www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Abdurrahman Kuzu: “Alnım Ak, Başım Dik”

Tarih: 23-06-2022 07:06:26 Güncelleme: 23-06-2022 07:09:26 + -


Çan Termal Oteli Satışı başta olmak üzere hakkında birçok iddia bulunmasına rağmen İçişleri Bakanlığınca soruşturulma izni 3 yıldır verilmediği ortaya çıkan AK Partili eski Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu CHP’lilerin iddialarına yanıt verdi. Çan halkına seslenen Kuzu; “Çan Halkından da ricam; gecesini gündüzüne katıp çalışıp, sayısız esere imza atanlar ile usulsüzlükleri belgelerle ortaya çıkanları bir tutmamalarıdır” ifadelerini kullandı.


Abdurrahman Kuzu: “Alnım Ak, Başım Dik”

Çan Belediye Başkanlığı görevinden hakkındaki soruşturma kapsamında geçici olarak uzaklaştırılan Bülent Öz’e destek vermek için düzenlenen basın toplantısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Abdurrahman Kuzu dönemini gündeme getirmişlerdi. Çan Belediyesinde Abdurrahman Kuzu dönemini inceleyen müfettişlerin tespitleri ile milyonlarca lirayı bulan kamu zararı, yolsuzluk iddialarına rağmen Abdurrahman Kuzu hakkında soruşturma izni vermeyen İçişleri Bakanının Bülent Öz’ü iddianame bile olmadan görevden almasına tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Milletvekili Özgür Ceylan’a yanıt gecikmedi.

 

“CHP’LİLERİN AMACI GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Milletvekili Özgür Ceylan’ı gündem değiştirmek ile suçlayan Abdurrahman Kuzu, “Hakkımızda asılsız ve iftira içeren bir sosyal medya haberi ile karşılaştık. Dün sözde 2 milyon olan kamu zararı iddiasının önce 4 milyona, sonra 6 milyona, bugün de 12 milyona çıkarılmasını hayretle ve şaşkınlıkla izlemekteyiz. Haklarında irtikap ve rüşvet aldıkları belgelenmiş kişilerin, gündemi değiştirmek amacıyla, taraflı bir sosyal medya hesabından yaptırdıkları haber yalan ve iftiradan ibarettir” ifadelerini kullandı.

 

AK PARTİLİ KUZU: “TERMAL OTEL GERÇEĞİ..”

Çan Termal Otel ile ilgili AK Partili Abdurrahman Kuzu “Her gün kafanıza göre arttırdığınız kamu zararı gerçeği şudur. 3 yıl önce 2.668.000 TL kamu zararı iddiası içeren bir müfettiş raporu mevcuttur. Bu rakamı ilgili müfettiş hiçbir inceleme yapmadan, hiçbir uzman görüşü almadan kitabi bilgilere dayanarak ve alanı olmamasına rağmen kendince hesaplama yaparak bu zararın olabileceğini ilk raporuna görüş olarak bildirmiştir. Fakat 1 yıl sonra tarafların savunmaları alınmış, dosyalar incelenmiş, gerekli hesaplamalar yapılmış ve bunun neticesinde bahsedilen kamu zararının olmadığı belirtilmiş ve soruşturmaya gerek olmadığı kanaatine varılmıştır. Kaldı ki; Kamu zararı ifadesi bazılarında belge ile tescillendiği gibi bir rüşvet ve irtikâp suçu değildir. İlk teftişte yanlış ve usulsüz bir şekilde iddia edilen bu kamu zararı ile kastedilen ‘Termal Oteli 16 milyon TL’ ye değil de, 18 milyon TL’ye satmalıydınız’ ifadesidir. Hâlbuki dönemin CHP İlçe Başkanı bu satış ihalesinin iptali için dava açmış ve mahkeme yapılan ihalenin usule uygun olduğunu teyit etmiştir” açıklamasında bulundu.

 

“SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEDİ AMA İTİRAZ DA ETMEDİLER!”

“Kendi dönemimde hiçbir usulsüzlük olmadı” diyen AK Partili Abdurrahman Kuzu, İçişleri Bakanlığının soruşturma izni vermediğini de doğruladı. Kuzu; “Tüm bunlara rağmen 3 yıl önce soruşturma izni verilmeme kararına yasal itirazını yapmayan mevcut belediye başkanı ne hikmetse, hakkında kuzeninin şikayeti üzerine ve belgeleri ile rüşvet ve irtikap suçu ortaya çıkınca müflis tüccar misali yine olmayan bir kamu zararını varmış gibi kendi yaptıklarını unutturmak için gündem oluşturmaktadır. Bu konudan siyasi olarak nemalanmak için 3 yıldır dava açmayanlar, ne hikmetse kendi usulsüzlükleri açığa çıkınca gündemi değiştirmek için davacı olmuşlar, konu yargıya taşınmış ve süreç devam etmektedir. On yıllık dönemimize ait tüm belgeler, ihale dosyaları ve her şey elinizde mevcut iken yalan ve iftiradan öteye geçemediniz.10 yıl boyunca yaptığımız örnek proje ve yatırımlarla namını duyurduğumuz Güzel Çanımızın adını, döneminizi bile tamamlayamadan lekelediniz. Yatıp kalkıp zamanınızı, başarısızlıklarınızı ve usulsüzlüklerinizi örtmek için Abdurrahman Kuzu ve Ekibine iftira atarak geçirdiniz. Tüm bu iftiralarınıza rağmen ben ve meclis üyelerim rüşvet ve irtikap ile değil, sadece Çanımıza kazandırdığımız eserlerle ilgili olarak savunma vermekteyiz. Çok şükür ki, şu anda biz, Yeni İmam Hatip Orta Okulunun arkasına imarda yol açmak, KYK Öğrenci Yurduna imarda yol açmak, Yeni Devlet Hastanesini arka parsel yerine ana cadde üzerine yapmak gibi nedenlerden dolayı meclis üyelerimle beraber savunma vermekteyiz” ifadelerini kullandı.

 

“ÖDEMEM İSTENEN ZARAR SADECE 55 BİN LİRA”

Kendisine ait müfettişlerce çıkartılan sadece 55 Bin Liralık kamu zararı olduğunu açıklayan AK Partili Abdurrahman Kuzu; “Şahsımdan ise 10 yıllık görevimin sonunda ödemem istenen; sadece ve sadece Çanlı kamyoncularımıza ve esnafımıza zabıta tarafından kesilen cezaların (encümenin affetme yetkisine rağmen) affedilmesi sonucu çıkan 55 Bin TL’dir. Bunu da taksitler halinde cezaları affedilen vatandaşlarımız adına gururla ödemekteyim.  Lütfen kendi kirli hesaplarınızı ve işlerinizi örtmek için; 10 yılı hizmetle geçen bir dönemi karalamayın. Çan Halkından da Ricam; gecesini gündüzüne katıp çalışıp, sayısız esere imza atanlarla; usulsüzlükleri belgelerle ortaya çıkanları bir tutmamalarıdır” dedi.
Bu haber 3197 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI