marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Yenice Devlet Hastanesi Dijital Hastane Oldu!

Tarih: 23-03-2022 08:17:25 Güncelleme: 23-03-2022 08:18:25 + -


Yenice Devlet Hastanesi, dijital hastane çalışmaları kapsamında HIMSS STAGE 6 (Healthcare Information and Management SystemsSociety) Belgesini alarak, Çanakkale’de ki ikinci Dijital Hastane olmayı başardı.


Yenice Devlet Hastanesi Dijital Hastane Oldu!

Sağlıkta dönüşüm programı ile hayata geçirilen yatırımlar Çanakkale’de yükselmeye devam ederken, bir yandan da sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmaları sağlık tesislerinde tüm süreçlerini tamamlayarak sayısını arttırmaya devam ediyor. Çanakkale’nin 2.dijital hastanesi olan Yenice Devlet Hastanesi, halka en iyi kalitede hizmet sunmayı hedefliyor.

 

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “HIMSS 1961 yılında kurulmuş; Amerika, Avrupa ve Asya’da yapılanmaları bulunan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur. Bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetlerinin sunumunda ve geliştirilmesinde en uygun ölçüde kullanımını sağlamayı hedefler. HIMSS, kendine başvuruda bulunan hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirerek, geldikleri seviyeyi tespit etmek için dünyaca kabul edilen akreditasyon ve standart modelini (1 ile 7 arası) kullanmakta ve dijital süreçlerini altıncı ve yedinci seviyeye kadar tamamlamış olan hastaneleri ise ödüllendirmektedir” denildi.

KÂĞITSIZ HASTANE

Dijital Hastane olmanın avantajları hakkında bilgi veren Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü; “Bu kapsamda HIMSS Türkiye Yetkili Kuruluşu Ekibinin 22.03.2022 tarihinde yapmış olduğu online ziyaret neticesinde Yenice Devlet Hastanesi ‘Dijital Hastaneler’ grubundaki yerini aldı. Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, sağlık kaydı verilerinin güvenilir ve doğru saklanmasını sağlayan Dijital Arşiv uygulaması sunan, Mobil cihazların kullanımı ile tüm bilgilere hızla ulaşılabilen, evrak ve kâğıt kullanımının fiziki olarak ortadan kalktığı Kağıtsız Hastane uygulamasını sağlayan, tıbbi kayıtların güvenilirliği ve hızlı erişim sayesinde hastalarımıza tıbbi alanda kaliteli ve Güvenli Tedavi sağlanmış olur. Ayrıca tüm tedavi sistemlerini hızlı koordine ederek bilgiye her an, her yerden erişim sayesinde sağlık personellerimizin hastaya ayırdığı vaktin artması ile bakım ve hizmet kalitesini artarak hasta memnuniyetini sağlamaktadır. Söz konusu belgeyi almak için sağlık tesisimiz de gerekli şartların sağlanmasında çalışmalara destek veren, emeği geçen yöneticilerimize ve hastanemizin tüm birimlerinde çalışan değerli çalışma arkadaşlarımıza, sağlık personellerimize yürekten teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer aldı.
Bu haber 1968 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI