marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:"Üyelerimize Tek Sözümüz ve Vaadimiz; Hayal Değil Hizmettir"

Tarih: 15-10-2022 08:17:52 Güncelleme: 15-10-2022 08:19:52 + -


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, 4,5 yıllık başkanlığı döneminde görev alan tüm meclis üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Semizoğlu’un karşısına aday olarak çıkan Kaya Üzen’in “ÇTSO kaderine terk edilmiştir” eleştirilerine tepki gösterirken; “450 üyeli kurumda oluşturmadığın Kara Gün Fonu’nu 9000 üyeli kurumda nasıl oluşturacaksın” eleştirisini yöneltti.ÇTSO Ekim ayı olağan Meclis toplantısı oldukça duygusal bir havada geçti. 4 yıldan bu yana özveri ile çalışan meclis üyelerinden bazı isimler kamuoyunda yapılan ağır eleştiriler nedeniyle aday olmayacaklarını açıklarken; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu yapılan eleştirilere yanıt verdi. Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 16 Ekim tarihinde yapılacak seçimlerindeki tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum. Seçimlerin başta ülkemize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını diliyorum. Geçtiğimiz dört yıl hem dünya hem ülkemiz hem de Çanakkale için oldukça sancılı geçti. Bu dönemin neredeyse 2 yılını pandemi etkisi altında yaşadık. Diğer taraftan pandemi sonrasında yatırımların artması, alınan tedbirler ve bölgemize hizmet veren Çanakkale Köprüsü’nün açılması ile kentimizde ticari hayatın canlandığına şahit olduk. Bütün bu gelişmeler ışığında şehrimizin ekonomik ve sosyal hayatının daha da gelişeceği, ileriye gideceği yeni bir dönemin bizi beklediğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

“FESTİVALDE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Meclis Başkanı Okyay, geçtiğimiz Troya Kültür Yolu Festivalinin Çanakkale’ye önemli etkileri olduğunu belirtti. Okyay; “Geçen ay kentimizde Kültür ve Turizm Bakanlığımızca uluslararası ölçekte bir festival düzenlendi. 16-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında kültürel ve sanatsal etkinlikler hemşerilerimizle, yurt içinden ve yurt dışından misafirlerimizle buluştu. Festivalde 40’tan fazla mekânda konser, tiyatro, söyleşi, belgesel ve film gösterimleri, tarihi gezi, sergi ve atölye gibi 100’den fazla etkinlik düzenlendi. 300 binden fazla kişi bu festival etkinliklerini ziyaret etti. Festivalde emeği geçen herkese, katılım sağlayan tüm halkımıza ve festival için kentimize gelen yerli ve yabancı turistlere de buradan teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇAN’A YENİ BİR İSTİHDAM NOKTASI KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ”

Meclis Başkanı Okyay Çan’da yer teslimi yapılan Karma OSB ile ilgili de müjde vererek; “Çanakkale olarak yerel ekonomide önemli adımlar atmayı sürdürüyoruz. Çan ilçemizde kurulması planlanan Karma Organize Sanayi Bölgesi projesi çalışmalarında son aşamaya gelindi. Yapılan çalışmaların ardından Çan Kaymakamlığı öncülüğünde, Çan Belediyesi ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Çan Organize Sanayi Bölgesi tüzel kişiliği kurularak Çan'a yeni bir istihdam noktası kazandırılmış olacak. Çanakkale’mize istihdam ve katma değer sunacak proje için tüm hemşerilerimiz gibi de biz de heyecanlıyız” dedi.

 

“BİGA FUARI GÜNEY MARMARA’NIN EN ÖNEMLİ FUARLARINDAN BİRİSİ..”

Ekim ayı başında tamamlanan 16’ncı Biga Tarım Fuarının önemine dikkat çeken Okyay; “Bir tarım ve hayvancılık kenti olan Çanakkale’mizde tarım ve hayvancılık adına güzel gelişmeler de yaşanıyor. 16. Biga Gıda Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı da bunlardan biri. 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında 22 bin metrekarelik alanda kurulan Biga Fuarına bu yıl tarım ve hayvancılık sektöründe öncü 130 firma katıldı. 16’ncı kez düzenlenen fuar, Güney Marmara’nın en önemli fuarlarından birisi haline gelerek önceki yıllara göre daha büyük bir katılıma sahne oldu. Fuarların sektörler için öneminin farkında olarak, tüm emeği geçenleri kutluyorum. Son olarak, güzel kentimizde spor etkinlikleri de hız kesmiyor. Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Gelibolu Maratonu büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Tarihi alanda gerçekleşen maratona 10 ülkeden 3 binden fazla sporcu katıldı. Bu ve benzer etkinliklerin artarak devam etmesini umuyorum” dedi.

“SİZLERLE ÇALIŞMAKTAN HER ZAMAN GURUR DUYDUM”

ÇTSO Yönetim Kurulu adına Ekim ayı olağan Meclis Konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Bugün, bu Meclis toplantımız ile 2018-2022 çalışma dönemini geride bırakıyoruz. Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki; bu çatı altında sizlerle çalışmaktan her zaman gurur duydum ve mutlu oldum. Tüm Meclis üyelerimiz Meclis adabına ve Çanakkale Ruhuna uygun bir şekilde görevlerini yerine getirdiler. Arkadaşlar ben çok Meclis biliyorum çoğu toplanamıyor. Başka Meclislerde kavgalar oluyor, küfürler ediliyor, çekişmeler oluyor. Hamdolsun ki bunların hiçbiri olmadığı gibi tüm kararlarımızı oy birliği ile aldık arkadaşlar. Hiçbirinde şerh dahi yok. Bu çok sevindirici bir şey, bu da Çanakkale’ye, Çanakkale ruhuna uygun bir davranış. Bundan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

“ODAMIZDAKİ KURUMSAL İŞLEYİŞİ KORUMAK ÖNCELİĞİMİZ OLDU”

Semizoğlu konuşmasının devamında; “Çanakkale’mizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirip ekonomik avantaja dönüştürmek amacıyla yapılan her işe; gerek proje sahibi olarak, gerek ortak olarak, gerekse destekleyici olarak hep müdahil olduk. Hiçbirinden kaçınmadığımız gibi öne çıkmak gibi bir derdimiz de olmadı. Çünkü bizim için önemli olan projenin Çanakkale’ye kazandırılması idi.  Dönemimizde alınan coğrafi işaretlerin her birine destek verdik. Nisan 2018 yılında 4 coğrafi işarete destek vardı, şu anda bu sayı 10’a çıktı. Her birine irili ufaklı bizden ne talep edildiyse Meclisimizden aldığımız güçle Yönetim Kurulu olarak destek verdik. Gıda, Orman Ürünleri UR-GE Projeleri ki iki tane UR-GE Projesi gerçekleştirdik. Daha Türkiye’de hiç UR-GE Projesi gerçekleştirmemiş Odalarımız var.  Dış Ticaret Destek Merkezi Projesi, Cosme Avrupa İşletmeler Ağı Projesi 2.dönem projelerimiz bu dönemde hayata geçirildi.

“2018’İN TROYA YILI İLAN EDİLMESİNİN TOHUMLARI ODAMIZDA ATILDI”

4,5 yıllık görev süresinde ÇTSO’da hayata geçirilen proje ve çalışmalardan örnekler veren Semizoğlu; “Kurduğumuz Dış Ticaret Destek Ofisi ile 2018 yılında 31 olan ihracatçı sayımızı bugün itibarıyla 99’a çıkardık. Bunun altını çizmek istiyorum. Büyük şirketlerimiz, gözbebeğimiz Kale Seramik, İÇDAŞ, Akçansa, Dardanel, Doğtaş gibi bu şirketlerimiz zaten ihracatı biliyorlar ve beceriyorlar. Ama biz sıfırdan başlatıp, ihracat yapamayanın yapmasını hallettik. Hamdolsun ki ihracatçı sayımız yükseldi. Bunun yanında üyelerimize ücretsiz olarak pazar araştırması, sektör analizleri, raporlama hizmetleri verdik, vermeye de devam ediyoruz. Çanakkale’miz turizm kenti mi, turizm kenti adayı mı diye araştırmalar var. Yine bu bağlamda ilimizin gastronomi turizminden daha fazla pay alması için Troya Zeytinyağ Festivaline, MasterChef Çanakkale Programına katkı sunduk. Geçen sene 29 Ekim’de MasterChef’i burada misafir edip, ağırladık. İnanın 29 Ekim bizim için çok önemli bir tarih. Şehrimizin tanıtımı için maddiyattan öte çok büyük bir lobicilik faaliyeti yürüttük. Onda da muvaffak olduk çok şükür. Yine gastronomiyi daha da geliştirmek amacıyla eski binamızı ÇTSO Gastronomi Evi olarak hizmete sunmak için Güney Marmara Kalkınma Ajansına güdümlü proje başvurusu yaptık. Malum herkesin derdi, iş âleminin derdi bürokrasi bir sonuç alamayınca yazı ile bilgi sorduk ve Bakanlığa sunulduğu cevabını aldık. Halen sonuç bekliyoruz.  Bu arada ben Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak GMKA’nın da Yönetim Kurulu Üyesiyim. Proje sahibi olduğumuz Ezine Gıda İhtisas OSB’de biliyorsunuz kurumsal kimliği kazanılana kadar tüm çalışmaları Odamızca takip edildi, hatta ve hatta zemin etütleri benden önceki Başkanım Bülend Engin tarafından, İÇDAŞ tarafından yapıldı. Bugün ki bedeli yaklaşık bir milyon $ civarı. Sonrasında da desteğimizi kesmedik, Bölgenin elektrik ana hattı yapım projesinin yazımını ve tüm raporlama süreçlerinin yürütülmesini üstlendik. Gerekli yerlere yapılacak olan başvuru ve projelerin yazılımlarını biz üstlendik. Yine Ezine İhtisas Gıda OSB’nin kurulmasının onayı için bu Meclis salonunda aldığımız kararda biraz önce Osman Başkanımız da bahsetti Çan Karma OSB’nin de kararını almıştık. Çan biraz daha geride kaldı. Ama çok şükür ki 29 Eylül 2022 tarihinde Yer Seçim Komisyon toplantısı yapıldı ve süreç ilerliyor. Bunu da bundan sonra daha hızlı bir şekilde ilerletmeye çalışacağız. Ayrıca bizim Gökhan Doğru arkadaşımız gerçekten iyi proje yazan ve yürüten bir arkadaşımız. Sürekli Gökhan arkadaşımız için yarı resmi Kamu Kurumları benden ricalarda bulunuyor. Birçok projenin yazılımına Odamız adına Gökhan kardeşimiz ücretsiz hizmet verdi. Odamızın sekretaryasının destek verdiği bunlardan birkaç tanesine örnek vermek gerekirse; Açık Cezaevi, S.S. Çanakkale Merkez Bir Su Ürünleri Kooperatifi bunlar daha çok uzar gider, kısacası sizinle paylaşmak istedim” dedi.

 

“GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİ ODAMIZA KAZANDIRDIK, MASRAFLARIMIZ AZALDI”

ÇTSO hizmet binasının enerji maliyetlerini düşürmek adına GES kurulmasını sağladıklarını hatırlatan Semizoğlu; “Yeşil enerji adına Güneş Enerji Sistemini Odamıza kazandırdık. Yaklaşık seksen bin dolarlık bir yatırım yaptık. Oda hizmet binamızın geçen yıl ortalama enerji gideri 20.000 TL iken, en son gelen faturamız 95.000 TL civarındaydı. Biz de bu yatırımla bunu bertaraf etmeye, daha aşağıya çekmeye çalıştık. Ayrıca turizm adına Sofya’da “Dört Mevsim Çanakkale” mottosu ile ilimizi tanıttık. Buradaki birçok Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşımla birlikte işimizi, gücümüzü bıraktık. Sofya’da iki gün süren bir tanıtım oldu. 5 yıldızlı bir otelin toplantı salonunu kiralayıp, ilimizi tanıtmaya çalıştık. Şu anda da bunun meyvelerini yiyoruz, turizmci arkadaşlarımızdan bunun örneklerini alıyorum. En çok gurur duyduğumuz şey de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’na gelmeden önce Sofya Ataşemiliterliği görevi sırasında kullandığı çalışma odasını o gününün koşullarına göre restore ettik. Bu bize Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak nasip oldu. Orada üzerinde “ Bu Oda’nın tefrişatı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılmıştır” yazan bir tabela var. Ben ne yaptık, ne ettik diye söylemek istemiyorum, hep beraber yaptık bunu. Bu değerli Meclis’ten aldığımız güçle biz bunu yaptık” dedi.

 

“GÖREV SÜREMİZİN 2 YILI PANDEMİ İLE GEÇTİ..”

ÇTSO Yönetimi ve meclisinin görev sürecinin 2 yılının pandemi ile geçtiğine dikkat çeken Semizoğlu; “Görev süremizin 2 yılı pandemi ile geçti. Pandeminin arkasına sığınacak değiliz. Yurt dışı ve yurt içi programlarımızın çoğunu gerçekleştiremedik. Ancak bu süreçte de esnek değil, tam mesai çalıştık. Üyelerimizin sorunları ve beklentileriyle ilgili hemen bir anket çalışması başlattık. Bu anket çalışmasının çözümlemesini de yapıp, üst birliğimiz TOBB’a ilettik. Üyelerimize maske temininden çalışma izinlerine, nefes kredisine kaynak aktarma, borçlarının ötelenmesi, kamu kurumunda kiracı olan üyelerimize kolaylık sağlanması gibi konularda agresif girişimlerimizi yaptık” dedi.

 “450 ÜYELİ KURUMDA YAPMADIĞIN KARA GÜN FONUNU 9000 ÜYELİ KURUMDA NASIL YAPACAKSIN?”

ÇTSO Seçimlerinde adaylığını açıklayan Kaya Üzen’in vaat ve eleştirilerine de yanıt veren Semizoğlu; “Şunu özellikle belirtmek isterim, bu konuşmam kimseye cevap değildir. Bu ekip, bu Meclis 4,5 yıl bir şey yapabildiyse yapmıştır. Üyelerimiz tevazu gösterir ya da siz yapamadınız der başka arkadaşlarımızı görevlendirir. Diğer aday arkadaşım 26 yıldır Borsa’nın Yönetim Kurulu Başkanı. Üyelerimizi yalnız bıraktığımızı belirterek seçilirse kara gün fonu oluşturacağını vaat ediyor. Arkadaş sen zaten Borsa Başkanısın, 450 üyeli kurumda kara gün fonunu oluşturmadın da yaklaşık 9000 üyeli Oda’da kara gün fonunu nasıl oluşturacaksın? Fazla bir şey söylemek istemem benim 40 yıllık arkadaşım. Böyle bizim yetkimiz yok. Meclis Yönetim Kurulu’na yetki veriyor, öyle bir fonu oluşturdun kime kullandıracaksın, kriteri ne olacak? Bunlar boşu boşuna kamuoyunu meşgul etmekten ileri gitmeyecek şeyler. Bir konu daha var dedikodu tabi bunlar yirmi beş milyon KGF Kredisi gelmiş, ben bunu Yönetim Kuruluma veya yandaşlarıma dağıtmışım. Çanakkale’ye gelen KGF Kredisinin toplamı yirmi beş milyon değil. Ben bu konuda konuşmak istemiyorum, Allah’a havale ediyorum” dedi.

 

“KREDİ GARANTİ FONUNU ODALAR DEĞİL; KEFALET KOOPERATİFİ VERİYOR”

Semizoğlu Oda ve yönetimine yapılan KGF eleştirilerine ise şöyle yanıt verdi; “Ticaret ve Sanayi Odaları olarak çok eleştirildiğimiz bir konu var. Esnaf Kefaletin verdiği düşük faizli krediler var arkadaşlar. Bunu Esnaf Odası vermiyor, bunu Kefalet Kooperatifi veriyor. Bu Devlet tarafından destekli, küçük esnafın korunması amaçlı bir kredi. Bunu aydınlığa kavuşturmak istedim. KGF konusunda yüksek sesle her defasında Birlik Başkanımız Rifat Bey’e de şunu söyledim; KGF’nin kredi faiz oranının, mevduat faiz oranın bir veya iki puan üzerinde olmasını defalarca dile getirdim. Rifat Başkan, “herkes ucuz para ister sen pahalı para istiyorsun” dedi. Hayır, benim amacım pahalı para değil. Benim amacım kaynak amacına ulaşsın. Çünkü Kredi Garanti Fonu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de ortak olduğu bir kurum. Ama sonra ki işlemler tamamen bir bankacılık işlemi. Bankadan kredibiliten varsa alırsın, yoksa almazsın. Banka şube yöneticilerimiz de kendileri verdikleri paradan da gerek sicil, gerek maddi olarak da sorumlu oldukları için şubelerinin A tipi müşterilerine vermeyi tercih ediyorlar. Ama adam aynı bankadan KGF’yi kullanıyor, aynı bankadan mevduata yatırıyor. O para kazanıyor, şube yöneticisi de ona verilen hedefi yerine getirmiş oluyor. Ben bunu söylemek amaçlı defalarca üst Birlik Rifat Başkanımıza ilettim. KGF kime veriliyor kime verilmiyor? Bu tamamen bir bankacılık işlemidir. Bizim bu konuda yönlendirmemiz öyle bir yetkimiz ve etkimiz kesinlikle yoktur” dedi.

 

“TOBB SOSYAL BİLİMLERİNİ LİSESİ BÜLEND ENGİN DÖNEMİNDE YAPTIRILMIŞTIR”

Kaya Üzen’in açıklamalarına yanıt veren Semizoğlu; “TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’ni yaptırmış arkadaşlar. TOBB Sosyal Bilimler Lisesi benim Başkan Yardımcılığım döneminde Sayın Bülend Engin’in Yönetim Kurulu Başkanlık döneminde tamamen TOBB bütçesiyle yapılmıştır. Hatta ve hatta yurdu bitmediği için daha sonra benim Yönetim Kurulu Başkanlığımda öğrencilerin kalacağı alan bitmediği için 2 yıl boyunca biz bu Meclis’ten yetki aldık ve öğrencilerin Çanakkale’den okula taşınmasının bedelini ve çevre düzenlemesinin bedelini üstlendik. Burada ben bir şey söylemek istiyorum, harmanda izi olmayanın hasatta yüzü olmaz. Bu Meclis bize yetki verdi, biz bunları yaptık arkadaşlar” dedi.

 

“ÇTSO KADERİNE TERK EDİLMİŞTİR DEMEK; MECLİS ÜYELERİNE YAPILMIŞ HAKSIZ BİR İTHAMDIR”

Kaya Üzen tarafından meclis üyelerine ağır ithamlarda bulunulduğuna dikkat çeken Semizoğlu; “ÇTSO Kaderine terk edilmiştir yorumuna kesinlikle katılmıyoruz. Bu en başta ben ve Meclis Başkanımız Osman Bey olmak üzere tüm Meclis üyelerine yapılmış bir haksız ithamdır. Hiçbiriniz bir kuruş geliri olmadan eksik olmayın her ay buraya gelip, yorum kattınız. Bunun dışında komite toplantılarımız ve birçok aktiviteler oldu. Hiçbirimizin cebine Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndan karşılanan bir para girmedi. Başka bir yerden de olduğunu zannetmiyorum. ÇTSO’nun kaderine terk edildiği kelimesini de kınıyorum. ÇTSO Kurumlarla çatışma içerisindeymiş. 2018 Ekim ayında Sayın Cumhurbaşkanımız bürokrasiyle mücadele, bürokratik engel konusunda genelge yayınladı. Bunun Sayın Cumhurbaşkanımız farkında. Biz de üyelerimizin bize ilettiği sorunları belli bir üslupla gerekli yerlere ilettik. Bu kavgaysa biz evet kavga ettik. Üyelerimiz bize bu görevi verirse bundan sonra da bu kavgayı yapmaya devam edeceğiz. Ama bakın arkadaşlar ben Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanıyım. Çanakkale’de OSB’de benim ve ailemin çevreci bir tesisimiz var. OSB’nin çevre etki değerlendirme yetkisi var, dolayısıyla bana ÇED gerekli değildir raporu lazım. Oda Başkanı olarak, Çanakkaleli olarak, Selçuk Semizoğlu olarak ben bunu 6 ayda aldım arkadaşlar. Vay dışarıdan gelen yatırımcının haline. Bunlara ses çıkarıp, bunlara eleştiri gösterdiğimiz zaman biz isyancı veya kavgacı oluyorsak evet ben isyancı ve kavgacıyım. Bundan sonra da isyancı ve kavgacı olacağım” DEDİ.

“MECLİSİMİZ, ODAMIZ ÇALIŞANLARI GÖREVLERİNİ LAYIKIYLA YAPMIŞLARDIR”

Başkan Semizoğlu konuşmasının devamında; “Görevi devraldığımız 2018 Nisan ayı ile bu dönemin son ayı olan 2022 Eylül aylarını da bütçe ana başlıklarını sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar. 2018 Nisan ayında kasa ve bankalar toplamımız 2.312.553 TL iken mizanımızda da görüldüğü gibi yeni döneme Eylül sonu itibariyle 9.009.797 TL. ile giriyoruz. Şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkesiyle çalıştığımız için çok şükür önümüzdeki dönemde üyelerimize çok daha aktif çalışabilmek ve aktiviteler için bütçe ayırabileceğimizi gösteriyor bu rakamlar. Komitelerimiz Odamızın mihenk taşıdır. 21 Komitemizden gelen her öneriyi, her talebi, değerlendirdik. Geriye dönüp baktığımda hepsi de dosyamda mevcut,  bazı komitelerimiz çok aktif çalışmış, çok önemli çalışmaları başlatmış, bazıları görüş ve önerilerini sunmuşlar, bazıları sorunlarının çözümü noktasında destek istemişlerdir. Çok istisnalar dışında her ay toplantılarını yapmıştır. Komitelerimizden gelen tüm fuar, festival, eğitim, seminer taleplerinin hiçbiri karşılıksız kalmamıştır. Her birini desteklemişizdir. Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Her iki Kurulumuz da gerçekten layıkıyla işlerini yerine getirmişlerdir. Her talepleri Yönetim Kurulumuz tarafından karşılanmıştır. Odamızın Çanakkale davasına layık olabilmesi yolunda,  Komitelerde, Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarımızda,  Meclisimizde görev alan tüm değerli büyüklerime, arkadaşlarıma, kardeşlerime emekleri,  çalışmaları için çok teşekkür ediyorum, tekrar helallik istiyorum. 16 Ekim 2022 Pazar günü hayırlısı ile Organ Seçimlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

"ÜYELERİMİZE TEK SÖZÜMÜZ VE VAADİMİZ; HAYAL DEĞİL HİZMETTİR"

ÇTSO seçimlerinde oy kullanacak üyelere de seslenen Semizoğlu; “Üyelerimizin takdiri ile 2018 yılında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 4 yıllığına bu Meclise emanet edildi, bizler de bu emaneti bize yakışır bir şekilde kurumsal bir yapı içinde koruma ve yüceltme, gereğini yerine getirme adına hep birlikte bu yolda çalıştık. Büyüğünden küçüğüne farklı alanlarda iş yapan,  farklı siyasi görüşlere, farklı düşüncelere sahip; ancak hepsi özel sektörün yaratıcı,  üretici özellikleriyle donanımlı kişiler olarak bu çatı altında bir araya geldik. Gücümüzü siyasetten, üst akıllardan değil, Odamızın gerçek sahibi üyelerimizden aldık. Pandemi, faiz ve dövizdeki dalgalanma ile senelerdir mücadele edebilen tacir, tüccar ve sanayici emin olun ki atanarak görevlendirilen ya da seçilen siyasi isimlerin desteğine,  yönlendirmesine ihtiyaç duymaz. Hatta bunu hakaret kabul eder. Bu kriz ortamında işini yürütebilen, SGK, vergi, maaş ödeyen, bakın maaş alan demiyorum “maaş ödeyen” diyorum, iş insanları emin olun ki kendisini temsil edecek meslektaşlarını siyasilerden çok daha iyi tanır ve seçer” dedi.

 

“SEÇİMLERİMİZE SİYASİLER AYAN BEYAN MÜDAHİL OLUYORLAR..”

ÇTSO’nun seçimlerine siyasilerin ve bazı belediye başkanlarının müdahil olduğuna dikkat çeken Semizoğlu; “Görev süremde ÇTSO’ya siyaset sokmadım, sokmayacağım da. Bundan dolayı; ben ve arkadaşlarım hiçbir siyasi partiden destek istemedik, istemeyeceğiz. Hiçbir siyasi hareketle bir bağlantımız, bir yakınlığımız olmadan biz yine Çanakkale için çalışanların her zaman yanında olmaya, Çanakkale için yapılacak her türlü çalışmayı, projeyi desteklemeye devam edeceğiz. Seçimlerimize siyasi müdahale olmuyor mu, oluyor! Ayan beyan oluyor hem de. Kimlerin yaptığı da biliniyor. İsimlerini açıklamayacağım. Çünkü ben ve arkadaşlarım bu seçimden Allah’ın izniyle başarı ile çıkacağız ve önümüzdeki yerel ve genel seçimlere kadar yine bu siyasi arkadaşlarımız ile birlikte çalışmak zorundayız. Çanakkale’miz için çalışacağız. Çünkü bu Meclis gücünü siyasetten alanların değil, kendini gönül birliği ile Çanakkale’ye adayanların Meclisi olacak” dedi.

 

“ÜYELERİMİZİ ÖZGÜR İRADELERİYLE OY KULLANMAYA DAVET EDİYORUM”

“ÇTSO seçimlerinin bir demokrasi örneği olacağına inanarak seçmen vasıflarına sahip tüm üyelerimizi, kendi Odasının seçimlerinde özgür iradesi ile oy kullanmaya davet ediyorum” diyen Semizoğlu; “Yetki belgelerini almayan üyelerimiz için yarın öğleden sonra ve seçim günü de Odamızda yetki belgesi için hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu arada son bir haftadır şunu söyleyebilirim; Oda personelimiz gece 22.00, 23.00 saatlerine kadar yetki belgesi almak isteyen üyelerimiz için çalıştı. Onlara da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Sözlerime son vermeden önce; dün Meclis Şeref Üyemiz Sayın İbrahim Bodur’un kardeşi değerli büyüğümüz Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Süleyman Bodur’u ebediyete uğurladık. Ailesine, Meclis Başkanımız Osman Bey’e ve Sayın Zeynep Bodur Okyay hanımefendiye tekrar başsağlığı diliyor bu vesile ile camiamızdan ebediyete irtihal eden tüm üyelerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, Mekânları Cennet olsun” diyerek tamamladı.
Bu haber 1872 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI