thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:"Adam Utanır Bunu Söylemeye.."

Tarih: 18-07-2022 06:12:09 Güncelleme: 18-07-2022 06:38:09 + -


Ülgür Gökhan'ın 15 milyon Teminat mektubu ile kredi bulamadığı eleştirisine cevap veren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan; "Kendi beceriksizliğinden.." diyerek yanıt verdiAk Parti Merkez İlçe Bayramlaşma etkinliğinde konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Çanakkale'de hiçbir yatırımdan geri kalmadık. Dünyanın en uzun köprüsünü 4 yıl gibi kısa bir sürede bitmesi bizim dönemimize nasip oldu" dedi. Ülgür Gökhan’ın 15 milyon TL teminat mektubunu nakide çevirememesini de eleştiren Turan “Adam utanır bunu söylemeye” ifadelerini kullandı.

 

 AK Parti İl Başkanlığı tarafından Öğretmen Evi’nde arife günü bayramlaşma programı gerçekleştirdi. Programa, Bayramlaşmaya AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Merkez Başkanı Aynur Tuna Yavaş, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

"KÖPRÜ BİZİ İSTANBUL’A YAKLAŞTIRDI"

1915 Çanakkale Köprüsü tartışmalarına ilişkin ise Turan, "Çanakkale’de hiçbir yatırımdan geri kalmadık. Dünyanın en uzun köprüsünü 4 yıl gibi kısa bir sürede bitmesi bizim dönemimize nasip oldu. Çanakkale’mizde fabrika sayımız 14 binden 16 bine ilerledi. OSB’lerimiz köprü ve ulaşım sayesinde doldurdu. Köprü sonrası Çanakkale’ye bakın. 2 saate havalimanına ulaşabilirsiniz. O köprü bizi İstanbul’a yaklaştırdı" dedi.

 

AK PARTİLİ TURAN CHP LİDERİNİ ELEŞTİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde Meclis’i olağanüstü toplanmaya davet ettiğini twete ilişkin şu sözlere yer verdi, "Kılıçdaroğlu dün attığı tweet ile ‘Karakaya kanunu çıkaralım, Meclis’i olağanüstü toplanmaya çağıralım’ dedi. Bir, Meclis olağanüstü toplanmaya Twitter’dan çağırılmaz. Adam gibi teklif ver, ne verdiğini görelim, ondan sonra tartışalım. İki, sağlık çalışanlarımızla ilgili biz daha mayıs ayında ve 2020’nin Nisan ayında iki tane kanun çıkardık. 2020 kanun teklifine tüm partililerle ortak karar verdik. Ey Kılıçdaroğlu, sen dün ortak verdiğin kanunu beğenmedin de şimdi bir kanundan bahsediyorsun? Bizim doktora, sağlık çalışanlarına karşı tedbirde dünyanın en iyi ülkelerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Kılıçdaroğlu tweet’inde ‘Karakaya kanunu’ diyor. Hadi teklif diyemedin, bilmiyorsun. Dünyada sadece Amerika’da teklif sahibi senatörün adıyla kanun alınması usulü vardır. Bizde mağdur adıyla kanun olmaz. Anlaşılıyor ki danışmanlığını yapanlar da tweet’ini atanlar da Amerika’yı iyi bilen adamlar. Bu istismar konusu değil. Bu siyasi polemik konusu değil. Bu varsa eksiği beraber çözeceğimiz özel bir konu."

“15 MİLYON TL KREDİ ALAMAMIŞ, ADAM UTANIR BUNU SÖYLEMEYE..”

Çanakkale Belediye meclis toplantısında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İller Bankasından alınan 15 milyon TL’lik teminat mektubunu kamu bankalarında nakite çevirememekten ve kredi alamamaktan yakınmıştı. Gökhan’ın sitemine AK Parti Grup Başkanvekili tepki göstererek; “Adam utanır bunu söylemeye” dedi.

 

Turan konuyla ilgili olarak bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada; “Şunu söylemek isterim basında gördüm, yok efendim teminat mektubu almış ama 15 milyon krediyi bankadan bulamamış. Adam utanır bunu söylemeye. 15 Milyon, krediyi AK Partili en küçük belediye bile bulur çözer, bunu konuşmaz bile. Bulamadım bir kusur, bankayı ikna edemedin başka bir kusur bari insan bunu söylerken utanır. Hangi banka belediyeye teminatı olduğu halde para vermez? Sen Belediye’yi yürütemezsen hesaplarını şeffaf şekilde ortaya koyamazsan, yanlış işler yaparsan kimse vermez. Teminatı olana her şartlarda herkesin kredi vermesi lazım. Kamu verir, özel verir. Bir daha diyorum vermedi mi? Bunu bir il belediyesinin konuşuyor olması, şikayetçi olması kendi beceriksizliğinden başka bir şey değildir” ifadeleri yer aldı.
Bu haber 3920 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI