thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Beyaz Liste'nin Güç Gösterisi..

Tarih: 07-08-2023 11:08:36 Güncelleme: 08-08-2023 11:35:36 + -


Delege seçimlerini kazanan Beyaz Liste, merkez ilçe başkan adaylığı için İbrahim Can Ergun’un arkasında kenetlendi. Delege seçimlerinde Mavi Listeye fark atarak İlçe Kongresi öncesinde psikolojik üstünlüğü ele geçiren Beyaz Liste, Ergun'un adaylığında da adeta güç gösterisi yaptı. Partinin önemli isimleri Değişim yanlısı Beyaz Listenin yanında olduğunu göstermesi dikkat çekti.


Beyaz Liste'nin Güç Gösterisi..

CHP’de bir dönemim sonunu gösteren Delege seçimleri sona ermesinin ardından gözler Kongre seçimlerine çevrildi. Mavi Liste’nin desteklediği Evren Kızoğlu’nun karşısına ise; Çanakkale merkezdeki tüm mahallelerin yanı sıra köylerin çoğunu kazanan Beyaz Liste’nin adayı olarak İbrahim Can Ergun çıktı. CHP Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıklayan İbrahim Can Ergun’un adaylık toplantısına ise partililer yoğun ilgi gösterdiler.

 

CHP Parti Meclisi üyesi Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, YDK üyesi Serdar Soydan başta olmak üzere CHP’li meclis üyeleri, önceki dönem il başkanları ve milletvekilleri ile CHP’de değişim talebinde bulunan delege ve partililer de İbrahim Can Ergun’u yalnız bırakmadılar.

 

“YOLUMUZ AÇIK OLSUN ARKADAŞLAR..”

CHP Merkez İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan İbrahim Can Ergun; kısaca özgeçmişinden bahsederek; siyasi yaşamı ile ilgili olarak; “Aktif siyasete 2014 yılı yerel seçimlerinde Çanakkale Belediye Meclis Üyesi adayı olarak adım attım. O günden bugüne kadar belediye meclis üyeliğinin yanı sıra parti içi görevlerde aktif olarak çalıştım. Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinin onurlu bir toplum hizmeti olduğu bilinciyle partimde verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya gayret ettim” dedi.

 

“SOKAĞIN SESİNE KULAK VEREREK HEPİMİZİN DERS ÇIKARMASI GEREKMEKTEDİR”

CHP’de değişim talebinin sadece parti içerisinde değil; sokakta da dillendirildiğine işaret eden Ergun; “12 Temmuz’da Merkez İlçe köylerimizle başlayıp 25 Temmuz’da Barbaros Mahallemizle tamamlanan Merkez İlçe Delege Seçimleri’nde gördüğümüz üzere üyelerimiz önemli bir katılımla sandığa giderek iradesini ortaya koymuştur. Siyasetin merkezi olan sokağın sesine kulak vererek buradan çıkan iradeden hepimizin dersler çıkarması gerekmektedir” dedi.

 

“TABANDAN YÜKSELEN DEĞİŞİM TALEBİYLE TEKRAR UMUT AŞILAMAK İÇİN..”

Neden aday olduğunu ise İbrahim Can Ergun şu sözlerle açıkladı; “Bu bağlamda bir devrimcinin sözünü hatırlatmak isterim. Eğer siyasete müdahale etmezseniz, siyaset elbet bir gün hayatınıza müdahale edecektir. Buradan yola çıkarak 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sonrasında tabanımızda oluşan hayal kırıklığını gidermek, topluma tabandan yükselen değişim talebiyle tekrar umut aşılamak, tek adam rejimine karşı laik, demokratik, tam bağımsız hukuk devleti anlayışını büyütmek, önümüzdeki yerel seçimlere partimizi en güçlü şekilde hazırlamak ve siyasete genç ve dinamik kadrolarla müdahale etmek için, yapılacak olan Çanakkale Merkez İlçe Kongresinde, Merkez İlçe Başkanlığı’na adayım. Unutulmamalıdır ki; Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.”,Evet biz de umudumuzu yitirmeyeceğiz! Yolumuz açık olsun arkadaşlar.”
Bu haber 2726 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI