thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:AK Partiden Altılı Masa İl Başkanlarına Yanıt!

Tarih: 12-08-2022 07:46:13 Güncelleme: 12-08-2022 07:47:13 + -


Çanakkale’de üçüncü kez bir araya gelen Altılı Masa İl Başkanları toplantısında seçim sonuçları tahminlerini açıklayan ve oldukça iddialı bir şekilde “Çanakkale’de 4-0 yapacağız” açıklaması yapan İl Başkanlarına yanıt gecikmedi. AK Parti İl Başkanı Naim Makas verdiği yanıtta; “Kendi söylediklerine kendileri bile inanmıyor” dedi.


AK Partiden Altılı Masa İl Başkanlarına Yanıt!

Altılı Masa İl Başkanlarının açıklamaları Çanakkale siyasetini sarstı özellikle 4-0 kazanacaklarını açıklamaları ve “Bülent Turan Çanakkale’de hezimete uğrayacak” iddiaları sonrasında AK Parti İl Başkanı Naim Makas’tan yanı gecikmedi. İl Başkanı Makas yayınladığı basın açıklamasında; “Daha önce paylaşmış oldukları hiçbir deklarasyonda ülkeyi yönetecek vizyon ve misyona sahip olmadıkları görülen, "6 civarında" siyasi partinin ve bir de "masanın" bir araya gelerek oluşturduğu, iletişimlerini WhatsApp grubu üzerinden sağladıklarını itiraf eden ortaklık yapısı, Çanakkale'deki il başkanlarıyla bir toplantı tertip etmiş. Bu yapının Partimize ve Cumhur İttifakı'na karşı hazımsızlığı bir türlü bitmek bilmiyor. Seçimler yaklaştıkça daha çok kaygılandıklarını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BÜLENT TURAN HERKESİN SEVGİSİNİ KAZANMIŞ BİR SİYASETÇİ”

AK Parti İl Başkanı Naim Makas açıklamalarının devamında Bülent Turan’ın hedef gösterildiğine dikkat çekerek; “Seçmenlere proje sunması, gelecek adına bir bakış açısı ortaya koyup bunların propagandasını yapması gerekenler, varsa yoksa Cumhur İttifakı'na türlü iftiralar ve mesnetsiz iddialarda bulunuyor ve bunu kendilerine tek hedef olarak benimsiyorlar. Zaman zaman da görüyoruz ki hiçbir gelecek iddiasında bulunamayan partinin il başkanının Sayın Bülent Turan’dan başka söyleyecek sözü yok. Grup Başkanvekilimiz üzerinden gündeme gelme gayretini, acziyetini ibretle izliyoruz. Herkes çok iyi biliyor ki meyve veren ağaç taşlanır. Yine herkes çok iyi biliyor ki, Çanakkale’nin evladı Bülent Turan, taraflı tarafsız, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin herkesin sevgisini kazanmış, bu teveccühe şehrimiz için yapılan her projeye ve yatırıma omuz vermek suretiyle karşılık veren bir siyasetçi” açıklamasında bulundu.

 

“KENDİLERİNİ KARARSIZ SEÇMENDEN DAHA KARARSIZ GÖRÜYORUZ”

Altılı Masa İl başkanlarının aralarında kararsızlık olduğunu iddia eden Naim Makas; “Her kafadan ayrı bir ses çıkan “1 + 6”lı masanın hiçbir tutarlı yanı yok. Kendi söylediklerine kendileri dahi inanmıyorlar. Biri başka söylüyor, diğerleri başka konuşuyor. Kendilerini kararsız seçmenden daha kararsız görüyoruz. Nitekim Çanakkale'de kurulan masada da Saadet Partisi İl Başkanı ''siyaseten farklı görüşlere sahibiz'' derken, Demokrat Parti İl Başkanı ''hiçbir görüş ayrılığımız yok'' diyor. Bu ittifakın ne anlama geldiğini kıymetli hemşerilerimizin ve seçmenlerimizin takdirine bırakıyorum” dedi.

 

“4 VEKİL ÇIKARTMAYI RÜYALARINDA GÖRÜRLER”

Altılı Masa İl Başkanlarının “4-0 kazanacağız” iddialarına da yanıt veren Naim Makas; “Tek hedefleri ''Yeter ki AK Parti gitsin, Reis gitsin'' olan bu yapı, aziz milletimize ne vadedebilir? Bu söylemleri iddiadan öteye gidemeyecek, sadece kendi beklentileri olarak tarihin çöp sepetinde yerini alacaktır. Hayal kurmaya devam etsinler, onca hayalden sonra, ancak ve ancak Çanakkale'de 4 vekil çıkaracaklarının rüyasını görürler. Rüya görmeye de devam edecekler. Milletimiz de her şeyin farkında. 2023 seçimlerinde milletimizin verdiği oylarla yine 1. parti olduğumuzda ve Cumhur İttifakı seçimi zaferle göğüsleyip Sayın Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı seçildiğinde kuyruklarını sıkıştırıp, sessizliğe bürünecekler. Başkanımız Bülent Turan’ın ifade ettiği gibi; "6'sı değil 66'sı gelsin, birinci partiyiz. İnanıyoruz ki ve göreceğiz ki, 2023 Seçimlerinden sonra, “1 + 6”lı masanın, oturacağı bir masa bile kalmayacak; dağılma ve çöküş süreçlerini hep birlikte izleyeceğiz. Onlar da 21 yıldır milletiyle omuz omuza vermiş, kuruluşundan bu yana aziz milletimizin desteğiyle ülkemize ve şehrimize devrim niteliğinde hizmetlerde bulunmuş AK Parti'yi izlemeye devam etsinler” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 2610 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI