Bugun...
Bizi izleyin:Ural "Ayıplarını Gizlemek İçin Saldırıyorlar"

Tarih: 10-03-2020 14:24:26 + -


CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, beraberinde 12 ilçe başkanı ve bileşeniyle birlikte Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanında olduklarını belirten bir açıklama yaptı.


Ural

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural ile CHP İlçe beraberinde 10 ilçe başkanı ve il yönetimi üyelerinin katıldığı basın toplantısında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a desteklerini açıkladılar. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, yaptığı açıklamada 5 Mart 2020’de Çanakkale Belediye Meclisi’nde, İdlib’te şehit olan 37 askerle ilgili Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yapmış olduğu konuşmanın çarptırıldığını söyledi.

 

Metin Ümit Ural yaptığı açıklamada; "Başkan Ülgür Gökhan, o konuşmada yaşanan tüm olumsuzlukların temelinde, AKP’nin uygulamış olduğu yanlış Suriye politikasının olduğunun altını çizmiştir. Güney sınır komşumuz Suriye’nin yangın yerine dönmesinde, ateşe benzin dökenler, milyonlarca insanın gözyaşından sorumlu olanlar, ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ anlayışıyla, en iyi yaptıkları işi, yine algı operasyonunu devreye soktular. 15 günde Şam’da Emevi Camisinde Cuma Namazı kılma hayali kuranları, emperyalizmin devreye soktuğu Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanlığına soyunanları, etnisite ve mezhep ayrımcılığı üzerinden yürütülen vekalet savaşlarının tarafı olanları, kanın, gözyaşının, yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların ve yabancı ülke topraklarında bombalar altında savunmasızca yaşamını yitiren vatan evlatlarının sorumlularını aramak yerine, Sayın Ülgür GÖKHAN’a saldırmaları en hafif ifadeyle vicdansızlıktır" dedi.

 

"DIŞ POLİTİKAYI VE DİPLOMASİYİ RAFA KALDIRAN AKP İKTİDARI.."

AK Parti iktidarının dış polikası nedeniyle ülkeyi ve orduyu emperyal güçlerin aracı haline getirildiğini söyleyen İl Başkanı Ural; "Emperyalizme karşı tarihimizin en büyük direnişlerinden birinin sergilendiği, Cumhuriyetimizin önsözünün yazıldığı ve şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda Belediye Başkanı olarak görev yapmak Sayın Ülgür Gökhan ve partimiz için büyük bir onurdur. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ ilkesi ile denge/fren sistemiyle yönetilen dış politikayı ve diplomasiyi rafa kaldıran AKP iktidarı, ülkemizi ve ordumuzu emperyal güçlerin bölgesel hamlelerinin bir aracı haline getirmiş, komşu ülke toprakları ve sınırlarımız radikal dinci ve ayrılıkçı terör örgütlerinin merkezi haline gelmiştir. Bu küresel planların sonuçlarını gencecik fidanlarımız canlarıyla ödemektedir. Bu vicdan azabı ve utançla elleriyle yüzlerini kapatması gerekenler, arsızca Belediye Başkanımıza saldırarak kendi ayıplarını gizlemeye çalışmaktadırlar" dedi.

 

"GÖKHAN'IN YURTSEVERLİĞİNİ KİMSE SORGULAYAMAZ"

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı; "AKP’nin yandaş medyası ve sosyal medya tetikçileri çok iyi bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk partililerin ve Sayın Ülgür Gökhan’ın yurtseverliğini hiç kimse sorgulayamaz. Çanakkale halkı, Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı bu topraklarda ,sizin bilindik yöntem ve kumpaslarınıza pirim vermez ve yapılan yeni linç girişiminizde halk nezdinde karşılık bulmayacaktır. Biz, CHP İl örgütü olarak 12 ilçe başkanımız ve tüm bileşenlerimiz ile birlikte belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna ve basınımıza saygılarımızla bildiriyoruz."
Bu haber 2346 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI