thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“AK Partiye Zarar Veriyorsunuz Artık”

Tarih: 26-06-2024 10:09:58 Güncelleme: 26-06-2024 10:11:58 + -


AK Parti’nin eski yöneticilerinden Çan ve merkezde görev almış Özkan Arslan, sosyal medyada yaptığı paylaşımla AK Partili Bülent Turan’ı hedef aldı. Partiden Bülent Turan’ın elini çekmesini isteyen Arslan “Ak Partiye zarar veriyorsunuz” tepkisini gösterdi. Arslan partide birçok sorunun altında Bülent Turan olduğunu bunu da herkesin bildiğini ancak Turan’dan korktukları için konuşamadıklarını söyledi.


“AK Partiye Zarar Veriyorsunuz Artık”

Seçimde bir milletvekilini kaybeden son seçimde de Çanakkale’de üçüncü parti haline gelen AK Parti’de ilk kez bir isim açıkça Bülent Turan’ı hedef aldı.. Partinin eski yöneticilerinden Özkan Arslan sosyal medyada “Çanakkale Ak Parti de en büyük soruna parmak basalım” başlığı ile partide olan biteni kaleme alarak Bülent Turan’a tepki gösterdi.

 

“AK PARTİ MAALESEF HIZLA KAN KAYBEDİYOR”

Özkan Arslan yaptığı paylaşımda AK Partide mevcut durumu şu ifadelerle açıkladı; “Siyasette güç savaşları her zaman olur. Özellikle milletvekilleri arasında. Siyasi geleceğine yatırım yapmak isteyen her siyasetçi, başta teşkilatlar ve devlet kurumları olmak üzere her şeyin kendi emrinde olmasını ister. Bu durum belli bir zamana ve yere kadar, dozajını aşmadığı sürece makul bile karşılanabilir! Peki Çanakkale Ak Parti'de durum ne? Son yerel seçimlerde Ak Parti maalesef özellikle merkezde hızla kan kaybetmeye devam ediyor. İlçeleri saymaya gerek yok. Durum her geçen gün kötüye gidiyor.”

 

“SEBEP EKONOMİ DEĞİL.. ELDEKİ GÜCÜ BIRAKMAK İSTEMİYORLAR..”

AK Partide yaşanan sorunların ve erimenin sebeplerini de açıklayan Özkan Arslan; “Bunun sebebi sadece ekonomi mi? Eğer böyle düşünülüyorsa, ya siyaseti ve toplumu okuyamıyorlar, yada elde ki gücü bırakmak istemiyorlar.  Ben ikincisinin olduğu kanaatindeyim. Mehmet Daniş bu şehirde üç dönem vekillik yaptı. Sonra Çanakkale ye Bülent Turan geldi. Bülent Turan gerek Tayyip Erdoğan'a, gerekse Bilal Erdoğan'a yakınlığı ile bilinir. Bu Çanakkale için aslında çok avantajlı bir durum. Peki olaylar nasıl gelişti” ifadelerini kullandı.

 

“SANKİ BAŞKA PARTİDEN İKTİDARI DEVİR ALMIŞ GİBİ..”

Bülent Turan’ın AK Parti içerisindeki Mehmet Daniş ekibini tasfiye ettiğini bununda anlaşılır olduğunu belirten Özkan Arslan; “Bülent Turan Çanakkale ye vekil olur olmaz, Mehmet Daniş'ten kalan ne varsa hepsini silmeye başladı. Başta teşkilatlar, kurum müdürleri olmak üzere "buranın patronu benim" edasıyla hepsini değiştirdi. Sanki başka partiden iktidarı devralmış gibi! Çanakkale de ne oluyorsa ve olacaksa onun onayı yada danışmanının onayı olmadan mümkün olmayacağını on yıl boyunca Çanakkalelilere gösterdi. Eyvallah, bir yere kadar, ben tasvip etmesem de makul karşılanabilir” dedi.

 

“TURAN BÜROKRAT OLDU.. BÜROKRAT SİYASET YAPAR MI?”

Bülent Turan’ın artık milletvekilliğinin bittiğini ve kendisinin artık bürokrat olduğunu hatırlatan Arslan; “On yılın sonunda Bülent Turan'ın vekilliği bitti ve İçişleri bakan yardımcısı oldu. Yani bürokrat oldu. Siyaseti ve Çanakkale AK Partiyi bıraktı mı? Hayır.. Bürokrat siyaset yapar mı? Bülent Turan olursa yapar” tepkisini gösterdi.

 

“SİYASETİ AYHAN GİDER YAPACAK AMA.. YAPABİLİYOR MU”

Çanakkale’nin AK Partili tek vekili olarak siyaset yapma ve Çanakkale halkına hizmet etme sorumluluğunun artık Ayhan Gider de olduğunun altını çizen Arslan, Turan ve ekibi tarafından Ayhan Gider’in çalışmasına engel çıkartıldığını açıkladı. Arslan; “Peki Ayhan Gider'i ne yapacağız? Adam iktidar partisinin Çanakkale de tek milletvekili. Ak Partinin Çanakkale de ki en üst düzey siyasi figürü. Halk tarafından seçilmiş tek iktidar milletvekili. Şimdi Ayhan Gider siyaset yapacak değil mi!? Seçildiği halka hizmet için bir takım kararlar alacak, icraatlar yapacak, teşkilatları dizayn edecek vs. vs. Peki yapabiliyor mu? Hayır.. Sebep? Tabi ki Bülent Turan” ifadelerini kullandı.

 

“GİDER’İN KARŞISINDA GÜCÜ ELİNDEN BIRAKMAK İSTEMEYEN BÜROKRAT VAR”

Bülent Turan’ın Çanakkale’yi yönetmekten vazgeçmediğini bu sebeple de Ayhan Gider’in hizmet edemediğine dikkat çeken Arslan; “Gücü elinden bırakmak istemeyen bir bürokrat var karşısında. Çanakkale’nin patronu benim demeye devam ediyor. Bu yüzden de Ayhan Gider bir şey yapmaya kalksa Bülent Turan duvarına tosluyor. Çünkü Bülent Turan'ın arkasında Bilal Erdoğan var. Çanakkale de bir atama yapacak Bülent Turan'a takılıyor. İl yönetimini değiştirecek Bülent Turan'a takılıyor. Bir kurum müdürünü değiştirecek Bülent Turan'a takılıyor” ifadelerini kullandı.

 

“BÜLENT BEY ÇANAKKALE DE AK PARTİNİN PATRONU SİZ DEĞİLSİNİZ”

Özkan Arslan açıklamalarının devamında; “Bülent Bey Çanakkale de Ak Partinin Patronu siz değilsiniz. Kaldı ki Ak Parti sizin şirketiniz falan değil. Bu partinin sahibi, canla başla yıllarını bu davaya hiçbir çıkar gözetmeden veren halktır. Partiye gönül vermiş herkes bu durumu biliyor, söz meclislerinde kendi aralarında dile getiriyor ama hiç kimse cesaret gösterip sesini yükseltemiyor. Çünkü korkuyorlar. Benim başıma, çocuklarımın başına bir şey gelir deyip susuyorlar. Bülent bey, sizden korkuyorlar” ifadelerini kullandı.

 

“KURDUĞUNUZ KORKU İMPARATORLUĞUNDAN KORKUYORLAR”

Bülent Turan’ın Çanakkale’de ve AK Parti içerisinde korku imparatorluğu kurduğunu açıklayan Özkan; “Bülent bey, ben tabanın sesiyim. Karşı kaldırımdan her şeyi hüzünle izliyoruz. Çanakkale de Ak Partiyi bırakın artık. Siyaset bir nöbet gibidir, sizden sonrakine devredersiniz ve elinizden geldiğince yardımcı olmaya devam edersiniz. Nedir bu hırs? Sizden başka bu partiye hizmet edecek insan yok mu? Hani dava? Bir tek siz mi bu davaya sahip çıkacaksınız” tepkisini gösterdi.

 

“AK PARTİ'YE ZARAR VERİYORSUNUZ ARTIK.”

Çanakkale’de AK Parti’nin üçüncü parti durumuna düşmesinden ve partinin kan kaybından Bülent Turan’ı sorumlu tutan Özkan Arslan, Turan’a hitaben; “Ak partiye zarar veriyorsunuz artık. Bunu görün. Erdemli bir davranış yapın ve bir bürokrat olarak siyaseti sizden sonrakine bırakın ve ona yardımcı olun. Siyasetin Ak Partide ki abisi olarak tabanın gönlünde yer alın. Sizin hırslarınız yüzünden biz Çanakkale de parti olarak erimek istemiyoruz. biz bunu hak etmiyoruz..” ifadelerini kullandı.
Bu haber 1969 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI