www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:"Atatürk Cumhuriyeti için.. Bir Oy Meral’e Bir Oy Kemal’e Destek İstiyoruz"

Tarih: 10-04-2023 07:09:49 Güncelleme: 10-04-2023 07:38:49 + -


İYİ Parti Başta olmak üzere Millet İttifakı olarak 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlere hazır olduklarını açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili aday adayı Rıdvan Uz; “Türkiye son derece önemli bir seçime gidiyor. Bu süreçte Altılı Masa ve İYİ Parti olarak Türkiye’yi Tek Adam Rejiminden, adaletsizlikten, vatandaşın içine düştüğü ekonomik dar boğazdan kurtarmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.Türkiye’nin önündeki seçimlerin hayati bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili aday adayı Rıdvan Uz, Aynalı Pazar gazetesine değerlendirmelerde bulundu. Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için hem Millet İttifakı bileşenlerinin hem de İYİ Parti’nin var gücüyle çalıştığının altını çizen Rıdvan Uz; “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerin öncelikle ülkemize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum.  Türkiye için ve tüm vatandaşlarımız için son derece önemli olan bir seçim ile karşı karşıyayız. Türkiye mevcut Tek Adam düzeni dediğimiz bu ucube sistem ile Parlamenter sistem arasında bir tercih yapma noktasındadır. Bu bağlamda olayın bir tarafından Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi arzulayan bir Millet İttifakı, bir tarafta da mevcut düzenin devam etmesini isteyen Cumhur İttifakı yer almaktadır. Bu süreci Altılı Masa olarak sürdüren bir Millet İttifakı ve bileşenleri olarak birliktelik sağlayarak seçimlere birlikte giriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“BAZI İLLERDE ORTAK LİSTE, BAZI İLLERDE FERMUAR LİSTE YAPACAĞIZ”

Millet İttifakının Mecliste de çoğunluğu sağlamak adına çalışmalar yürüttüğünü belirten Rıdvan Uz, hiçbir vatandaşın oyunun boşa gitmemesi için çaba harcandığına dikkat çekerek; “İYİ Parti ve CHP bazı illerde ortak seçime giriyor, bazı illerde İYİ Parti’nin amblemi altında fermuar liste ile seçime girilirken; bazı illerde de CHP amblemi altında fermuar liste ile seçimlere gireceğiz. Çanakkale’mizde de İYİ Parti olarak seçimlere tek başımıza gireceğiz, CHP’de kendi listeleri ile seçime girecekler. Hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİNİ HEM ALTILI MASAYA HEM DE KAMUOYUNA DEKLARET ETTİK”

Seçmenin Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu gibi Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarını Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediklerini bunu da hem Altılı Masa’ya hem de Kamuoyuna deklare ettiklerini, bu konuda çıkan tartışmaların olumlu sonuçları olduğuna dikkat çeken Rıdvan Uz; “İYİ Parti ailesi olarak Çanakkale’mizde her platformda dile getirdiğimiz bir süreç var; “Bir oy sayın Meral Akşener’e, bir oy da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na..” Biz inanıyoruz ki; bu talebimiz Çanakkale’de yerini bulacaktır. Çünkü seçim sürecinde milletimizin sesine kulak veren, onların istek ve arzularını hem masada hem de kamuoyuna deklare eden bir partiyiz. Sokakta, çarşıda endişelerin, hangi adayın kazanıp kazanamayacağına dair talepleri ve o dönem için iki Büyükşehir Belediye Başkanlarımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın kazanabilecekleri noktasında yoğun talepler vardı. Biz bu talepleri hem masaya hem de kamuoyunda ilan etmiştik. Gelinen noktada sonuç herkes açısında çok olumlu bir yere evrildi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun masadan İYİ Parti’nin masaya dönmeden önceki kafa kafaya olan adaylık sürecinde; Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener her iki belediye başkanımızın da Sayın Kılıçdaroğlu’nun yanında, tırnak içerisinde iki belediye başkanımızı sevenlerini de bu halkaya katarak yol yürünmesi; tam manasıyla kazanacak adayı da sağlanmış oldu. Artık hem Cumhurbaşkanlığı hem de Meclis çoğunluğu alınacak konuma gelmiştir” dedi.

“ÜLKEMİZE NEFES ALDIRMAK İSTİYORUZ”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili aday adayı Rıdvan Uz açıklamalarının devamında; “Çanakkale yerelinde ise; tüm partilerde aday olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Millet İttifakı bileşenleri olarak uyum içerisinde; Çanakkale’mize yakışır bir şekilde, projelerimizi anlatarak, Çanakkale ile ilgili hayallerimizi ve düşüncelerimizi, gençlerimizin yanı sıra kadınlarımızın beklenti ve isteklerini yerine getirme konusunda yapacağımız çalışmaları da anlatarak bir yol yürüyüp ülkemize nefes aldırmak istiyoruz” dedi.

 

“İNSANLARIMIZI ADALETSİZLİKTEN, FAKİRLİKTEN KURTARMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

AK Parti iktidarının ve Tek Adam Rejiminin ülkeyi getirdiği noktaya dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili aday adayı Rıdvan Uz; “İstikrar ve güven geldiğinde; ekonomik anlamda fiyatların fahiş noktaya geldiği noktada, 21 yıllık iktidarları sonucunda 21 saatte deprem enkazının altında kalan iktidarla mücadele etme adına, yaşadığımız ekonomik kriz ile mücadele etme adına çalışacağız. Altılı Masa olarak ortak bir metin ortaya konmuştur; bu metin ile Güçlendirilmiş Sistemin altına imza attık. Hem kendi seçim beyannamemizde hem de ortak seçim beyannamelerimiz ile milletimizin önünü açacağız, insanlarımızı bu fakirlikten kurtaracağız. İnsanlarımızın alım gücünün düşürüldüğü bu dar boğazdan kurtaracağız.  Genel politikalarımız politikaların yanı sıra yerelde de Çanakkale’nin önünü açmak adına var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNUN İKİYE KATLANMIŞ OLMASI SEVİNDİRİCİ”

2018 seçimlerinde yeni kurulmuş bir parti olarak girmelerine rağmen ciddi bir talep olduğunu, 2023 seçimlerine giderken ise; önceki seçimlere göre 2 kat fazla aday adaylığı başvurusu olduğunu belirten Rıdvan Uz; “Aday adalığı sürecinde; 2018 seçimlerine nazaran İYİ Parti’de aday adaylığı başvuru sayısı iki katına ulaşan bir süreç geçirdi. Bizi bu noktada en çok sevindiren gelişmelerden bir tanesi de; partimizin kuruluş aşamasından bugüne kadar sahada emek harcayan insanlarımızın yanı sıra kamuda çalışan memur ve akademisyenlerimizin istifa ederek ‘Memleketimize nasıl faydalı oluruz’ düşüncesi ile aday olmaları bizleri ayrıca çok mutlu etmiştir. Bu talepler; Parlamento’da İYİ Parti’nin hem birinci parti olma arzusunu hem alanda gezerek hem söyleyerek hem de bu katılımla görmüş oluyoruz” dedi.

 

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ HAKİM ÖNÜNE ÇIKARTILMIYOR”

Türkiye’yi yöneten siyasi iktidarın eylemleri sonucunda halkın Adalete güveninin kalmadığına dikkat çeken Rıdvan Uz; “Unutulmaması gereken bir başka hususta; ülkemizde Adalet sisteminin ne kadar büyük bir yara aldığıdır. Güven unsurunun kalmadığı, mahkemelerde iktidar parti taraftarlarından biriyle yada yöneticileri ile karşı karşıya kalındığında haklı bile olsanız nasıl bir sonuç alabilirsiniz diye sorduğumuzda vatandaşlarımız adalete olan güvensizliklerini net olarak ortaya koymaktadır. Çok uzun zamandan beri Çanakkale’de Gökçeada Belediye Başkanımız Ünal Çetin, ısrarla hâkim önüne çıkartılmıyor. Çanakkale Adliyesi’nin yoğun olmadığını biliyoruz, dolayısıyla bu adaletsizliğin giderilmesi, adaletin yeniden sağlanması için tutuklu bulunan Belediye Başkanımızın bir an önce hakim önüne çıkartılmasını talep ediyoruz” dedi.

 

“ÇANAKKALE BU SEFER KENDİ ADAYLARINI NET BİR ŞEKİLDE SEÇECEKTİR”

Yurtdışından gelen oylarla kazandığı milletvekili olma hakkını kaybettiğini hatırlatan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Aday Adayı Rıdvan Uz; “Geçtiğimiz dönemde; Çanakkale’de İYİ Parti yüzde 17’lik bir oy dilimine ulaşmıştı. Milletvekilliğini kazanma adına rakibimizden fazla oy almamıza rağmen Yurtdışından gelen oylarla bir milletvekilliğini kaybetmiştik. Arada 19 oy fark var idi. Yani yurtdışında yaşayan örneğin Adıyaman Kâhtalı bir yurttaşımızın verdiği oy Çanakkale seçim sonuçlarına tesir etmiş; İYİ Parti bir milletvekilliğini kaybetmiştir. Sandıklar açıldığında; gece vekil olup sabah düşmüş idik. Çanakkale bu sefer inanıyorum ki; kendi adaylarını kendi oyları ile net bir şekilde seçecektir. Çanakkaleli hemşerilerimize güvenimiz bu anlamda tamdır. O dönem yurtdışında hazır olmayan İYİ Parti, bu dönem 75 ülkede kurulan her sandıkta görevli ve müşahidini sandık başına koymuş, temsilcisini de atamıştır” dedi.

 
Bu haber 2503 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI