thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nde Neler Oluyor?

Tarih: 03-02-2023 06:27:52 Güncelleme: 03-02-2023 07:51:52 + -


Çanakkale’de eğitim veren okullarda yaşanan kadrolaşmalar nedeniyle birçok öğretmene mobbing uygulandığı iddiaları yıllardır devam ediyor. Öğretmenlere uygulanan mobbing ve baskıları defalarca açıklayan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Resul Demirbaş bu seferde; öğrencileri mitinglere götüren öğretmen ile öğrencilerin diğer öğretmen meslektaşlarına kumpas kurduğunu açıkladı!


Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nde Neler Oluyor?

Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş, Çanakkale’de sendikalı öğretmenlerin yaşadığı sorunların yanı sıra okullarda yaşanan birçok skandalı ve iddiaları açıklamıştı. Demirbaş yaptığı son açıklama ile Akçansa Güzel Sanatlar Lisesinde yaşanan olaylara dikkat çekti.

 

 “ÖĞRENCİLERİ MİTİNGLERE GÖTÜREN ÖĞRETMEN KUMPAS ÇETESİ KURDU”

Demirbaş, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nde bir öğretmen ile ilgili olarak; öğrencileri etkileyen bu kişinin diğer meslektaşlarına kumpas kurmak için çete oluşturduğunu iddia etti. Demirbaş yayınladığı açıklamasında; “Güzel Sanatlar Lisesinde görev yapan bir öğretmenin okulun 12. Sınıf öğrencilerini etkileyerek Mitinglere götürdüğünü, bunun sonucunda soruşturma açıldığını bilmekteyiz. Soruşturması devam ederken yine aynı öğretmenin aynı eylemlerine devam ettiği, okulunda kendisi gibi düşünmeyen ve aynı dünya görüşünde olmayan öğretmen arkadaşlarına öğrencileri kullanarak iftiralar atmakta öğretmenleri yıldırma politikaları ile okuldan uzaklaştırmaya çalışan bir kumpas çetesi oluşturmuştur” dedi.

 

“ÖĞRETMENLER MAHKEMEDE AKLANIYOR AMA ÇETE DURMUYOR”

Öğrencileri etkileyerek mitinglere götürmekten hakkında soruşturma açılan öğretmenin öğrencilerle kurduğu kumpas çetesi sonrasında suçlanan öğretmenlerin mahkemede aklandıklarına dikkat çeken Demirbaş; “İftira attığı öğretmenler mahkemelik olup zor zamanlar geçirmiştir. Öğretmenler mahkemelerden beraat etmiştir. Ancak bu iftira çetesi yaptığı eylemlere devam etmekte olup öğretmenlere mobbing uygulayıp saldırılarına devam etmekte ve okul kültürünü ve huzurunu bozmaktadır. Bu iftiracı gurubun lideri olan öğretmen görevini kötüye kullanarak kendi öğretmen arkadaşlarına bu eziyeti yapmaya devam etmektedir” dedi.

 

“BU ÖĞRETMENİN ACİLEN OKULDAN UZAKLAŞTIRILMASI GEREKMEKTEDİR”

Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nde yaşanan olayların sorumlusu öğretmenin bir an önce okuldan uzaklaştırılması gerektiğini ifade eden Demirbaş; “Okullar eğitim yuvasıdır siyaset yuvası değildir. Bırakın Okullarda siyaset konuşmanın bile yasak olduğu bilinmesine rağmen bununla da yetinmeyip öğrencileri mitinglere götürüp onları kendi düşünceleri doğrultusunda doldurup yalan ifadelerle öğretmenleri bu hale getiren bu öğretmenin acilen okuldan uzaklaştırılması için gerekenlerin ivedilikle yapılması ve okul huzurunun yeniden tesis edilmesi gerekmektedir. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” dedi.

 
Bu haber 3072 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI