bu haber 2381 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI