marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Biga İçin “Birlik Olalım, Biga Kazansın”

Tarih: 17-09-2018 06:14:26 Güncelleme: 17-09-2018 07:20:26 + -


Biga Belediyesinin çalışmalarının AK Partili yöneticiler tarafından engellendiğini belirten İsmail Işık; “Motosiklet almak istiyoruz. Hayır diyorlar. Tescil işlemleri için meclis kararı gerekli. Ona hayır dediler. Çok şaşırdım. Kamyon alacağız, iş makinesi alacağız hayır diyorlar. Her şeye hayır. Pazaryerine kredi kullanacağız. Hayır diyorlar. Altyapıya kredi kullanacağız. Hayır diyorlar. Bu nasıl meclis üyeliği? Bu nasıl yönetim anlayışı? " diyerek isyan etti.


Biga İçin “Birlik Olalım, Biga Kazansın”

Biga Belediyesinin çalışmalarının AK Partili yöneticiler tarafından engellendiğini belirten Biga Belediye Başkanı İsmail Işık 2019 seçimleri öncesi Biga'da en çok merak edilen soruyu yanıtladı. "Aday mısınız?", sorusuna cevap veren Başkan Işık "Partim görev verirse; adayım” cevabını verdi. Biga'da tüm siyasi çevrelere seslenen Başkan  “Motosiklet almak istiyoruz. Hayır diyorlar. Tescil işlemleri için meclis kararı gerekli. Ona hayır dediler. Çok şaşırdım. Kamyon alacağız, iş makinesi alacağız hayır diyorlar. Her şeye hayır. Pazaryerine kredi kullanacağız. Hayır diyorlar. Altyapıya kredi kullanacağız. Hayır diyorlar. Bu nasıl meclis üyeliği? Bu nasıl yönetim anlayışı?. Gelin Biga’mız İçin Birlikte Çalışalım, Biga’mız Kazansın... "çağrısını yaptı.

 

“HAYIR KELİMESİNİ DUYMAKTAN BIKTIK”

“Görev süremiz boyunca AKP grubu meclis üyelerinin ret oylarıyla karşılaşıyoruz” ifadelerini kullanan İsmail Işık; “Bugüne kadar bize Biga’nın bir proje, öneri, istek, talep ya da doğru düzgün bir düzeltme önerisi ile gelmediler. Sadece kuru gürültü çıkarıyorlar. Olumsuz yönde eleştirmek üzerine kurulmuş bir muhalefet anlayışı var. Ben Biga Belediye Başkanı olarak her zaman birlik ve beraberlik içinde iş yapalım istiyorum. Benim arkadaşlarım da benimle aynı düşüncedeler. Biga bize miras kalmadı. Çocuklarımızdan emanet aldık. Bunu geleceğe hep beraber taşımak istiyoruz. Biga’nın ihtiyaçlarını da sorunlarını da beraber çözelim istiyoruz. Ama ne yazık ki sürekli ‘hayır’la karşılaştık. Belediyeye motosiklet alınacak, araç alınacak, iş makinası alınacak, bunlara bile ‘hayır’ dendi. Yapıcı olmaktan çok uzak bir muhalefet anlayışıyla var. O kadar birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bir zamanda, her konuşmamda belirttim. Biga, birlikte çalışma kültürü açısından bir örnek olsun diye. Ama ne yazık ki her zaman uzattığımız elimiz havada kaldı. Altyapı çalışmalarımız için Japon Kalkınma Ajansı’ndan kredi alacağız, arkadaşlar buna da ‘hayır’ dediler. Bu kenti geleceğe taşımak konusunda birlikte çalışmak noktasında her zaman açık olduğumuzu belirttik. Hiçbir öneri getirmediler. Burada iyi niyet göremiyorum. Bunun da bu kente bir katkı sağlamayacağını düşünüyorum. Biz 15 Temmuz’da olduğu gibi, bugünkü ekonomik krizde olduğu gibi her zaman devletimizle, milletimizle birlikte olduk. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz” dedi.

“FETÖCÜ DEĞİLİM, BELGEM VAR!”

AK Partililer tarafından Feto'cu diye şikâyet edilen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın cevabı sert oldu; “15 Temmuz gecesi Ben Kaymakamlıktaydım, Siz nerdeydiniz?"

 

Biga Belediye Başkanı Ak Parti Yöneticileri tarafından Feto'cu olarak şikayet edilmesini isyan etti. 15 temmuz sonrası tam bir cadı avına dönüşen Feto ile mücadele sırasında yerli yersiz kişilerin asılsız iddialarla ile fetocu ilan edildiği ortamda , bir mağdurda Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'tı. Hakkındaki şikayetler üzerine savcılık soruşturması geçirmiş, soruşturmanın sonrası iddiaların yersiz olduğuna karar verilmişti. Bu kararın ardından kendisini şikayet eden Ak Partili yöneticilere tepki gösteren Başkan İsmail Işık " Ben 15 Temmuz’da AKP’li yöneticilerden önce meydandaydım. Ama onlar neredelerse açıklasınlar. Ben emniyetin önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar vatandaşlarımla beraberdim. Saat 3’e 4’e kadar da kaymakamlıktaydım. Onların hepsi benden sonra geldiler. Nerede olduklarını bir açıklasınlar bakalım. Onlardan önce ben darbeye karşı geldim. Bir de beni şikayet ettiler Fetöcü diye. Mahkemeden karar var elimde Fetöcü olmadığıma ilişkin. Fetöcü değilmişim, mahkeme de onaylamış bunu. Komedi gibi olaylar yaşıyoruz” dedi.

 

“ELEŞTİRİLERİ ÖNEMSİYORUZ”

Biga Belediyesi olarak eleştirilere önem verdiklerini ve Biga’yı ortak akıl ile yönettiklerini belirten İsmail Işık; “4.5 yıldır arkadaşlarımla birlikte bu kent için çalışıyoruz. 7 gün 24 saat zamanımızı kentimiz için tüketiyoruz. Doğup büyüdüğüm ve bundan sonra da yaşamayı planladığım Biga’ya hizmet etmek benim için bir onur. Bu süre içinde ‘eleştirileri önemsemek’ genel bakış açımız, çalışma prensibimiz oldu. Bu nedenle Halk Masa sistemimizi hayata geçirdik. 55 binin üzerinde istek, şikayet, öneri tarafımıza ulaştı ve büyük çoğunluğunu çözüme kavuşturduk. STK’lar, siyasi partiler ve halktan gelen tüm görüş ve önerileri dikkatle inceledik. Gerekli düzeltmeleri yapmakta tereddüt etmedik. Karalama amaçlı kara propaganda faaliyetleri dışındaki olumlu ve olumsuz tüm eleştirilere değer verdik. Zaten bu eleştirilere verdiğimiz önem, işlerimizin de beğenilmesine neden oluyor. Hiçbir yanlışın içinde olmamak için büyük özen gösteriyoruz. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok Allaha şükür. Ancak belirli iletişim araçları kullanılarak düzenli bir şekilde üretilen her yalana yanıt vermemiz mümkün değil.”

“REVİZYON İMAR PLANI KAYMAKAMLIK ONAYINDAN SONRA ASKIYA ÇIKACAK”

Revizyon İmar Planı ile ilgili kamuoyundaki merakı da açıklamaları ile gideren İsmail Işık; “Revizyon İmar Planı’nın ihalesini 20 Mart 2017 tarihinde yaptık. Neden Revizyon İmar Planı hazırlanması gereği ortaya çıktı? Hem Çavuşköy ve Yeniceköy ilçemize dahil oldu, hem de Biga merkezinde geçmişte yapılan plandan kaynaklanan sıkıntılar vardı. Bunları çözmemiz gerekiyordu. 3-4 yıldan beri de süren bir çalışmamız vardı. Ama şartlar 2017 yılında olgunlaştı. Ondan sonra da bu ihaleyi alan firma çalışmalarına başladı. 16 kurum görüşlerini bildirdi ama Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı Toprak Koruma Kurulu hala görüşünü bildirmedi. Normalde her ay toplanan kurul, Aralık ayından sonra 3-4 ayda bir toplandı ve bizim konumuzu gündeme almadı. Görüş bildirilmeyen bölümlerin dışındaki yerler için Haziran ayında arkadaşlarımız çizimlere başladılar. Yeni imara açacağımız yerlerle ilgili gelecek bu görüş. Ağustosun başında yaptığımız meclis toplantısında plan komisyona havale edildi. Yeni açmaya çalıştığımız yerlere Toprak Koruma Kurulu’ndan görüş gelmediği için bir şey yapmadık. Bu yerler içinde Biga’nın önemli sorunlarına uzun vadede çözüm olabilecek yerler de vardı. Ama daha fazla bekleyemezdik. Çünkü burada 2009 yılında yapılan Revizyon İmar Planı’ndan kaynaklanan ciddi sorunlar vardı. O iptal edilen yerler imarsız durumda. Oralara inşaat yapılması mümkün değil. O yüzden kentimizin ve halkımızın ihtiyaçlarını göz önüne aldık ve daha fazla beklemedik. Eylül ayı meclis toplantımızda da komisyon raporu onaylandı. Plan Kaymakamlık onayından sonra da askıya çıkacak” dedi.

 

“SORDUK, YANIT ALAMADIK”

AK Parti grubuna Revize İmar Planının sunumunu yatıklarını ama yanıt alamadıklarını açıklayan İsmail Işık; “Ağustos başında yaptık meclisimizi. 15 Ağustos’ta ise ilçe başkanlarının içinde olduğu AKP grubuna planla ilgili sunum yaptık. Şehir plancısının yanı sıra İmar birimimizden arkadaşlarımız da sunumda yer aldılar. Bu sunum 3-4 saat sürdü. Daha sonra aynı günün sabahında mimar, mühendis, haritacılar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin olduğu bir gruba sunum yaptık. Her iki gruba da ‘Görüş ve önerilerinizi bize iletin’ dedik. Hem Eylül meclisine kadar zaman olduğunu, hem de meclisten sonra askı süresi boyunca da itirazların değerlendirilebileceğini kendilerine ifade ettik. Bu konuyla ilgili olan tüm kesimlere gerekli sunumları yaptık. O günden bugüne kadar, 23 günde, bu planla ilgili AKP grubundan belediyemize herhangi bir talep gelmedi. Sorduk, yanıt alamadık. STK’lar ile yaptığımız görüşmeler sonucunda sanayi sitesinin yanına bir bölüm ilave ettik. Buna benzer dokunuşlar planda zaten yapıldı. Ayrıca imar tadilatlarıyla ilgili 4.5 yıldan bu yana aldığımız talepler de var. 4.5 yıldan bu yana kamu için olanlar hariç hiçbir özel imar tadilatı yapmadık. AKP’nin yaptığı basın açıklamasında kullanılan ifadeler tamamen sorumsuzluk ve bilgisizlikle kullanılmış. Gizli kapılar ardından ne yapılmış planda? Şehir planlaması bir bilim dalıdır. Biz de şehir plancısına yaptırdık. Biz şehir plancısına oda hazırladık ve Biga’da kalmasını sağladık. Burada daha çok çalışsın diye uğraştık. Çalışmalarla ilgili gidip baktı çalışma yapacağı yerlere. Amacımız üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Gelin bize bir öneride bulunun. Size de anlatmışız. Bu ucuz muhalefet” dedi.

 

“2009’DAKİ PLAN GERÇEKLERDEN UZAK”

2009 yılında yapılan İmar Planının Biga’nın sorunlarını çözmekten uzak olduğunu açıklayan İsmail Işık; “2009 yılında yapılan plana baktığımızda; ne kadar gerçeklerden uzak yapıldığı ve Biga’nın bazı yanlışlara mahkûm edildiğini siz de göreceksiniz. Bu plan 2009 yılı Temmuz ayında Biga Belediye Meclisi’nde kabul edildi. 2030 yılında yapılan nüfus projeksiyonundan bahsediyorlar bize. Bu plan yapılırken dikkate alınan Biga nüfusu 2030 yılı için 44 bin 285 kişi. Biga merkezin nüfusu 2009 yılı Temmuz ayında 36 bin 520. Ondan sonra 2 tane köy de Biga’ya dahil oldu. 30 bin nüfustayken bir 2030 planı yapılıyor ve 2030 yılı 44 bin 285 olarak tahmin ediliyor. Şimdi bizim yaptığımız planda 2040 nüfusu  118 bin hesaplanıyor. Fakat Bakanlığın yapmış olduğu 1/100.000 üst ölçekli nazım imar planda 87 bin öngörüldüğü için biz de 87 bine göre planlama yapıyoruz” dedi.

 

“BADEMLİK BÖLGESİ VE AĞIR SANAYİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bademlik bölgesinin yeniden yapılandırılması gerektiğine dikkat çeken İsmail Işık; Biga’da bulunan Ağır Sanayi Kuruluşları içinde çalışma yaptıklarını açıkladı. Başkan Işık; “En sıkıntılı bölgelerimizden bir tanesi Bademlik bölgesi. Hem eski evler var, hem yollar dar, hem de hiçbir sosyal alan yok. Burası Biga’nın ilk kurulduğu yer. Benim de gençlik yıllarımın geçtiği bir bölge. Bir tane çocuk parkı bile yok orada. Burasının yeniden yapılması lazımdı. Oradaki insanları da mağdur etmeden farklı bir plancılık anlayışıyla burada kat yüksekliği sağladık, yolları genişlettik, yeşil alanlar ürettik. Belki 5-6 yıl sonra orası da bir çekim merkezi haline gelecek. Zemini de sağlam. Eski binalar yenilenecek. Yollar genişleyecek. Çok katlı binalar açısından Biga’nın o tarafa büyümesini öngörüyoruz. Daha gevşek zemin denilen yerlerde de 2-3 katlı yapıların olduğu bahçeli nizam olarak vatandaşımızın kullanımına sunacağız. Biga daha rahat ve yaşanılabilir bir bölge haline gelecektir. Yine bölgemizde İçdaş, Doğtaş gibi ağır sanayi yatırımları var. OSB’de yer yok. Biga’nın sanayi ağırlığı Karabiga, Çanakkale tarafında. O taraftan gelen insanların şehir içine girmeden işlerini görebilecekleri ve şu anda da yetmeyen sanayi sitesine de yer olabilecek alanlar var. O bölgelerde yeni mantıkla planlama yapıyoruz. Bunun için yeterli alanlarımız var. Böyle bir vizyonla bu planı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bunlar tamamlandığı zaman da Biga’nın önemli sorunlarına da çözüm olacağına da inanıyorum” dedi.

“TRAFİK VE OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLECEK”

Biga’ya Galericiler Sitesi kuracaklarını açıklayan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Yemciler için Göktepe tarafında kooperatif çalışması var. İdriskoru’nun Doğtaş ve YTS bölgelerinde; inşaat malzemesi ticareti yapanlar ya da tonajlı araçların kullanıldığı iş kolları için depolar yapacağız. Biga kent içindeki yoğunluk üreten iş kollarını Biga’nın dışına taşımaya başlayacağız. Galericiler Sitesi bunun bir başlangıcı. Yine otoparkla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İçdaş garajı ile Atatürk Köprüsü arasında 350 araçlık bir otopark çalışmamız var. İniş-çıkışlar ile yaya köprüsünü de yapacağız. Katlı otoparkımız tamamlandı. TSE’den asansörlerin onayını bekliyoruz. Onay gelince de katlı otoparkımızı da kullanıma açacağız. Orada da 200 araç kapasiteli bir otoparkımız olacak. Otopark ilgi görür ve yoğun kullanılırsa 2 kat daha çıkma yani 60 araç daha ekleme imkanımız var. Projesini 8 kata göre hazırlattık. Şuan için çok yüksek olmasın diye 6 kata göre yaptık. İleride 2 kat daha yükseltebiliriz. Adaspor ile Arapdede Köprüsü arasında çalışmalarımız devam ediyor. Kafeteryası, çocuk oyun alanları, mesire alanı, otoparkı ile birlikte o alanımızı da kullanıma açacağız. Aynı şekilde Avcılar Köprüsü ile Hacımadan Köprüsü arasında 20 bin metrekarelik bir alan var. 11 bin metrekaresinin sahipleriyle ile anlaştık. Bu alanları belediyeye kiraladık. İnşallah geri kalan kısımları da alıp o alanı da tamamladığımızda, otopark alanları üretilmesi ve yoğunluk oluşturan sektörlerin dışarı taşınmasını da ekleyince, kent içinde önemli oranda bir rahatlama olacağını düşünüyoruz” dedi.

“600 SOSYAL KONUT YAPACAĞIZ”

Dar gelirli vatandaşlar için 600 sosyal konut yapacaklarını ve temelini Ekim ayı içerisinde atacaklarını açıklayan İsmail Işık; ““Sosyal konut projemizi hayata geçirdik. Birinci etabına Namazgah altındaki belediyemize ait alanda 100 konutla başlayacağız. Ondan sonra Bademlik ve Çiçeklidede Mezarlığı bölgesinde belediyemize ait alanlarda da sosyal konut projemizin ikinci ve üçüncü etap projelerini gerçekleştireceğiz. Toplamda yaklaşık 600 konut üretmeyi planlıyoruz. İlk etabın temelini bir aksilik olmazsa Ekim ayı içinde atacağız. Müracaatları alıyoruz. Çok ciddi bir talep var. Köylerden ve diğer ilçelerden talepler geliyor. Biz öncelikle Biga merkezde yaşayan, evi olmayan ve ekonomik durumu çok iyi olmayan kentlilerimizin bundan yararlanmasını istiyoruz” dedi.

“SÖZDE PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞ”

Mevzuatlara göre ihale yapmalarına rağmen Minibüs hatları üzerinde algı ve karalama çalışmaları yapıldığını açıklayan İsmail Işık; “Minibüs hat satışlarımız ile ilgili yaygara koparıldı. Sorumluluk noktasındaki insanların konuşurken çok dikkatli olmaları gerekir diye düşünüyorum. Sözde bu minibüslerde benim bir arkadaşıma peşkeş çekilmiş. Encümen üyelerimizden burada olan arkadaşlarımız var. Mevzuata göre bir ihale yaptık. Bu ihaleye benim arkadaşım da girebilir. Herkes girebilir. Bununla ilgili kararı belediye meclisi aldı. Encümene yetki verildi. Encümen huzurunda kameralarla kayıt alınarak ihale yapıldı. Daha önceki ihalelerde diğer siyasi partilerde aktif olarak siyaset yapan insanlar da girdiler bu ihalelere. Yakışık almayan ifadeler duyduk. Sanırım yalan ifadelerle ilgili de bir hukuki süreç devam ediyor” dedi.

 

“KİRA ALACAKLARI 1 MİLYON LİRAYI GEÇTİ”

“Ben yaptığım çalışmalarda seçimleri çok fazla düşünmüyorum. Ben bu kentin ihtiyaçlarını çözmek, sorunlarını gidermek noktasındayım” ifadelerini kullanan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Seçim üstü şu yapılır, bu yapılmaz şeklinde bakış açım yok. Biga Ticaret Merkezi’nde en son ihaleye çıkıldığı tarih itibariyle 932 bin lira kira alacağımız vardı. Belki şu anda 1 milyon lirayı geçmiştir. Uzun yıllar kira ödemeyen insanlar var orada. Biz bunları icraya da verdik. Esnaflık yapmış bir Bigalı olarak ben o işyerlerinden malların kaldırılmasını isteyemem. İcra takibine rağmen ödememekte direnenler var. Dükkanlar satıldı. Hiç kimse de mağdur olmadı. Bir tek firma aceleci davrandı ve taşındı. Onun da en son 2 tane dükkanı satıldı. Yüzde 95’i içinde oturanlar tarafından alındı. Geri kalanı da kiraya vermek için aldı. Bizim orada 1 milyon lira kira alacağımız var ve kiralar çok düşüktü. Üst katta bir tek Türk Hava Kurumu yerini satmadık. Alt katta da öğretmenler kooperatifini ayırdık. Biga için önemli bir denge unsuru bu yapı. Her katın değerleri farklı olduğu için fiyatlar farklıydı. Bu fiyatlar emlak komisyoncularıyla beraber görüşülerek karar verildi. Burası belediyenin malı deyip de ucuza veremezdik. 2004-2014 yılları arasında 1 lira dahi kira ödememiş kiracı vardı. Hala da onları almaya çalışıyoruz. En çok gürültü çıkaranlar da onlar. 109 dükkânı satışa çıkardık. 61 tanesi satıldı. 5-6 dükkân dışında kiracılar kendi işyerlerini satın aldılar. 27 Ağustos’ta süreç tamamlandı” dedi.

“SİYASİ GÜÇLERİNİ YIKMAYA DEĞİL, YAPMAYA HARCASALARDI…”

Biga şehir içinde bulunan köprünün engellenmesi ile ilgili de görüşlerini açıklayan İsmail Işık; “Biz köprü için çalışmaya başladıktan sonra ben kimlerin hangi müdüre, hangi idareciye ne baskısı yaptığını da biliyorum. Siyasi etikle bu isimleri açıklamayı da doğru bulmuyorum. Yani arkadaşlarımız siyasi güçlerini yıkmak için kullandılar. Ben o gücün yan kolların ıslahına harcanmasını isterdim. Bugün Asmalı ve Uzunsu derelerinin ıslah edilmesini isterdim. Islah projesi 14 Şubat 2014’te ihaleye çıktı. 2014 Mayıs ayında müteahhit çalışmaya başladı. 2017’de tamamlandı. Ki ıslah çalışması; enflasyon artışları nedeniyle eksik yapıldı. Asmalı ve Uzunsu dereleri hala yapılmadı. Yeniceköy’ü, Kalafat yolunu, Doğankent’i o derelerin ıslahı yapılmadığı için su basıyor. Yan kolların ıslahının ihalesi 2017 yılında yapılacaktı. Bölge müdürünü emekli ettiler. Köprü üstünü yıkmak yerine lütfen arkadaşlar enerjilerini Biga’nın yararına olacak çalışmalara harcasınlar. Köprü üstünün kapanmasıyla ilgili son iki parça takılmayınca, müteahhit arkadaşlar yıkılmaz garantisi veremediler. Son iki parçayı takabilseydik sorun olmayacaktı. Biz de bu garantiyi alamadık diye söktük. Yol zaten 37 gün kapalı kaldı. Daha fazla kapalı kalsın istemedik. Ve bu nedenle söktük. Şimdi çalışmalara başladık. Şirintepe’deki alanda o parçaları kullanacağız. Orada hem Çanakkale’ye geziye giden turlar için dinlenme alanı yapacağız hem de Temapark çalışmamızı gerçekleştireceğiz. Büyük bir kafeterya ve restoranın yanı sıra yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satış yerinin olduğu bir yapıya dönüştüreceğiz. Temelleri düzenleniyor şu an. 15-20 gün içinde kurulur” dedi.

 

“4 YILDA 10 YILIN 2 KATI ÇALIŞMA”

Biga Belediye Başkanlığına seçildiği günden bugüne kadar 4 yıl geçtiğini ve 4 yıllık görev süresinde iki kat daha fazla çalıştıklarını belirten İsmail Işık, bu süreçte Biga’ya 32 milyon liralık yatırım yapıldığını söyledi. İsmail Işık; “4 yılda Biga sokaklarına 32 milyon lira yatırım yaptık demiştik. Asfalt ve kaldırım taşı olarak. Bu çok iddialı bir rakam. 2014’ten önceki 10 yılda yapılan çalışmaların tam iki katıdır bu çalışma. Hem metrekare olarak hem de harcanan para olarak. 4 yılda yapılanlar 10 yılda yapılanların tam iki katıdır. Pazarcılardan hiçbir ücret almadan bölgenin en büyük pazaryerini tamamladık ve yaklaşık 1 aydan bu yana da kullanıyoruz. Allah’a çok şükür hiçbir sorun da yok. Vatandaşımız çok memnun. Pazarcılarımızın da memnun olduğunu tahmin ediyorum. Eskisine göre çok daha ferah ve kullanışlı bir alan. Toplam bedeli 50 milyon lira eden 3 büyük yatırımımızı tamamladık. Kapalı Pazaryeri ve Hal Binamız kullanımda. Katlı Otoparkımız da asansör onayını bekliyor. Verdiğimiz sözleri tutuyoruz” dedi.

 

 “2019 İÇİN ADAYIM”

Görev süresi boyunca dur durak bilemeden Biga için çalıştıklarını belirten İsmail Işık, yerel seçimlerde aday olup olmayacağı ile ilgili soruya da yanıt verdi. Biga Belediye Baikanı İsmail Işık; “Ben adayım zaten. Allah bir elem keder vermezse, sağlık problemi olmazsa; Partim de tekrar aday gösterirse 2019 yerel seçimlerinde adayım” dedi.
Bu haber 11921 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI