thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti’ye 1 Aydır “Başkan” Bulunamıyor!

Tarih: 31-01-2022 06:01:36 Güncelleme: 31-01-2022 06:20:36 + -


AK Parti’de 28 Aralık 2021 akşamı apar topar görevden alınan Yıldıray Ölçek’in yerine görevden alınmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen Merkez İlçe Başkanı bulunamıyor. Başkan bulunamamasının ardında ise; Çanakkale Koordinatör vekilinin önerdiği isimler ile İl Başkanı Naim Makas ve Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahıskalı’nın istediği isimlerin uyuşmaması öne sürülüyor!


AK Parti’ye 1 Aydır “Başkan” Bulunamıyor!

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütürken parti içerisinde birçok kişi tarafından istenmeyen adam ilan edilmesine rağmen Yıldıray Ölçek uzun süre görev yapmıştı. Yıldıray Ölçek’in Merkez İlçe Başkanlığı ise 28 Aralık 2021 tarihinde AK Parti’nin Marmara Bölge sorumlusunun apar topar Çanakkale’ye gelerek Yıldıray Ölçek’i görevden alması, merkez ilçe yöneticilerinin istifası ile sona erdi.

 

KOORDİNATÖR VEKİL İSTİŞARE İLE İSİM BELİRLEDİ

Yıldıray Ölçek’i görevden alınmasının üzerinden ise bir ay geçti. Bir aydır boşta kalan Merkez İlçe Başkanlığına ise bir isim henüz atanabilmiş değil. Parti içinden edinilen bilgiye göre; AK Parti Çanakkale Koordinatör vekili geçtiğimiz günlerde Çanakkale’ye gelerek eski ilçe başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleşen istişare toplantısında AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı için eski başkanlar birkaç isim önerisinde bulundu. Çanakkale Koordinatör vekili de bu isimler üzerinden bir seçim yapılması için İl Başkanı Naim Makas’a listeyi verdi.

 

İL BAŞKANI MAKAS VE DANIŞMAN AHISKALI BAŞKA İSİMLERİ İSTİYOR!

Çanakkale Koordinatör vekilinin önerdiği isimleri inceleyen AK Parti İl Başkanı Naim Makas ile AK Parti Grup Başkan vekili Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahıskalı ise bu isimleri veto ettiği öğrenildi. İl Başkanı Makas başka, Danışman Ahıskalı’nın belirlediği isimler başka olunca; Koordinatör vekilin önerdiği isimler uyuşmayınca AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı boş kalmaya devam etti.

 

İL BAŞKANI İLE DANIŞMANIN İSTEDİĞİ KİŞİLER DE FARKLI..

Parti içinden edinilen bilgilere göre; Yıldıray Ölçek’in yerine İl Başkanı Naim Makas’ın halen İl Yöneticisi olan Ertuğrul Aydın’ı merkez ilçe başkanı yaptırmak istiyor. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahıskalı ise merkez ilçe başkanı olarak eski İl yöneticilerinden Av.Kaan Tonka’yı başkan yaptırmak istiyor.

 

İSMİ GEÇEN BİR BAŞKA ADAY: “SEÇİLMEDİM, ARTIK İSTEMİYORUM”

Öte Av.Ergin Sezen’in de adı adaylar arasında geçtiği öğrenildi. Fakat Sezen’in çevresine “Daha önce il ve ilçe başkanlıkları için aday oldum. Hatta Ankara’ya da gittim ancak seçilmedim. Artık istemiyorum” diyerek teklifi red ettiği iddia ediliyor.

 

MAKAS ÇOK İSTİYORDU; İSTİFA BİLE ETTİRİLDİ AMA..

Öte yandan Ölçek’in istifası sonrasında partide adı Merkez İlçe Başkanı olarak geçen Av.Faruk Tuğrul Kalkan’ın atanmasına kesin olarak bakılıyordu. İddialara göre; Naim Makas’ın desteklediği Kalkan, İl Yönetiminden istifa ederek göreve hazırlanıyordu. Ancak Kalkan’ın üzerindeki belirsizlik devam ediyor. Kalkan’ın ise yakın çevresine “Ekonomik durum çok kötü. Bu süreçte, köylere, esnafa ziyarete gittiğimiz de ne deriz” çekincesi içerisinde bulunduğu öğrenildi.

 

İSKENDEROĞLU “TOPARLAYICI” OLSUN DERKEN TURAN SESSİZ..

Merkez İlçe Başkanlığı için AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise; partinin eski yöneticilerinden birinin göreve getirilmesini istediği, partiyi toparlayıcı, herkesi tanıyan ve kucaklayıcı bir ismin atanmasını yönünde görüşü olduğu öğrenildi. Bülent Turan’ın ise Merkez İlçe Başkanlığı konusunda suskun kaldığı öğrenildi.

 

Öte yandan İl başkanı Naim Makas’ın ikinci adayının ise İl Yönetim Kurulu üyesi Ethem Hırçın olduğu iddia ediliyor. Ancak Ethem Hırçın’ın meclis üyeliğinin ardından partiden istifa etmesi sebebiyle Genel Merkez’in sıcak bakmayabileceği iddialar arasında.
Bu haber 5460 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI