thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:


Kılıçdaroğlu Müjdeyi Verdi...
Tarih: 12-04-2023 07:05:14 Güncelleme: 12-04-2023 07:25:14 + -


CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale'de Kültür Merkezi Meydanı'nda düzenlenen Millet Buluşması'nda halka seslendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ında katıldığı mitinde Kılıçdaroğlu, mitingin sonuna CHP’nin ve İYİ Parti milletvekili adaylarını sahneye davet etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in sahneye çıktığı anda vatandaşlara müjde veren Kılıçdaroğlu; “Buradan açıklıyorum; Çan


Kılıçdaroğlu Müjdeyi Verdi...

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale'de Kültür Merkezi Meydanı'nda düzenlenen Millet Buluşması'nda halka hitap etti. Miting programında Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Harun Akın, milletvekilleri, CHP'li ve İYİ Partili milletvekili adayları, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yer aldı.

 

“HİÇBİR İŞÇİYİ ÇIKARTMADIK”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş mitingde ilk sahne alan isim oldu. Mansur Yavaş yaptığı konuşmada; “Kurtuluş Harbimizin ön sözünün yazıldığı Çanakkale'deyiz. Bu bizim ilk mitingimiz. İnşallah iktidara yürüyüşümüzün önsözü Çanakkale'den başlasın. Biz aday olduğumuzda 'Bunlar idare edemezler, belediyeleri batırırlar' dediler. 'İstanbul düşerse Kudüs düşer, falan olur filan olur' dediler. Hiçbir şey olmadı. Bizler sosyal yardımları kesecektik, işçilerin hepsini işten çıkaracaktık. Bunun hepsi tamamen korku siyaseti. Yağma ve imar rant düzenini devam ettirmek için vatandaşı sürekli korkuttular. İş başına geldik hiçbir işçiyi işten çıkarmadık. Hiçbirisi siyasi propagandalara götürülmüyor. Maaşını gününde alıyor. Gül gibi geçiniyoruz o işçilerle. Ankara'da 'Başkent Kartı' verdik. O anne çoluğunun çocuğunun ihtiyacını düzenli yatırdığımız parayla kendi alıyor. Semtlere kadar, köylere kadar dağılıyor. Süt dağıtıyoruz. 60 bin öğrenci şu anda ücretsiz otobüs kullanıyor. Onlarca kreş açtık. Yetmedi. Hükümet söz verdi. Doğal gaz vereceklerdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak geçen yıl 220 bin aileye 3 ay düzenli olarak doğal gaz yardımı yapmak suretiyle hiçbir aileyi üşütmedik. Amacımız her ailenin çoluğunun çocuğunun gıdasız proteinsiz yetişmesini engellemek. İnşallah 15 Mayıs'tan sonra bütün ülkede bu uygulanacak. Ankara halkına yapılacak hizmeti engellemeye çalışıyorlar" dedi.

“ÇOK DAHA GÜZEL OLUR”

39 bin çiftçinin tümüne tohum, gübre dağıttıklarını, mazot verdiklerini söyleyen Yavaş, şöyle konuştu: " Buğdayda sıkıntı var. Tarımın mutlaka desteklenmesi lazım. Şu anda bir projeyle güneş enerjisi vermek suretiyle çiftçinin daha az maliyetli daha çok üretmesini sağlıyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Anayasa'da zorunlu olan tarıma destekle ilgili bütün kuralların uygulanacağından bahsetmişti. Şimdi de korkutuyorlar, 'Yapamazlar. Hükümet değişirse şöyle olur böyle olur' diye. Çok daha güzel olur. 'En son yapamaz' dediler. Avrupa başkent belediyeleri başkanı oldum. Dünya çapında bir ödül aldım. Avrupa şeffaflık ödülü aldık. Şu anda memnuniyet açısından da Ankara olarak bronz ödül aldık. Artık bu korkutma siyaseti bitsin. Biz bize oy vermeyenlere ağzımızı açıp tek kelime kötü söz söylemiyoruz. Pahalılık var, pazarcılar terörist. Terörist diye diye toplumun yarısını terörist yaptılar. Bizler de onlar kadar vatanseveriz. Kimse bizim vatanseverliğimizi ölçemez" diye konuştu.

“ÇANAKKALE RUHU HEPİMİZİ SARAR, SARMALAR”

Çanakkalelilere seslenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da "Yağmur geldi, bereket geldi. Yağmurda da ıslanacağız pırıl pırıl güneşte de hep birlikte güzel bir geleceğe adım atacağız. Milletçe hangi koşulda olursa olsun bir arada olabilmek, birlik olabilmek, acıları, sevinçleri paylaşabilmek mutlak gerekli olan şarttır. Çanakkale ruhu milletçe hepimizi sarar, sarmalar. Bize millet olduğumuzu hatırlatan yerdir Çanakkale. Bu topraklarda huzur içinde yatan şehitlerimiz hiçbir koşul beklemeksizin şarkı söyler gibi cepheye koştular, canlarını verdiler. Çanakkale aynı zamanda barışın değerini öğreten bir savaştır. Mazlum milletlerin bağımsızlığa dönük mücadelesinin en önemli simgesidir. Bu ruhu asla kaybetmemeli, zayıflatmamalıyız. Hep birlikte o dönem ortaya koyan ruhu 21'inci yüzyıl koşullarında temsil etmeliyiz. Bu zafer aynı zamanda eşitsizlik, adaletsizliklerin dize getirilmesi açısından da önemli bir simgedir. Dirliğimizi, kardeşliğimizi korumak uğruna hep beraber can vermiş şehitlerimize layık olmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

“SEÇİMLERDE HER KOŞULDA MİLLET KAZANIR”

Ülkede daha iyi yaşam koşullarını oluşturmak için siyasetin, en üstün yeteneklerini ortaya koymak zorunda olduğunu söyleyen İmamoğlu, "Demokratik seçimler milletimiz için bir irade beyanıdır. Seçimlerde her koşulda millet kazanır ve sadece kendi iradesini millet beyan eder. Yine millet, yine birlik kazanacak. Adaletin, hak ve hukukun mücadelesi 13'üncü Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak. Altı siyasi parti bir araya ülkemizin revizyonu, reformu için, farklı görüşlerde olsa da ana prensibi oturtmak için geldi. Artık önümüzde seçimi kazanmak var. Her şey çok güzel olacak" diye konuştu.  

 

“SİZE SÖZ; BAHARLAR GELECEK”

Mitingde belediye başkanlarından sonra halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, "Ayın 14'ünde sandığa gidin. Oyunuzu kullanın ve oyunuza sahip çıkın. Sandıkların tamamına da sahip çıkacağız. Beraber kazanacağız. Gençler, en büyük şikayetinizin torpil olduğunu biliyorum. Hakkınızın elinizden alındığını da biliyorum. Size sözüm söz. Sözlü sınavı kaldıracağız. KPSS'den ne aldıysanız atamanızı ona göre yapacağız. Aşınız olacak, işiniz olacak. Sizin hayalleriniz Bay Kemal'in hedefi olacak. Atama bekleyen sağlıkçıların sorunlarını çözeceğim. Cumhuriyetin 100'üncü yılında 100 bin öğretmenin atamasını yapacağız. Hiçbir anne, baba 'Çocuğumu kentteki okula göndereyim' diyerek, köyünü terk etmeyecek. Her gün en az iki, üç kez yemek yemek zorundayız. Eğer buğdayı, arpayı, gübreyi, dışardan alıyorsanız. Onların utanmaları gerekiyor. Tamamını Türkiye'de üreteceğiz. Ben Kemal, geleceğim ve Türkiye'nin bütün sorunlarını çözeceğim" dedi.

“EMEKLİLERE KURBAN BAYRAMI'NDA 15 BİN TL”

Yağmur yağdığını belirterek "Bereketli olsun" diyen Kılıçdaroğlu, "Yağmur yağıyor. Güzel bir yağmur. Söz veriyorum. Sana söz Çanakkale, iktidar olacağız. Sana söz Çanakkale bu ülkeye huzuru, barışı getireceğim. Güzel bir atmosferdeyiz. Uzun süre yağmurun altında kalmanıza gönlüm el vermiyor. Gerçekten de bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir anne, 'Çocuğumun beslenme çantasına ne koyacağım' diye düşünmeyecek. Okulda arkadaşlarıyla beraber suyunu, sütünü, yemeğini yiyecek. Emekliler hiç merak etmeyin. 2015 tarihinden bu yana 'Emeklilere asgari ücret kadar Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verilsin' dedim. Yapmadılar. Göreceksiniz önümüzdeki Kurban Bayramı'nda, 15 bin TL olarak banka hesaplarına yatacak. Yapamaz, diyorlar. Bay Kemal'i tanımıyorlar. Bay Kemal söz verdi mi mutlaka yapar. Emekliye hak ettiği bayram ikramiyesini vereceğiz. Hiçbir ailede yoksulluk sınırının altında gelir olmasına izin vermeyeceğim" dedi

“ÇANAKKALE MİLLİ KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN ÖNSÖZÜDÜR”

Belediye başkanlarıyla beraber yola çıktığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Onlar da kendi kentlerine ve bütün belediyelere ayrımcılık yapmadan nasıl hizmet verilir cumhurbaşkanı yardımcısı olduklarında gösterecekler. Çanakkale'yi geçilmez kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce şehidimiz. Çanakkale aynı zamanda Milli Kurtuluş Savaş'ımızın ön sözüdür. Yedi düvel geldi ama bir tek gemi Çanakkale Boğazı'nı aşamadı. Aradan 3 yıl geçti. 1918'de tek kurşun atılmadan aynı düşman gemileri Çanakkale Boğazı'nı geçtiler. Bir adamın, tek bir insana verilen yetkinin ülkenin hangi hale sürükleyeceğini bilmeniz için bunu anlattım. Bir kişi çıkıyor, 'Ben anlaşmayı imzaladım Çanakkale'yi geçin' diyor. Biz tek adam rejimine karşıyız. Kurtuluş Savaşı'nı veren bir ülke bir kişiye teslim edilemez. Bizi suçluyorlar. 'Teröristler şunlar bunlar' diye. CHP'nin iki temel kırmızı çizgisi var. Bayrağımız ve vatanımız. Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırdılar. Bayrağımızı indirdiler ve vatan topraklarını terk ettiler. Bunu yapanlar asla milliyetçi, vatansever olamazlar. Bu millete sözüm var. İktidar olduğumuzda göreceksiniz Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götüreceğiz ve bayrağımızı dikeceğiz. Milliyetçiliğimizi öğrenmek istiyorlarsa rahmetli Ecevit'e bakacaklar. Dünyada hastanesi olmayan tek ordu bizim ordumuz. Bir ordunun hastanesi yoksa ciddi sorun var demektir. Askeri hastaneleri kapattılar. Bir hafta içinde GATA'yı, askeri hastaneleri şanlı ordumuza teslim edeceğiz. Kime hizmet ettiklerini gayet iyi biliyorum" diye konuştu.

 

“YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARI ALACAĞIM”

Kırsalda çalışan gençler ve kadınlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Bunların sosyal güvenlik primini biz ödeyeceğiz. Toprakta çalışıyor musun, üretiyor musun kazanacaksın. Senin sosyal güvenlik primini biz ödeyeceğiz. Yeni bir iklimi bu ülkeye getireceğiz. Sokakta caddede karşılaştığımız insanlara tanımasak bile selam vermeyi ihmal etmeyeceğiz. Ayrışmayacağız. Onlar ikilik yaratıyorlar. Biz bir olacağız. Ne derlerse desinler. Hala ne yapacaklarını söylemediler. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. İklim değişikliği var. Yaz aylarında ciddi orman yangınları çıkabilir. Yangınları söndürecek uçaklara ihtiyacımız var. 16 Cumhurbaşkanlığı uçağını satacağım, yangın söndürme uçakları alacağım. Bizim öyle lükse ihtiyacımız yok. Cumhurbaşkanı dediğiniz mütevazıdır. O Amerika'ya İngiltere'ye gönderdikleri paraların tamamını getireceğim. Beşli çeteler beni istemezler, engellemek isterler. Beşli çeteler değil beş binli çeteler de olsa kul hakkı yiyenden hesabını soracağım. O beşli çeteler hazırlıklı olsunlar. Son kuruşuna kadar getireceğim o paraları" dedi.

 

“BİLGİMİZ, BİRİKİMİMİZ, GÜCÜMÜZ VAR”

Kavganın bitmesi gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Birbirimizin kimliklerini, inancını sorgulamaya başladık. Bu doğru değildir. Herkese saygı duymamız lazım. Komşu komşunun külüne muhtaçtır, diye bir gelenekten geliyoruz. Şimdi komşuyu komşuya düşman ettiler. Barıştıracağım. Size düşen görev insanları ikna etmek, sandığa getirmek ve oy kullanmalarını sağlamak. Bunu yaptığınız zaman en büyük çalışmayı gerçekleştirmiş olacaksınız. 'Kılıçdaroğlu'na oy vermeyin gelirse sosyal yardımlar kesilir' diyorlar. Beşli çetenin hortumları kesilir, sosyal yardımlar aynen devam eder. Hak, adalet neredeyse Bay Kemal de orada olacak. Hakkın, hukukun ve adaletin gelmesi bizlere bağlı. Biz günün 24 saati çalışıyoruz. 6 lider bir aradayız. Beraber mücadele edeceğiz. Türkiye'nin yeni bir atılıma ihtiyacı var. O rüşvet alan, yurt dışına büyük elçi atananların tamamını getireceğiz. İlk bir hafta içinde siyasi ahlak kanununu meclise getireceğiz. O nedenle istemiyorlar. Bay Kemal'i. Gelir de bizim hortumları keser diye. Dünyanın en güzel kentlerinden birisi Çanakkale. Olağanüstü güzel. Doğa harikası. Çanakkale'nin insanı çalışkan, özverili. Emeğinin karşılığının verilmesi lazım. Alın terinin ne kadar değerli olduğuna vicdanı olarak hepimizi karar vermesi lazım. İktidar değiştiğinde göreceksiniz, iyi gelir elde edeceksiniz. İstanbul'un nüfusu 5 yıl içinde 2,5 milyon azalacak. Göreceksiniz. Türkiye'nin bütün sorunlarını çözeceğiz. Bilgimiz, birikimimiz var. Gücümüz var. Gücü sizden alıyoruz. Başkalarından değil. Emekli kardeşim, sana zam yapıyorlar. Yeni mi akılları başlarına geldi? Hayır. Senin oyunu almak için yapıyorlar" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU “ÇANAKKALE’NİN BİR BAKANI OLACAK”

Miting ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu sahneye CHP ve İYİ Parti Milletvekili aday adayları sahneye çıktılar. Sahneye ilk çıkan isim CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek oldu. Erkek’in elini sıkarak vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlı; “Buradan açıklıyorum; Çanakkale’nin bir bakanı olacak” ifadelerini kullanarak Erkek’in bakan olacağını resmen açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun verdiği müjde Çanakkaleli vatandaşlardan yoğun alkış aldı. Sahnede kesilen kurdelenin ardından Çanakkale Belediyesi ve Yeşil Yerel Yönetim Binası'nın hizmete açılışı yapıldı.

 

CHP’NİN 61 YIL SONRA, ÇANAKKALE’NİN 22 YIL SONRA BAKANI OLACAK!

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Millet İttifakının ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de bakan olarak atanacak. Adalet Bakanlığı görevine getirilmesi beklenen Muharrem Erkek’in bakan olması da yıllar sonra Çanakkale’den bir ismin kabinede bakan olması anlamına geliyor.

 

CHP’nin Çanakkale’den en son çıkarttığı Bakan Şefik İnan. 1961-1962 yıllarında Devlet ve Maliye Bakanlıkları yapan Şefik İnan’ın ardından; seçimlerin kazanılması halinde tam 61 yıl sonra CHP’nin Çanakkale’den bir bakanı çıkacak. Öte yandan Cumhur Ersümer’in 2001 yılında sona eren bakanlık görevinden tam 22 yıl sonra Çanakkale’den bir isim yine bakan olarak kabinede görev yapacak.
Bu haber 2950 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI