thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:


Adaylıkta En Güçlü İsim: Bülent Turan
Tarih: 18-09-2023 07:13:10 Güncelleme: 18-09-2023 07:15:10 + -


Ülkenin gündeminde olduğu gibi Çanakkale'de de siyasi gündem yerel seçimlere kilitlenmiş durumdu. 14 Mayıs Genel Seçimleri sonrası seçmenin kafası oldukça karışmış. Bu durum anketlere de yansıyor. İktidara oy verenler iktidardan memnun değil muhalefete oy verenler muhalefetten...


Adaylıkta En Güçlü İsim: Bülent Turan

14 Mayıs Genel Seçimlerinde her ne kadar AK Parti seçimi kazansa da, Çanakkale'de 1 milletvekili eksilen parti seçimin tek kaybedeni. 14 Mayısta mağlup olan parti yönetimleri halen değişmedi. Parti içinde çok ciddi eleştiriler İl ve merkez ilçe yönetimine çevrilmiş durumda. Birde bunlara Bülent Turan ile Ayhan Gider arasındaki siyasi sürtüşme eklenince sorunlar çözülemez boyuta ulaşıyor. Bülent Turan İç İşleri Bakan Yardımcılığı görevine gelse de, parti içindeki yaşananlara müdahil oluyor. Hatta Seçilen tek milletvekili Ayhan Gider'i refüze edercesine müdahaleler yapınca, karşı taraftan sert eleştirilerin hedefi oluyor.

 

Bürokraside atamalar konusunda Ayhan Gider'in yapmak istediği değişikliklere el altında müdahale ediyor. Parti Kulislerinde, Ayhan Gider’in İl Özel Genel Sekreteri Celil Sezgin'in istifasını istemesi bu istifanın ise Bülent Turan'ın müdahalesi ile durduğu, Vali İlhami Aktaş'ın da Bülent Turan'ın yanında yer alması günlerce konuşulmuştu. Yine kulislerde GESTAŞ yönetiminde yapılan değişiklik sonrası geçmiş dönemlere ait birçok usulsüzlüğün ortaya çıktığı, bu usulsüzlüklerin tespit edilmesi için İstanbul merkezli mali müşavirlik firmasının yaptığı denetimlerin Çanakkale merkezli bir mali müşavirlik firmasını verilmesi talebinin GESTAŞ yönetimince ret edilmesi, birilerinin geçmiş dönemdeki usulsüzlüklerin ortaya çıkmasının engellendiği görüşüne neden olmuştu.

 

Parti içi ve bürokraside çalkantılar ile Yerel Seçimlere hazırlanan Ak Partinin seçimlere 6 ay kala adayının henüz belirlenmemesi seçimden umudun kesildiği fikrinin ağırlık kazanmasına neden oluyor. Yerel seçimler öncesi Yapılan anketlerde öne çıkan iki sim var. Seçmene sorulan sorularda Çanakkale Belediye Başkanlığı için en güçlü isimlerin Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu olması dikkat çekiyor. İki isimin de şu anda Milletvekilli olmaması adaylık şansları arttırıyor. Parti tabanında Bülent Turan'ın siyasi tecrübesinin daha fazla olması ve parti içinde daha güçlü bir isim olması nedeni ağırlık kazandığı gözleniyor.
Bu haber 2985 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI