Bugun...
Bizi izleyin:60 Belediye Başkanına “Destek Olun” Çağrısı

Tarih: 26-02-2021 07:08:32 Güncelleme: 26-02-2021 07:19:32 + -


Çanakkale Belediyesi tarafından kırsal kalkınmayı ve üreticiyi desteklemek amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda, yöremizin coğrafi işaretli ürünü olan Bayramiç elması ihtiyaç sahibi kentliler ile buluşturuluyor. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’nin altını olan elma üreticilerinin ellerinde kalan ciddi miktarlardaki stok için Türkiye genelinde 60 Belediye Başkanına mektup yazarak çağrıda bulundu.


60 Belediye Başkanına “Destek Olun” Çağrısı

Çanakkale’nin önemli marka ürünleri arasında yer alan elmaların kentliler ile buluşturulmasının yanı sıra kentlileri sağlıklı beslenmeye teşvik etmek amacıyla da gerçekleştirilen çalışma kapsamında, 10 Şubat 2021 Çarşamba günü sıcak yemek desteği alan ihtiyaç sahibi kentliler ile başlayan elma dağıtımı, Fevzipaşa ve Atatürk Mahallelerinde devam etti.

 

ÜCRETSİZ ELMA DAĞITIMI SÜRÜYOR

Fevzipaşa ve Atatürk Mahallelerinde gerçekleştirilen çalışma doğrultusunda Bayramiç elmaları ihtiyaç sahibi mahalle sakinleri ile buluşturuldu. Coğrafi işaretli Bayramiç elmaları, sıcak yemek desteği alan ihtiyaç sahibi kentliler ve farklı mahallelerde gerçekleştirilen dağıtım çalışmalar ile kentliler ile buluşmaya devam ediyor.

 

BELEDİYE BAŞKANLARINA “DESTEK OLUN” ÇAĞRISI

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’nin coğrafi işaretli ürünü olan elmaların tüketilebilmesi, üreticiyi destekleyerek yerel kalkınmanın sağlanması ve Kaz Dağları’nın “Altını” olan Bayramiç elmasının tanıtılması amacı ile yerel yönetimlere çağrıda bulundu. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere yaklaşık 60 belediyeye mektup gönderen Başkan Gökhan; “Gerek sosyal sorumluluk gerekse yardım projelerinizde yöremizin coğrafi işaretli ürünü olan Bayramiç elmasını tanıtmak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isterseniz, bizleri çok mutlu etmiş olursunuz” diyerek, Çanakkaleli üreticilere destek olama çağrısında bulundu.

ÜLGÜR GÖKHAN’IN YEREL YÖNETİMLERE MESAJI

“Çanakkale’nin hayatıdır Kaz Dağları; bereketi saymakla, destanı anlatmakla bitmez. Bu bölge, ormanları, endemik türleri, mitolojik öykülere kaynaklık etmiş coğrafyası, verimli tarım toprakları, tarihsel, kültürel ve doğal özellikleri ile derinliklerinde büyük bir hazineyi saklamaktadır. Bu coğrafi bereketin ve mitolojinin göz bebeği de yörede yetişen elmadır şüphesiz.

 

Çanakkale Belediyesi olarak bizler, Kazdağı eteklerindeki Bayramiç ilçesi ve köylerindeki üreticileri desteklemek, Kaz Dağları’nın doğası hakkında farkındalık yaratmak, bölgede yapılan altın arama çalışmalarının vereceği zararlara dikkat çekmek ve kentlileri sağlıklı beslenmeye teşvik etmek amacı ile her sene öğrencilerimize ve kentlilerimize 'Kaz Dağları’nın altını elma' sloganıyla elma dağıtımı yapıyoruz.

 

Sayın Başkan, biliyorsunuz ki pandemi dönemi hayatlarımızı büyük ölçüde etkiledi. En çok da esnaflarımız ve üreticilerimiz pandeminin zorlu şartlarında mücadele etmeye, hayatta kalmaya çalışıyor. Çanakkale’de geçimini sürdüren ve hali hazırda elinde yüklü bir miktar stok bulunan elma üreticilerimizin de bu anlamda bizlerin desteğine ihtiyaçları var. Gerek sosyal sorumluluk gerekse yardım projelerinizde yöremizin coğrafi işaretli ürünü olan Bayramiç elmasını tanıtmak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isterseniz, bizleri çok mutlu etmiş olursunuz. Her daim olduğu gibi bu zorlu süreçte de üreticilerimizin ve kentlilerimizin bizlere ihtiyacı var. Olumlu haberlerinizi ümitle bekler, çalışmalarınızda esenlikler dilerim. Saygılarımla”
Bu haber 3640 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI