thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:1 Yıllık Bütçenin Yüzde 90’ını Harcayıp Gitmiş!

Tarih: 03-06-2024 10:31:31 Güncelleme: 03-06-2024 12:43:31 + -


Lapseki Belediyesinin piyasaya borcu 150 milyon. AKP'li Başkan seçimin ilk üç ayında 1 yıllık bütçenin neredeyse tamamına harcamış. Yeni Seçilen İyi Partili Lapseki Belediye Başkanı Atilla Öztürk çaresizlik içinde kaynak arayışlarına başladı.


1 Yıllık Bütçenin Yüzde 90’ını Harcayıp Gitmiş!

2014-2024 yılları arasında AK Parti’den Lapseki Belediye Başkanı seçilen Eyüp Yılmaz’ın arkasında borç batağı bıraktığı ortaya çıktı. Lapseki belediyesinin 1 yıllık bütçesi yüzde 90’ını 2024’ün ilk üç ayında harcayan AK Partili Yılmaz’ın belediye bütçesini seçim kampanyasında harcadığı iddia ediliyor!

 

31 Mart seçim sonuçları AK Parti için hezimete dönüşürken seçim sonrasında gözler AK Partili Belediye Başkanlarının kaybettiği ilçe belediyelerine çevrildi. AK Parti’den İYİ Parti’ye geçen Lapseki Belediyesi ile ilgili iddialar ise ilçede en çok konuşulan konuların başında geliyor.

 

BELEDİYENİN BÜTÇESİ’NDEN GERİYE 40 MİLYON TL KALDI!

31 Mart 2024 tarihinde Lapseki Belediye Başkanı seçilen İYİ Partili Atilla Öztürk koltuğuna oturur oturmaz büyük bir şokla karşılaştığı iddia ediliyor. Lapseki Belediyesinin 2024 yılı bütçesinden geriye sadece 40 milyon TL kaldığını öğrenen Belediye Başkanı Atilla Öztürk hesapları inceletmek için hukukçulardan bir komisyon oluşturdu.

3 AYDA 270 MİLYON TL HARCANDIĞI TESPİT EDİLDİ!

Lapseki Belediyesinin 2024 yılı bütçesinin 310 milyon TL olarak kabul edildiğini, ancak 1 Ocak – 31 Mart tarihleri arasında geçen süre içerisinde Belediyeden 270 milyon TL harcama yapıldığı tespit edildi. 2024 yılı bütçesinin yaklaşık yüzde 90’lık kısmının ilk üç ayda harcanmasına Belediye Başkanı Atilla Öztürk’ün büyük tepki gösterdiği öğrenildi.

 

BELEDİYENİN PİYASAYA 150 MİLYON TL BORCU ÇIKTI!

AK Parti’den İYİ Partiye geçen Lapseki Belediyesi ile ilgili iddialar ise sadece bütçenin yüzde 90’ının harcanmış olması değil. Lapseki Belediye Başkanı Atilla Öztürk’e hayırlı olsuna giden bazı firma ve işletmelerin belediyeden borçlarını istedikleri öğrenildi. Belediyenin bütçesinin zaten 270 milyon TL’sinin harcandığını, bu borcun nereden geldiğini araştıran Başkan Öztürk, belediyenin piyasaya ödemesi gereken 150 milyon TL’ye yakın borcu olduğunu da tespit etti.

 

SEÇİM KAMPANYASINDA HARCANAN PARALAR!

Bütçenin harcanması ve piyasaya olan borçların tespit edilmesi üzerine Belediye Başkanı Atilla Öztürk’ün hukukçu ve hesap uzmanlarından bir komisyon oluşturduğu öğrenildi. Komisyon belediyenin yaptığı harcamaları araştırırken bazı harcamaların AK Partili Eyüp Yılmaz’ın seçim kampanyası için harcandığını tespit ettiler.

 

KOMİSYON HARCAMALARI İNCELİYOR, ADLİ İŞLEM BAŞLATILACAK!

Hesapları geçmişe dönelik incelemeye devam eden komisyonun Eyüp Yılmaz’ın kampanyası için ne kadar harcandığını, bazı borçların gerçekten olup olmadığı gibi incelemelerde bulunduğu iddia ediliyor. İddiaları incelemek için oluşturulan komisyonun elde ettiği sonuçlar sonrasında Eyüp Yılmaz ve usulsüz işlemlere imza atan diğer yetkililer hakkında adli süreci başlatacakları öğrenildi.
Bu haber 3194 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI