www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti’den Birol Arslan’a Suç Duyurusu!

Tarih: 16-10-2021 08:44:10 Güncelleme: 16-10-2021 08:46:10 + -


Geçtiğimiz aylarda Türkiye gündemine gelen “Gri Pasaportla yurtdışında insan kaçırma” olaylarının bir benzeri bir süredir Kepez’in gündeminde. Almanya’ya işçi götürme vaadinde bulunan bir firma temsilcisine Kepez Belediye meclisinde söz hakkı tanıyan ve firmanın kendisine 4000 Euro teklif ettiğini açıklayan Birol Arslan hakkında AK Parti suç duyurusunda bulundu.


AK Parti’den Birol Arslan’a Suç Duyurusu!

Geçtiğimiz Ocak ayı meclis toplantısında Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Almanya’ya işçi götürme vaadinde bulunan bir firmanın yetkilisine Belediye meclisinde konuşma ve tanıtım yapma imkanı sağlamıştı. Enteresan olay sonrasında Birol Arslan canlı yayınlanan belediye meclis toplantısında “Firmadan kendisine ödül olarak 4000 Euro ödül teklif edildiğini” ancak kabul etmediğini itiraf etti.

 

4000 EURO ALMADI AMA AFİŞLERİ KEPEZ’E ASILDI!

Birol Arslan’ın 4000 euro ödül parasını kabul etmediğini açıklamasına rağmen Kepez Beldesinin her yerine firmanın Almanya’ya işçi götüreceğine dair tanıtım afişlerini astırılmasına izin verildi. Meclis toplantısı sonrasında ise AK Parti Kepez Belde Başkanlığı harekete geçerek Birol Arslan hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

SUÇU BİLDİRMEMEKTEN SUÇ DUYURUSU

Ödül adı altında teklif edilen paranın rüşvet olduğunu, bir kamu görevlisi konumunda bulunan Birol Arslan’ın bu parayı almamasına rağmen kendisine ödül adı altında rüşvet teklif eden firma ve yetkilileri hakkında aylardır suç duyurusunda bulunmadığını iddia eden AK Parti Kepez Belde başkanlığı harekete geçti. Cumhuriyet Savcılığına Birol Arslan hakkında “Kamu görevlisinin suçu bildirmeme suçu” işlediği gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu.

 

“RÜŞVETİN ADI ÖDÜL OLMUŞ.. BİRDE ÖVÜNÜYOR”

AK Parti Kepez Belde başkanlığı Birol Arslan ile ilgili yaptığı suç duyurusunun ardından basın açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada; “Kepez Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında Belediye başkanı Birol Arslan Almanya’ya işçi götürecek bir firma ile anlaşma sağlamak için belediye meclisinden imza yetkisi istemiştir. Firmanın kendisini tanıtması için firma yetkilisi de meclise bir konuşma yapmıştır. Bu konuşma esnasında Belediye başkanı Arslan firmanın kendi şahsına 4000 Euro ödül teklif ettiğini kendisine verilmek istenen ödül adı altındaki rüşveti almadığını itiraf etti. Hatta bu itirafı ile övündü. Güler misiniz, ağlar mısınız? Rüşvetin adı ödül olmuş.. Kamu görevlisine ödül, yardım, hibe adı ne olursa olsun para teklif etmenin rüşvet suçu kapsamında değerlendirileceğini. Firmanın rüşvet teklif etme suçunun sabit olduğu kanaatimizi iletmemize rağmen bunun bir rüşvet değil ödül olduğunu söylemiştir. Kendisine rüşvet teklif edilen kamu görevlisinin bunu ilgili makamlara iletme sorumluluğu vardır aksi takdirde kamu görevlisinin suçu bildirmeme suçu işlenmiş olur. Bu bağlamda uzunca bir süre beklememize rağmen belediye başkanı bu firma ile ilgili herhangi bir işlem başlatmayınca AK Parti Kepez Belde Teşkilatı olarak ilgili firma hakkında kamu görevlisine rüşvet teklif etmek belediye başkanı hakkında da suçu bildirmemek suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunmuş bulunmaktayız. Temiz bir toplum temiz bir belediyecilik anlayışının oluşması için vatandaşlık görevimizi yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz” ifadelerine yer verildi.

 

“SESSİZ KALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

AK Parti Belde başkanlığı açıklamasının devamında; “Kepez belediye başkanı 2,5 yıldır belediyenin bir kamu kurumu kendisinin de kamu görevlisi olduğunun ayrımına varamamıştır. İlgili firma rüşvet teklif ederek kepez belediye başkanının şeref ve saygınlığına saldırıda bulunmuştur. Kepez belediye başkanlığı makamı kimsenin şahsi makamı değil tüm kepez halkına ait bir makamdır dolayısı ile böyle bir olay karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir. Konun bir diğer boyutu ise kepez belediyesin firmalar gözünde bağış yardım ödül adı altında para vererek istedikleri her işi yaptırabilecekleri fikrine kapılmalarıdır. Kepez belediyesini kirli pazarlıkların yapıldığı değil Kepez halkına hizmet eden bir kurum haline getirene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Kepez belediyesi kişilerin şahsi menfaat edindiği bir yer değil Kepez halkınındır” ifadelerine yer verildi.
Bu haber 5398 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI