thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:


AK Parti’de Aynur Yavaş Krizi!
Tarih: 13-02-2024 07:19:52 Güncelleme: 13-02-2024 07:22:52 + -


AK Parti’de bir anons krizi daha yaşandı. Eşi Çanakkale Belediye Başkan aday adayı olan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş, aday tanıtım töreninde ismi anons edilmeyince töreni terk etti. Öte yandan Yavaş ismi konusunda Gider ve İskenderoğlu arasında görüş ayrılığı yaşandığı öğrenildi. Belediye meclis üyeleri listelerinde de parti içi gruplar arasında ciddi tartışmalar yaşanıyor!


AK Parti’de Aynur Yavaş Krizi!

AK Parti’de ikinci anons krizi yaşandı. AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın Cumhur İttifakı ortağı MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım’ı davet etmediği törenler sonrasında yine bir anons krizi yaşandı. 10 Şubat 2024 Cumartesi günü gerçekleştirilen AK Parti Aday Tanıtım Töreninde tüm adaylar ilçe başkanları ile birlikte anons edilerek sahneye çıktı.

 

MERKEZ İLÇE BAŞKANI AYNUR YAVAŞ SAHNEYE DAVET EDİLMEDİ

Tek istisna ise Merkez İlçe Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu sahneye davet edilirken AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş da yaşandı. İskenderoğlu anons edilip sahneye çıkarken Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş ise ne sahneye davet edildi ne de ismi anons edildi. Diğer tüm adaylar ise ilçe başkanları ile birlikte sahneye çıkarak partililere tanıtıldı.

 

TÖRENİ İL YÖNETİMİ ORGANİZE ETTİ..

Merkez ilçe Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu sahneye davet edilirken Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş’ın anons edilmemesi kriz çıkarttı. İsmi okunmayan ve sahneye davet edilmeyen Aynur Yavaş aday tanıtım törenini terk etti.

 

Edinilen bilgiye; Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş’ın isminin anons edilmemesini AK Parti İl Yönetimi istemedi.. Organizasyonu yapan AK Parti İl Başkanlığı kimlerin sahneye çıkartılacağı konusunda karar verirken; Aynur Yavaş’ı listeye almadı.

 

AYNUR YAVAŞ PASİF DAVRANMAYA BAŞLADI!

Bu duruma tepki gösteren Aynur Yavaş ise; parti çalışmaları konusunda pasif davranmaya başladığı, adaylarla çalışmalara katılmakta isteksiz olduğu, parti toplantılarında da aynı tutumu sergilediği öğrenildi. Aynur Yavaş partinin hiçbir organizasyonuna katılmayarak tepkisini gösteriyor.

 

MECLİS ÜYESİ LİSTESİNDE “AYNUR YAVAŞ” SAVAŞI!

Eşi Sami Yavaş Çanakkale Belediye Başkan aday adayı olmuş ancak aday gösterilmeyen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş hakkında bir başka kriz de Belediye Meclis Listesinde yaşanıyor. AK Parti kulislerinde Milletvekili Ayhan Gider ile Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu arasında Aynur yavaş konusunda fikir ayrılığı yaşanıyor.

 

Milletvekili Ayhan Gider, belediye meclis üyesi listesinde Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş’ı birinci sırada yazmak isterken; Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu ise; Aynur Yavaş’ı listede birinci sırada istemedi. Gider ile İskenderoğlu Aynur Yavaş konusunda tartışırken; Belediye meclis üyeliği listesinde de sorunlar yaşandığı iddia ediliyor.

 

TEKLİF GÖTÜRÜLENLER MECLİS ÜYELİĞİNİ KABUL ETMİYOR!

AK Parti’de bir başka kriz ise Belediye Meclis Üyeliği listesinde yaşanıyor. Belediye Meclis üyeliği için birçok isme teklif götürüldüğü; ancak teklif götürülen isimlerin red ettiği öğrenildi. Meclis üyeliğine aday gösterilecek olan isimler konusunda da görüş ayrılıkları yaşanıyor. AK Parti içerisindeki bazı grupların meclis üye listesine itiraz etmesi nedeniyle de mutabakat sağlanamadığı iddia ediliyor.
Bu haber 3034 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI