thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:50.Yıla Özel 50 Başpehlivan; Toplamda 500 Pehlivan Güreşecek

Tarih: 17-05-2018 10:11:33 Güncelleme: 17-05-2018 11:07:33 + -


Kepez Belediyesi bu yıl 50.si düzenlenecek olan Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşlerine hazırlanıyor. 50.Yıla özel olarak 50 Baş Pehlivanında katılacağı güreşlere ise toplamda 500 pehlivan katılarak ter dökecekler.


50.Yıla Özel 50 Başpehlivan; Toplamda 500 Pehlivan Güreşecek

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan düzenlediği basın toplantısı ile 50.Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşlerinin tanıtımını yaptı. 50’yıla özel olarak geçtiğimiz yıl 50 Baş Pehlivan’ın katılacağı sözünü verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; Ramazan ayı nedeniyle de Kepez Belediyesi sınırları içerisinde dört noktada iftar programlarının düzenleneceğini açıkladı.

 

KEPEZ’DE DÖRT NOKTADA İFTAR PROGRAMI

Kepez Belediyesi olarak Ramazan Ayı dolayısıyla Kepez’de dört noktada vatandaşlara iftar yemeği verileceğini açıklayan Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “16 Mayıs 2018 günü ile Ramazan Ayına özel olarak İftar programlarımıza başlamış bulunuyoruz. Kepez’de dört noktada programlarımız sürecek. Bu dört nokta ise; Kepez Belediyesi ek hizmet binası önün, TOKİ 960 Cami bahçesi, Boğazkent Necdet Terzioğlu Cami bahçesi ve Sefakent Durağı Hoca Ahmet Yesevi sokağı.  Tüm vatandaşlarımızı iftar programlarımıza davet ediyoruz” dedi.

 

“İSRAİL VE ABD BİLSİNKİ BU BÖYLE BİTMEZ”

İsrail askerlerinin Filistinli göstericilere karşı uyguladığı şiddeti de eleştiren Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Ramazan ayı tüm İslam âlemi için önemli bir aydır. Tabi İslam âlemi derken akıllarımıza Filistinli kardeşlerimiz geliyor. Filistin de yaşananları kabullenmemiz mümkün değildir. Her ne kadar sosyal medyada tepkilerimizi ifade etmiş olsak da; bugün burada da dillendirmek istiyorum. Bugün terör devleti konumundaki İsrail’in arkaladığı emperyalist ABD ile Ortadoğu da BOP’un şekillenmesi noktasında atılan adımlardan biridir Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesi. Bu yaşananlar uluslar arası güçlerin ve ülkelerin bile istemediği 100 ülkenin red ettiği bu oldubittiye ABD’nin siyasal anlamda temsil noktasında ifadeleri var. ABD’nin İsrail’i desteklemesine karşılar. Bunun ötesinde cinayet noktasında işlenen cinayetleri kınıyoruz. Bunun böyle gitmeyeceğini İsrail’in de ABD’nin de bilmesini istiyorum. Bu böyle bitmez” dedi.

 

50.YILA ÖZEL 50 BAŞPEHLİVAN.. TOPLAM 500 PEHLİVAN GÜREŞECEK

Her yıl güreş severlerin ilgiyle beklediği Kepez Yağlı Güreşlerinin bu yıl 50.si düzenlenecek. 50.Geleneksel Kepez Yağlı Pehlivan Güreşlerinin bu yıl 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapılacağını açıklayan Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Geçtiğimiz yıl 50.yıla özel olarak Geleneksel Yağlı Güreşlerde 50 Başpehlivan sözü vermiştik. Bu yıl ilk defada adını Ahmet Taşçı Güreş alanı olarak tanımladığımız Sahil caddesinde gerçekleştireceğiz. şu an alandaki hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. Cumartesi günü saat 13.00’da başlayacak ve 50’si başpehlivan olmak üzere 500 pehlivan güreşecek. Akşamında da iftar programımız olacak. Bu yıl kimseye özel davetiye bastırmadık; bizim kapımız herkese açık, o yüzden davet beklemeksizin herkesi güreşlerimize bekliyoruz” dedi.
Bu haber 5137 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI