marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Başarı’da Milletvekillerinin Hiç Mi Payı Yok?

Tarih: 02-01-2018 10:59:37 Güncelleme: 02-01-2018 11:04:37 + -


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) Rektörlüğü, 25.yıla özel yayınlattığı kitapçığında 2017 yılında elde edilen başarılara yer verirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakan Binali Yıldırım’a yer verdi. Kitapçıkta ise ne AK Partili Milletvekilleri Bülent Turan ve Ayhan Gider’e ne de CHP’li Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz’e ait ne bir resim ne de bir metne rastlanmaması dikkat çekti!


Başarı’da Milletvekillerinin Hiç Mi Payı Yok?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) Rektörlüğü, 25.yıla özel yayınlattığı kitapçığında 2017 yılında elde edilen başarılara yer verirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakan Binali Yıldırım’a yer verdi. Kitapçıkta ise ne AK Partili Milletvekilleri Bülent Turan ve Ayhan Gider’e ne de CHP’li Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz’e ait ne bir resim ne de bir metne rastlanmadı.

 

ÇOMÜ Rektörlüğü 2017 yılı faaliyetlerinin de yer aldığı başarılı sporcu ve bilim adamlarının yanı sıra yürütülen çalışmalarında yer aldığı “ÇOMÜ’lü, Başarılı Bir Yıl..” isimli kitapçık bastırtarak dağıttırmaya başladı. Kitapçık, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer’in şu ifadeleri ile başlıyor;

“50 binden fazla öğrenci sayımız, 102 bin mezun ı5ğrencimiz. 1589 akademik. 1356 idari personelimiz ile 25. yaşını kutlayan ÇOMÜ ailesi olarak, heyecanla çalıştığımız bir yılı geride bıraktık. Üniversitemiz. 2017 yılında. TUBİTAK-ARDEB verilerine göre. TUBITAK'tan en çok destek alan 24. üniversite olurken URAP akademik kalite sıralamasında. Devlet üniversiteleri içerisinde 33. sırada yerini aldı. Öğrenci memnuniyet sıralamasında da hep beraber daha üst sıralara çıktık. Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması'na göre devlet üniversiteleri içinde öğrencilerin en çok memnun kaldığı 18. üniversite olduk. 2015 yılından bugüne birçok derslik sosyal ve sportif tesis projesini başlatıp tamamlarken ihtiyaç duyulan birçok bina ve tesisin temelini attık ve yapımına devam ediyoruz. Bu yoğun çalışmalar neticesinde akademik sosyal ve sportif altyapısı daha güçlü bir üniversite haline geldik. İhtiyacı olan enerjiyi temiz enerjiden kendisi sağlayan Türkiye'deki ilk üniversite olacağız. Uluslararasılaşmaya verdiğimiz önemin sonucunda, katlanan sayıda yabancı öğrenciyi üniversitemizde ağırlıyor. Başta Balkanlar olmak üzere birçok ülke ile akademik işbirliğimizi güçlendiriyoruz. Elbette bu başarılar büyük bir ekibin özveriyle ve uyumlu bir şekilde çalışması sonucu gerçekleşiyor. Bu başarılı sonuçların ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2018 yılı içinde büyük bir istek, gayret ve özveri ile çalışarak daha verimli bir yıl geçireceğimize inanıyorum. Bu düşünceler ile yeni yılın sağlık, huzur ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

HİÇ BİR MİLLETVEKİLİNE YER VERİLMEMİŞ!

 

Yayınlanan kitap incelediğinde ise; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Başbakan Binali Yıldırım’a ait resimler yer alırken; Çanakkale’nin AK Partili ve CHP’li milletvekillerinin hiç birinin ne adı ne de resimleri konmamış!

 

Oysa ÇOMÜ kurulduğu günden bu yana geçen 25 yıllık süre içerisinde hem iktidar hem de muhalefet milletvekillerinin Üniversite’ye çok büyük katkıları oldu. Çok değil, Eylül ayında ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer ve beraberindeki heyet AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı Ankara’da ziyaret ederek devam eden çalışmalar hakkında bilgi verip destek istemişlerdi. AK Parti Milletvekili Ayhan Gider Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Fakülte olduğunu müjdelemesinin üzerinden henüz bir ay bile geçmedi!

 

CHP Milletvekili Bülent Öz keza ÇOMÜ’nün hemen hemen tüm açılışlarına katılmaya gayret gösterirken; diğer CHP Milletvekili Muharrem Erkek ile birlikte zaman zaman yaptıkları eleştirilerle ÇOMÜ’de yanlış yapılan uygulama veya çalışma varsa düzeltilmesine katkı sağlıyorlar. 2017 yılını başarıyla geçiren ÇOMÜ’nün bu başarılarında hem İktidar hem de Muhalefet milletvekillerinin hiç mi katkısı, desteği yok da kitapçık da yer verilmedi merak ediliyor.

 
Bu haber 3691 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI