thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti – CHP Arasında İçki Krizi

Tarih: 27-08-2017 16:37:59 + -


CHP'nin Çanakkale'de düzenlediği 'Adalet Kurultayı'nda çekildiği iddia edilen içki fotoğrafları sosyal medyada ve AK Parti kanadında büyük tepki topladı. CHP Grup Başkanvekili Bülent Tezcan ise Turan’a cevaben “Burada asla müsaade etmeyeceğiz bazı görüntüleri paylaşarak bu büyük toplantıya, bu güzel toplantıya çamur atma içerisinde” tepkisini gösterdi.


AK Parti – CHP Arasında İçki Krizi

CHP'nin Çanakkale'de düzenlediği 'Adalet Kurultayı'nda çekildiği iddia edilen içki fotoğrafları sosyal medyada ve AK Parti kanadında büyük tepki topladı. CHP Grup Başkanvekili Bülent Tezcan ise Turan’a cevaben “Burada asla müsaade etmeyeceğiz bazı görüntüleri paylaşarak bu büyük toplantıya, bu güzel toplantıya çamur atma içerisinde” tepkisini gösterdi.

 

CHP'nin Çanakkale'de düzenlediği 'Adalet Kurultayı'nda çekildiği iddia edilen içki fotoğrafları sosyal medyada ve AK Parti kanadında büyük tepki topladı. CHP Grup Başkanvekili Bülent Tezcan, böyle bir girişime müsaade etmelerinin mümkün olmadığını söyleyerek söz konusu görüntüleri ve fotoğrafları yalanladı. Çanakkale'nin Eceabat ilçesine bağlı Kocadere köyü yakınlarındaki Kocadere Kamp Alanı'nda yapılan 'Adalet Kurultayı'nda içki içilmesinin yasak olduğu açıklanmıştı. Dün başlayan kurultayda 8 bin kişinin yer aldığı kamp alanında gece saatlerinde çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada hızla yayılan içki fotoğraflarına AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sert tepki gösterdi.

 

BÜLENT TURAN: AKLINIZI BAŞINIZA ALIN

 

Sosyal medya hesabından, "Kimin ne içtiğinde değiliz ama hiç olmazsa mekanın hatırası için Şehitlikte yapmasaydınız. Ayıptır, yazıktır. Düğün görmemişler oynayalar, ölü görmemişler ağlayalar. CHP Çanakkale'de 250 bin şehidimizin mekanında tüm hızıyla "Adalet" arıyor. Milletin değerlerine bu kadar sırt çeviren bir muhalefet olabilir mi? Aklınızı başınıza alın, kendinize çekidüzen verin. Bu hal, hal değil" diye yazan Turan'a, CHP Grup Başkanvekili Bülent Tezcan yanıt verdi.

 

TEZCAN: BÖYLE BİR GİRİŞİME MÜSAADE ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

 

Tezcan, şunları söyledi: "AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan sosyal medya hesabından gerçek olup olmadığı belli olmayan ve burada asla müsaade etmeyeceğiz bazı görüntüleri paylaşarak bu büyük toplantıya, bu güzel toplantıya çamur atma içerisinde. Böyle bir yerde böyle bir girişime müsaade etmemiz, es geçmemiz, görmezlikten gelmemiz mümkün değil. Sabaha kadar birçok güvenlik görevlisi alanı tarıyor, sabah çöpler dahi taranıyor. Şehitlerimize yakışmayacak tutum içine girilmemesi konusunda sonuna kadar hassasiyet içindeyiz" dedi.

 

KARADAĞ: "MAALESEF ADALET KURULTAYI ADALET REZALETİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR

 

Öte yandan, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ da yaptığı yazılı açıklamada, "Kimsenin ne içtiği hiç önemli değil ama nerede içtiği toplum kuralları açısından önemlidir. İlk gün sabah şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okutan CHP, akşam ise aynı alanda, yani 253 bin şehidin yattığı o aziz topraklarda alkol partileri yapıp oyun havaları ile şehitlerimize saygısızlık ediyor. Maalesef adalet kurultayı adalet rezaletine dönüşmüştür" ifadelerini kullandı.

 

TARİHİ ALAN BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

 

Yaşanan tartışmalar üzerine Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir yazılı açıklamada bulundu. Kaşdemir yayınladığı açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Başkanlığımız sınırları içerisindeki Kocadere Kamp Alanı'nda gerçekleşen “Adalet Kurultayı” na ilişkin yerel ve ulusal basın ile sosyal medyada fotoğraflar ihtiva eden, Kurultay'da alkol tüketiminin olduğuna yönelik haberler yer almıştır.

 

6546 Sayılı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanun'un 12. maddesi gereğince Tarihi Alan sınırları içerisinde alkollü içki tüketmenin yasak olduğu, "Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kocadere Kamp Alanı Süreli Kullanım Tahsis Protokolü"nün 6. maddesinin 1. Fıkrası ile 10. maddenin 1. fıkrası ve söz konusu protokolün ekinde yer alan 3. maddesinde yer alan "Kamp alanı içerisinde kamp süresince her türlü alkollü içecek tüketilmemesi" hükümlerini içeren protokol 25.08.2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ile imzalanmıştır.

 

Ayrıca alkol tüketimlerine yönelik Tarihi Alan sınırları içerisinde ve kamp alanında, Tarihi Alan'ın kuralları, hassasiyetleri ve önemi göz önünde bulundurularak daha duyarlı olunması ve alkol tüketiminde bulunanların Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerince tespit edilerek kanuni işlem yapılmak üzere Başkanlığımıza bildirilmesi hususu ile ilgili resmi yazı yazılarak Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerine tebliğ edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla arz olunur.
Bu haber 9690 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI