Bugun...
Bizi izleyin:


Ali Narler


Facebookta Paylaş

Işık Narler
Tarih: 28-10-2018 09:48:00 Güncelleme: 28-10-2018 09:48:00


İş güç, hem Çanakkale hem dostlardan bir de basından uzak kaldık.

Ta ki Sevgili Murat Kıray'ın ofisinde sade kahvemi içene dek.

Asıl amaç Murat'la sürüdürülebilir enerji konusundaki faaliyetleri konuşmaktı.

Rahmetli Turhan Narler'in yanında yetişen, benim de mesai arkadaşım Murat'ı görünce ve konuşunca gazetecilik damarımız çatladı.

 

Murat Cin gibi akıllı ve sıradışı gazetecilik ve sıradışı işler yapmayı seven ve başarabilen nadir gazetecilerden biri olduğu gibi, Aynalı Pazar'ı da sıradışı bir segmente taşıyor. Haftalık ama 8.000 Traj. Herkesde her evde. Ee bu da bizim sesimizi duyurmak, derdimizi anlatmak, hemşehrilerimle iletişim kurmak için en geniş platform.

 

Sevgili Murat'la şöyle anlaştık, bir yazı bir sade kahve. Sade kahveyi peşin aldım. Az değil 10, 20, 30 yıl oldu. Bunu sade kahve ile ömür yeterse 40 yıla taşımaya karar verdik.

 

Ülkemizde sağ ve sol kavramları artık birbirine karıştı. İlişki ve çelişkiler süratle yer değiştiriyor. Bir bakıyorsunuz en sağdan, anti emperyalist sol bir hamle, bir bakıyorsunuz en soldan emperyalist veya Amerikancı bir hamle. Bu durumda en doğrusu sağdan, soldan doğruları toplayıp mümkün olduğunca objektif tespitler yapabilmek. Çok basit bir örnek verecek olursak, ''Karaoğlan CHP'sinde İlçe Başkanımız Cevat Can ile ''katil amerika, kahrolsun emperyalizm afişleri asarken, daha evveli ise 68 kuşağı bu mücadeleyi verirken, bugün Akparti'nin tüm tartışmalar bir tarafa, sonuç olarak halk katmanlarında Anti amerikan ve Anti emperyalist yaklaşım, psikoloji veya ideoloji ne derseniz deyin, halkın kafasına yerleştirdiği ilginç bir tarihi gerçek değil mi?

 

Yine farklı bir örnek verecek olursak Sosyal Demokrat CHP'nin batıcı ve kısmen de amerikancı bir imaj yaratması ve benzeri söylemler halkın kafasını bulandırmıyor mu? İşte bu yüzden tüm olaylarda sağdan soldan objektif tespitler yapmaya çalışarak bu kafa karışıklıklarına biraz da olsa çözüm getirmeye çalışmak gerekmiyor mu?

 

Havadan Sudan Sürdürülebilir Enerji de konunun daha da bir can alıcı boyutu. En basitinden en can alıcı tespit şudur : Tüm bilinenler bir yana, dünyada oksijenin %50'si  okyanus ve denizlerde planktonlar (tek hücreli canlılar) tarafından üretilmektedir. Ve son 20-30 yılda 1.5 derece artacağı öngörülen küresel ısınmada bu planktonların yaşayıp, yaşayamayacağı veya ne kadarının yok olacağı henüz saptanamamaktadır. Çok kısa bir sürede insanların ve diğer canlıların oksijensizlikten öldüğünü düşünün. Çocuklarınızı ve hatta torunlarınız ile onlardan sonra gelecek nesilleri düşünün. Bunları düşündüğünüzde Havadan Sudan muhabbetin ne denli önemli olduğunu düşündüğünüzü ve hissettiğinizi anlamamak için aptal olmak gerektiği düşüncesindeyim.

 

Herkese merhaba, herkese mutlu, sağlıklı bir yaşam ve gelecek.

Sevgilerle.Bu yazı 16535 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI