Bugun...
Bizi izleyin:Yaratıcı ve Yenilikçi Orff Schulwerk BİLSEM’de..

Tarih: 12-06-2020 04:44:02 Güncelleme: 12-06-2020 04:50:02 + -


2019-2020 eğitim-öğretim yılında Salihli Bilsem koordinatörlüğünde yürütülen ve başarıyla sonlandırılan “BİLSEM DE BİLMESEM DE ORFF SCHULWERK BİLSEM’DE” isimli Etwinning projesinde Çanakkale Bilsem Müzik alanından toplam 10 öğrenci ile müzik öğretmeni Güldane Evginer katılımcı oldu.


Yaratıcı ve Yenilikçi Orff Schulwerk BİLSEM’de..

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Salihli Bilsem koordinatörlüğünde yürütülen ve başarıyla sonlandırılan “BİLSEM DE BİLMESEM DE ORFF SCHULWERK BİLSEM’DE” isimli Etwinning projesinde Çanakkale Bilsem Müzik alanından toplam 10 öğrenci ile müzik öğretmeni Güldane Evginer katılımcı oldu. Proje sonunda yapılan başvurularda BİLSEM projesi “Ulusal Kalite Etiketine” layık görüldü. Türkiye’de BİLSEM'lerden sadece Müzik alanı öğretmen ve öğrencilerini kapsayan ilk proje olma özelliği taşıyan proje; aynı zamanda Erasmus + Ka101 eğitici eğitimi için Viyana’da Orff kursu başvurusu kabul edildi. Geçtiğimiz Nisan ayında Viyana’da düzenlenecek Orff kursuna katılım planlandığı ancak Covid 19 önlemleri sebebiyle bu seyahat gerçekleştirilemeyerek ertelendiği belirtildi.

 

BİLSEM Çanakkale'den proje ile ilgili olarak yapılan açıklamada; "2020 yılında ise bu projenin devamı ve yaygınlaştırılması amacıyla “Yaratıcı ve Yenilikçi Orff Schulwerk BİLSEM’de” ismiyle yeni bir proje başlatılmış, başarıyla yürütülmektedir. Her iki projenin de ortak özelliği, 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca desteklenen Güher -Süher Pekinel kardeşlerin(dünyaca ünlü Türk piyanistlerimiz) öncülüğünde gerçekleşen Anadolu Orff Projesi kapsamında toplam 96 saatlik bir Orff eğitmen eğitiminden geçmiş öğretmenlerden oluşmasıdır.

Bu projenin amacında Etwinnig ile sınıf içi ve dışı uygulamalarla Orff eğitimlerinde edindiğimiz deneyimleri öğrencilerimizle paylaşmak, onlara yaratıcılık, dans, sesler, müzikal ifade, özgüven ve işbirliği içinde kendini ifade edecekleri ortamlar hazırlamak yer almaktadır.  Ayrıca her iki projede de görev yapısı itibariyle aylık görevler verilerek öğrencilerin çeşitli WEB2 araçlarını kullanmaları sağlanmıştır. Afiş, sunum poster gibi proje görsellerinde öğrenciler kendi Web tasarımlarını yapmışlardır. Çevrimiçi görüşmeler ve anketlerle projenin sürekliliği ve değerlendirmesi tüm öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

Sanatın estetik boyutlarını ve BİT teknolojilerine uyum sağlatacak ortamları deneyimlemişlerdir. 2020 yılı Yaratıcı ve Yenilikçi Orff Schulwerk BİLSEM’de projemizde toplam 25 Bilim sanat merkezinden 27 Öğretmen VE 60’a yakın öğrenci aktif olarak yer almış, proje yaygınlaşma ayağında da başarı sağlamıştır" denildi.
Bu haber 3881 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI