marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti’den 17 Burda AVM Yönetimine Tepki!

Tarih: 05-01-2019 07:28:19 Güncelleme: 05-01-2019 07:30:19 + -


Çanakkale Belediye Meclisi 2019 yılı ilk meclis toplantısında AK Parti grubunun hedefinde 17 Burda AVM yönetimi vardı. Ortak kullanım alanlarının yaklaşık yüzde 40’ının AVM yönetimi tarafından gasp edildiğini ifade eden AK Partili Tülay Ömercioğlu, belediyenin gereğini yapmasını istedi. Belediye Başkanı ise; kanunlar gereğince belirtilen sürecin devam ettiğini açıkladı.


AK Parti’den 17 Burda AVM Yönetimine Tepki!

Çanakkale Belediye Meclisi 2019 yılı ilk meclis toplantısı 2019 yılı nedeniyle pasta kesimi yapılarak başlandı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Belediyenin Aralık ayı faaliyetlerini anlatmasının ardından gündem dışı konuların görüşülmesine geçildi. AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu yaptığı konuşmada gündeme 17 Burda AVM Yönetimini getirdi. AVM Yönetiminin belediyeden ve AVM içerisindeki ortaklarının aleyhine olacak şekilde yönetim anlayışı sergilediği, bunun sonucunda da ortak kullanım alanlarının azaldığını gündeme getirdi.

 

“AVM YÖNETİMİ UYARILSIN, ORTAK KULLANIM ALANLARI İŞGAL EDİLMESİN”

Tülay Ömercioğlu yaptığı konuşmada 17 Burda AVM yönetimine yönelik şu eleştirilerde bulundu; “Çanakkale’de 17 Burda AVM’nin yapılması konusunda açıldığından bu yana ortak alan kullanımında yaklaşık yüzde 40 oranında alan kiralanabilir duruma sokuldu. Orada bulunan bazı ağaçların söküldüğünü gözlemledik. Her köşe masalar sandalyeler atıldı. Bizim bildiğimiz kadarıyla kafe ve yemek alanları ayrılmıştı, yemek katı üst kat olacaktı, alt katlar ise kafe olarak hizmet verecekti. Şu an alt katlarda da yemek servisi yapılmaya başlandı. başlangıçta oyun kuralına göre oynanırken; AVM yönetimi iş ortaklarının aleyhine dönüşen işlemlere gitmeye başladı. AVM’ye gittiğimizde neredeyse adım atacak yer bulamadık. Zabıtalarımız çarşı da esnafa göz açtırmazken, iki sandalye atılınca kaldırım işgal edildi diyerek işlem yapılıyorken, AVM’de neden bu işlemler yapılamıyor? AVM sizin kendi öneriniz ile açıldı. Bu şehirde her yaptığınız konuşmada ‘Haksızlık karşısında sessiz kalama’ diyorsunuz. ‘Bu kentte rant yaratmadık’ diye her fırsatta övünüyorsunuz. Neden AVM yönetimine neden ses çıkartmadığınızı merak ediyoruz” dedi.

 

GEREĞİ NEYSE YAPILDI, YAPILIYOR!

Tülay Ömercioğlu’nun 17 Burdag AVM yönetimin yaptığı işlemlerin hukuksuz olduğunu belirten Ülgür Gökhan; “Bu konuda bize gelen şikayetlerin hepsini değerlendirdik. Bu konuda da gereği neyse yapıldı, yapılıyor. Biliyorsunuz yasalar şöyle işliyor; mühürlüyor süre veriyorsunuz. Bu süre zarfında gereği yerine getirilmiyorsa encümene gidiyor. Encümen gerekli cevabı veriyor. Bir süre daha bekliyorsunuz ve bu sürenin sonunda da gerekli çalışma yapılmıyorsa yıkım kararı veriyorsunuz. İşte 17 Burda AVM’de de bu süreç şu an devam etmektedir. Duyarsız kalmadık, gözlerimizi kapatıp arkamızı da dönmüş değiliz, gereği neyse süre bitiminde yapacağız” diyerek yanıt verdi.
Bu haber 14739 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI