marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:


Dr. Enzar Töre


Facebookta Paylaş

Windows 10 Hakkında Sık Sorulan Sorular(*)
Tarih: 09-07-2015 10:33:00 Güncelleme: 10-07-2015 09:38:00


WİNDOWS 10 NE DEMEK:  Microsoft firmasının kişisel kullanıcılar için ürettiği yeni işletim sisteminin adı.

 

WİNDOWS 9'A NE OLDU: Böyle bir işletim sistemi hiç olmadı ve olmayacak. 10 numara anlamında mükemmel bir işletim sistemi olduğunu bildirmek amacıyla Windows 10 işletim sistemi adı verildi. Elbet zaman içinde güncellemeler olacak ancak Windows 11 veya Windows 12 şeklinde bir işletim sistemi olmayacak.

 

WİNDOWS 10 NE ZAMAN RESMİ OLARAK PİYASADA OLACAK: Dünya çapında 29 Temmuz 2015 de piyasada çıkacak. Toplam olarak 190 ülkede 111 dilde olacak.

 

WİNDOWS 10 DA DOKUNMATİK EKRAN ZORUNLU MU OLACAK: Hayır klavye ve Mouse ile kullanılabilecek.

 

29 TEMMUZDAN İTİBAREN ALINAN BİLGİSAYARLARDA WİNDOSWS 10 MU OLACAK: Bu tarihte Windows 10 yüklü bir bilgisayar satın almak mümkün olacak. Ancak orijinal üreticiler Windows 10’lu ürünleri biraz gecikmeli olarak gerekli testleri tamamladıktan sonra satışa sunuyorlar. Bu süre bazı donanım özellikleri nedeniyle Windows 10’da daha fazla olabilir.

 

BU GÜN YENİ BİR BİLGİSAYAR ALSAM WİNDOWS 10 A TERFİ EDEBİLİR MİYİM? :  Windows 10, çoğu güncel makinede çalışabilecek şekilde tasarlandı. Windows 8.1 i çalıştıran her PC de çalışabilecek. Cihaz üreticileri detaylı bilgi sunabilirler.

 

WİNDOWS 10 KULLANABİLMEK İÇİN İNTERNET BAĞLANTISI ZORUNLU MU? : Hayır. İnternet bağlantısı olmadan günlük olarak kullanılabilir. Windows 7 veya öncesi ile ne yapılabiliyorsa aynısı yapılabilecek.

 

WİNDOWS 10'UN YÜKLENEBİLECEĞİNİ NASIL ÖĞRENECEĞİM: Windows 7/8.1’li bilgisayarlara https://support.microsoft.com/en-us/kb/3035583 güncellemesi yüklendiğinde bu durum görülebilecek.  Ancak kurumsal kullanıcılarda kurumsal işlemler nedeniyle bu bildirim olmayacak.  Ancak Windows update ile görülebilecek. Güncelleme yüklü ise sisteminize Windows 10 yüklemek için rezervasyon da yapılacak ve yükleme zamanınız geldiğinde size haber verilecek.

 

WİNDOWS 10 WİNDOWS 2003 SERVER DOMAİNLERİNİ DESTEKLİYOR MU? : Evet.

 

WİNDOWS 10 SÜREKLİ ÜCRETSİZ Mİ? : 28 Temmuz 2016 ya kadar ücretsiz güncelleme imkânı olacaktır. Eğer mevcut işletim sistemi koruyarak ikincil bir kurulum yapmak istenirse Windows 10 ücretlidir.

 

MEVCUT ANTİVİRÜSLER ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK Mİ? Büyük bir ihtimalle hayır. Yeni versiyonları yüklemek gerekecek.

 

DAHA DETAYLI BİLGİYİ NEREDE BULABİLİRİM: http://answers.microsoft.com/en-us/insider/wiki/insider_wintp-insider_install/frequently-asked-questions-windows-10/5c0b9368-a9e8-4238-b1e4-45f4b7ed2fb9

 

Not: İşletim sistemleri arasındaki teknik mücadele üzerinden veya yazılarımdan, köşenin konusu olan teknoloji ve eğitim dışı konularda, ticari, edebi, hukuki, tarihi veya siyasi benzerlik çıkarılmaması rica olunur.

 Bu yazı 26722 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI