thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti MKYK’da 2 Çanakkaleli..

Tarih: 25-03-2021 06:29:32 Güncelleme: 25-03-2021 06:34:32 + -


7.Olağan Kongresini gerçekleştiren AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın A takımı içerisinde iki Çanakkeli koltuklarını korudu. Bir süre Erdoğan'ın kişisel Avukatlığını da yapan Fatih Şahin 4 yıldır devam ettirdiği AK Parti Genel Sekreterliğine, 6 yıldır değişmeyen tek Grup Başkanvekili Bülent Turan görevlerine devam edecekler.


AK Parti MKYK’da 2 Çanakkaleli..

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) yeni üyeleri atandı. Erdoğan, Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş'u Genel Başkanvekili olarak belirledi. Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Erkan Kandemir, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Efkan Ala, Jülide Sarıeroğlu, Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, Mustafa Şen, Leyla Şahin Usta, Ömer İleri, Çiğdem Karaaslan, Fatih Şahin ve Ömer Çelik oldu. MYK'ya yeni üye olarak Zengin, İleri ve Şen olmak üzere 3 yeni isim katıldı.

 

MECLİS'İ GÜÇLENDİRDİ

Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı yerini korurken, Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş yeni Grup Başkanvekilleri oldu. Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan da yeniden aynı görevi getirildi.

 

Fatma Betül Sayan Kaya, Ahmet Büyükgümüş, Lütfiye Selva Çam, MYK’da görev verilmeyen isimler oldu.

 

Sosyal Politikalar’dan sorumlu Fatma Betül Sayan Kaya’nın yerine Jülide Sarıeroğlu; Gençlik Kolları’ndan sorumlu Ahmet Büyükgümüş’ün yerine Eyüp Kadir İnan; Kadın Kolları’ndan sorumlu Lütfiye Selva Çam’ın yerine Ayşe Keşir getirildi.

 

Mahir Ünal’ın Grup Başkanvekili olmasıyla boşalan Tanıtım ve Medya’nın başına AR-GE’den sorumlu Hamza Dağ, AR-GE’nin başına ise Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği’nin başkanın Mustafa Şen getirildi. Jülide Sarıeroğlu’ndan boşalan Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na ise eski Grup Başkanvekili Özlem Zengin getirildi.

 

ERDOĞAN’A EN YAKIN İSİM FATİH ŞAHİN

20 Nisan 1979'da Çanakkale'nin Çan ilçesinde doğan Fatih Şahin, avukatlık mesleğine başladıktan sonra bir süre Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlığını yapan bir isim. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Sekreterliği görevinde de bulunan Şahin, 15 Ocak 2009 tarihinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı oldu.  Haziran 2011 genel seçimlerinde 24. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi ve Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevine seçildi.

 

Türkiye-Etiyopya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı, Anayasa Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Sözcülüğü, AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

 

4 YILDIR PARTİNİN GENEL SEKRETERİ

AK Parti MKYK Üyesi ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 3 Ekim 2016 tarihinde AK Parti'de Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak Genel Başkan yardımcısı oldu. 20 Temmuz 2017 tarihinde AK Parti Genel Sekreteri oldu. bugün yapılan AK Parti 7.Olağan Kongresi sonrasında AK Parti MKYK üyeliği devam eden Fatih Şahin partinin genel sekreterliği görevini sürdürme görevini yeniden üstlendi.

 

6 YILDIR GRUP BAŞKANVEKİLİ

AK Partinin bugün gerçekleşen kongre ve sonrasında MKYK toplantısı sonrasında yerini koruyan bir diğer isim ise Çanakkale milletvekili Bülent Turan oldu. 2015 yılında başlayan TBMM’nin 26.dönemin bu yana AK Parti Grup Başkanvekilliği yapan Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapılan MKYK toplantısı sonrasında görevini korudu. AK Parti’nin 2023 kadrosunda yer alan Bülent Turan 6 yıldır değişmeyen tek Grup Başkanvekili..
Bu haber 9109 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI