www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:83 Bin 544 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Tarih: 12-09-2023 06:40:55 Güncelleme: 12-09-2023 07:31:55 + -


Çanakkale’de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk ders zili çaldı. Çanakkale il genelinde 8 bin 435 okul öncesi, 49 bin 55 ilkokul ve 26 bin 54 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere bugün ders başı yaptılar. Okulların açılması ile birlikte kutlanan İlköğretim Haftası da düzenlenen yürüyüşle kutlandı.


83 Bin 544 Öğrenci Ders Başı Yaptı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı bugün başladı. Çanakkale’de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk ders zili çaldı. Çanakkale il genelinde 8 bin 435 okul öncesi, 49 bin 55 ilkokul ve 26 bin 54 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere bugün ders başı yaptılar. Okulların açılması ile birlikte kutlanan İlköğretim Haftası da düzenlenen yürüyüşle kutlandı. İlköğretim Haftasının başlaması nedeniyle Çanakkale Valiliği koordinesinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Golf Aile Çay Bahçesi’nde başlayan korteje İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, daire müdürleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Kortej Çanakkale Valiliği önünde sona erdikten sonra çelenk sunma töreni düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve öğrenciler Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Bir öğrencinin şiir okumasının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, bütün eğitim camiasına 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nda başarılar diledi. Ferhat Yılmaz konuşmasında şu cümlelerine yer verdi; “Bir yenisine ulaşmaktan mutluluk duyduğumuz İlköğretim Haftası'nı coşku ve sevinçle karşılıyor, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'na ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Değerli Meslektaşlarım,  Özveri, sevgi, şefkat ve sabır ile öğrencilerimizin yolunu aydınlatıp onları bilgi ve beceri ile donatarak çağdaş yarınlara hazırlayacağınıza yürekten inandığımız yeni eğitim öğretim yılında kazandıracağınız her bir değer için sizlere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Kıymetli veliler,  çocuklarımızın ilk eğitmenleri olarak onları her zaman desteklediğiniz, yarınlara hazırlanmasında bizlerin yanında olduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Sevgili Öğrenciler,  En değerli varlıklarımız olan sizlerin millî ve manevi değerlerimize saygılı, tarihini ve kültürünü bilen, değişen ve gelişen dünyayı takip edebilen; bilimde, sanatta ve sporda önemli ve değerli başarılar elde edecek bireyler olacağınıza yürekten inanıyor, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını, başarılarla dolu geçmesini diliyorum.”
Bu haber 1560 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI