thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Ahmet Davutoğlu; “Altıncı Milletvekiliniz Ben Olacağım..”

Tarih: 09-05-2023 07:57:03 Güncelleme: 09-05-2023 08:00:03 + -


Çanakkale’de seçim çalışmalarına katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Biga’da Gelecek Partisi’nin seçim bürosunu açtı. Açılışta konuşan Davutoğlu; “Değerli Bigalılar. Bu seçim sadece bir cumhurbaşkanlığı değişim, bir iktidar değişimi değildir. O zaten olacak Allah’ın izniyle” ifadelerini kullandı.


Ahmet Davutoğlu; “Altıncı Milletvekiliniz Ben Olacağım..”

Millet İttifakı cumhurbaşkanı yardımcısı adayı, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Biga’da Gelecek Partisi’nin seçim bürosunu açtı. Açılışta konuşan Davutoğlu; “Değerli Bigalılar. Bu seçim sadece bir cumhurbaşkanlığı değişim, bir iktidar değişimi değildir. O zaten olacak Allah’ın izniyle” ifadelerini kullandı.

 

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİ GETİRECEĞİZ”

İktidarın serti ve öfkeli dilinin vatandaşları yorduğunu, iktidar değişiminin yaşanacağını ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden getireceklerini söyleyen Davutoğlu; “Hepimiz farklı illerde doğduk. Ama Çanakkale Savaşı’nda her birimizin bir yakını şehit olduğu için hepimiz Çanakkaleliyiz. 85 milyon topyekun Çanakkaleliyiz. 14 Mayıs’ta yenibaharların habercisi olacak bir seçim yapacağız. Değerli Bigalılar. Bu seçim sadece bir cumhurbaşkanlığı değişim, bir iktidar değişimi değildir. O zaten olacak Allah’ın izniyle. Bu seçim, Türkiye’yi yoksulluğa, yokluğa, yasaklara varan bir rejim, bir düzenle, Türkiye’de tekrar özgürlüklerin, bereketin ve siyasi ahlakın egemenliğinin olacağı yeni bir siyaset anlayışının tercihi bir seçimdir. 6 genel başkan millet ittifakını oluştururken, çok önemli kararlar verdik. Uzun müzakereler, sohbetlerden, istişarelerden sonra. Bu toplum yoruldu. İktidarın sert dili, asık suratı, öfkesi, kini milletimizi yordu. Milletimize yeni bir ufuk çizmek için yola çıktık. 13’üncü cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 5 genel başkan ve 2 büyükşehir belediye başkanımızla birlikte kutuplaşma değil, kucaklaşma diyoruz. Yolsuzluk değil, siyasi ahlak gelecek diyoruz. Hukuksuzluk değil, adalet gelecek diyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gidecek, güçlendirilmiş parlamenter sistem gelecek diyoruz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİN OYLARIYLA GİDECEKSİNİZ”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin mermi sözlerine de değinen Davutoğlu; “Milletin gönlünden kopan iktidar sahiplerinde yalan var. Bu yönetenlerin içinde hakaret vardır. İftira var. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacağız demişiz. Yok böyle şey. Bizleri yabancı istilacılara benzetmek var. En sonda sayın Bahçeli bizi silahla tehdit etti. Ya Allah aşkına, Çanakkale ruhunu sizler en iyi bilirsiniz. Çanakkalelilere tehdit söker mi! Bigalılara tehdit söker mi! Bu milletin hakkı, hukuku için yola çıkmış olan bizlere tehdit söker mi! Sökmez. Onlar biliyorlar. İsteseler de istemeseler de gidecekler. ‘Biz gitmeyeceğiz’ diyorlarmış. Öyle diyorlar. Gideceksiniz sayın Bahçeli. Milletin oylarıyla tıpış tıpış gideceksiniz. Tehdit etmeyin. Korkmayız. Yılmayız. Trol çetelerinize yem olmayız” dedi.

 

“ÇOK FARKLI SENARYOLAR…”

Ekrem İmamoğlu’na yapılan saldırıya da değinen Davutoğlu; “Dün sayın İmamoğlu’na yapılan saldırı da son 1 haftaya girerken, çok farklı senaryoları devreye sokmak isteyenlerin olduğunu gösterdi. Onlar senaryo yazarlar, milletimiz onların yazdıkları senaryoyu oylarıyla bozarlar Allah’ın izniyle. Bugün Çanakkale ziyaretimde benim gördüğüm manzara şudur. Biz bu seçimi kazandık. Kazanacağız demiyorum. Kazandık. Son 1,5 yıl içinde ilk gelişim değil bu Çanakkale’ye. Değişimi gördüm. Çanakkaleliler karar vermişler. Bu iktidar gidecek. Her yerdeki manzara bu. Bu iktidarın gidişiyle yine baharlar gelecek. Karşılıklı saygı gelecek. Gelecek hafta tam bu saatlerde, 85 milyonla birlikte bayram yapacağız. Ramazan Bayramı’nı kutladık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladık. Hıdırellez Bayramı’nı kutladık. Şimdi sıra demokrasi bayramında. Hemen arkasında 19 Mayıs. Bundan sonra bize bayram, onlara hüzün. Bize nezaket. Allah’ın izniyle hep beraber kazanacağız” ifadelerini kullandı.

“MİLLET TOPYEKÜN KAZANACAK”

Yolsuzluk düzenine karşı çıkmak için Başbakanlık makamından vazgeçtiğini söyleyen Davutoğlu; “Sizlerden ricam. Bundan sonra bu 1 hafta içinde Ak Partili ve Milliyetçi Hareket Partili seçmen kardeşlerimize gidin. Bu değişim ihtiyacını onlara anlatın. Onların tepelerinde oturanlar düşmanlık istese de, asla bu milletin düşman kamplara bölünmeyeceğini anlatın. Bizim kazanacağımız seçim, onların kaybedeceği seçim olmayacak. Hiç kimse kaybetmeyecek. Yurtdışında servet tutanlar kaybedecek. Yolsuzluk yapanlar kaybedecek. Birtakım hazine kaynaklarını kendileri için kullananlar kaybedecek. Ama millet topyekün kazanacak. Bundan sonra birlikte Türkiye’yi yöneteceğiz. Biz o makamları bu yolsuzluk düzenine müdahale etmek için bıraktık. Milletin bir kuruşunu kullanmadık. O koltuklarda oturanlar için ne iddialar ortaya koyuluyor. Bizim yurtdışında bir kuruşumuz yok. Bizim ağzımızdan tek bir lokma, devlet lokması geçmedi. Milletin içinde onun için rahatlıkla dolaşıyoruz. Ama bilin. 128 milyar doları, merkez bankasından alan damat bakan şimdi sokağa nasıl çıkamıyorsa, kendi bakanlığına dezenfektan satan bakan nasıl sokağa çıkamıyorsa, 15 Mayıs’tan sonra bu milleti yoksulluğa, yolsuzluğa ve yasaklara boğan iktidar sahipleri de sokağa çıkamayacaklar. Bugün de sokaktayız. Dün de sokaktaydık. Yarın da sokakta olacağız” dedi.

“ALTINCI MİLLETVEKİLİNİZ BEN OLACAĞIM”

Muharrem Erkek’in ve kendisinin de Çanakkale için çalışacaklarını söyleyen Davutoğlu; “Değerli kardeşlerim. Sizden 4-0 millet ittifakı istiyoruz. Yeşim hanım her zaman benim yanımda olmuştur. Omuz omuza Çanakkale’de 4-0 yapacağız inşallah. Hiç tereddütünüz olmasın. Beşinci milletvekilimiz Muharrem Erkek Ankara’da olacak zaten. Altıncı milletvekiliniz ben olacağım inşallah. Sizin bütün dertlerinizi inşallah çözecek yeni bir iklime, yeni bir bahara kavuşacağız. Desteğinizi bekliyoruz. Kutuplaşma bitecek, kucaklaşma gelecek. Hukuksuzluk bitecek, adalet gelecek. Cumhur İttifakı gidecek, millet ittifakı gelecek. Bir ekip halinde ülkemizi çok güzel bir şekilde yöneteceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

 

Konuşmanın ardından Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu ile Çanakkale Milletvekili ve aday Özgür Ceylan, aday Yeşim Karadağ, Millet İttifakı il ve ilçe başkanları seçim bürosuna geçtiler.
Bu haber 1852 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI