Bugun...
Bizi izleyin:“Umut” Yılında Kepez’e Ünlü Akını Olacak!

Tarih: 10-01-2018 06:12:19 Güncelleme: 10-01-2018 07:21:19 + -


2018 yılının umut getirmesini dileyen Mutan; “2018 yılı Kepez’de Umut yılı ilan ettik. Bilimde, sanatta ve kültürde umut arayışımız sürecek. Çok önemli isimleri düzenleyeceğimiz konferans ile Kepez’e getireceğiz” dedi. Düzenlenecek konferansa Zülfü Livaneli, Komist Başkan olarak tanınan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi isimler gelecek.


“Umut” Yılında Kepez’e Ünlü Akını Olacak!

Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan demokrasilerde basının 4.kuvvet olduğuna vurgu yaptı. 2018 yılının umut getirmesini dileyen Mutan; “2018 yılı Kepez’de Umut yılı ilan ettik. Bilimde, sanatta ve kültürde umut arayışımız sürecek. Çok önemli isimleri düzenleyeceğimiz konferans ile Kepez’e getireceğiz” dedi. Düzenlenecek konferansa Zülfü Livaneli, Komist Başkan olarak tanınan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi isimler gelecek

Başkan Mutan kahvaltı sonrasında gazetecilerin gününü kutlayarak çeşitli hediyeler dağıttı.  Mutan yaptığı açıklamada, “Troia insanlık tarihinde insanlığın ayak izinin olduğu, bugünlere taşınan atalarımızın ayak izleri. Dünyayla paylaşma adına bu yılı Troia Yılı ilan ettiler. Biz de bu yılı Kepez Belediyesi olarak umut yılı ilan ettik. İlkini geçen yıl gerçekleştirmiş olduğumuz bilim, sanat ve kültürdeki arayış kongremizin bu seneki ana teması umut. Umutsuz yaşanmaz dedik” ifadelerini kullandı.

 

“DEMOKRASİLERDE BASIN DÖRDÜNCÜ KUVVETTİR AMA MAALESEF TÜRKİYE’DE..”

 

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan,  yaptığı açıklamada, “Gazetecilik, basın çeşitlenerek devam ediyor, büyüyor. Çanakkale özellikle basın ve görsel medya noktasında ülkemizdeki birçok ilin ötesinde ciddi bir zemine oturuyor. Ve ciddi çalışmaları var. Katkıları var. Hep söyleniyor ya 4.kuvvet diye maalesef günümüz Türkiye’sinde 150’nin üzerinde gazeteci içeride. Basının kolu kanadı kırıldı. Dün 8 Ocak Metin Göktepe’nin kim vurduya gittiği bir süreç yaşanmıştı. Failleri bulundu. Bulundu ama hak ettiği cezayı aldılar mı? Annesinin hala içi kanıyor. Daha umuda bakan, daha yarınları yeşerten bir akılla inşallah 2018’de enseyi karartmayız” dedi.

KOMİNİST BAŞKAN’DAN BÜYÜKERŞEN’E.. LİVANELİ’DEN BEHRAMOĞLU’NA..

 

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, 2018 yılını Kepez için Umut Yılı olarak ilan ettiklerini belirterek 19-21 Nisan tarihleri arasında Kepez’de gerçekleşecek konferansa Türkiye’nin dört bir yanından ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden konuşmacılarını davet ettiklerini açıkladı. Başkan Mutan konferans ile ilgili olarak; “Ben çok fazla bu konulara girmeyeceğim. Çok fazla polemik de yapmayacağım. Ama umuda dair 2018 ilimizin Troia Yılı. Troia insanlık tarihinde insanlığın ayak izinin olduğu bugünlere taşınan atalarımızın ayak izleri. O bir değer. Dünyayla paylaşma adına bu yılı Troia Yılı ilan ettiler. Biz de bu yılı Kepez Belediyesi olarak umut yılı ilan ettik. İlkini geçen yıl gerçekleştirmiş olduğumuz bilim, sanat ve kültürdeki arayış kongremizin bu seneki ana teması umut. Umutsuz yaşanmaz dedik. Umudun sanat ayağı olacak. Umudun yerel yönetim ayağı olacak birkaç isim zikredeceğim sizlere. Zannediyorum keyifli bir süreç de yaşayacağız. Tarih 19-20-21 Nisan. Sanatçı ayağına geçiyorum. Zülfü Livaneli, Ataol Behramoğlu var. Gazeteciler var gelen. Zeynep Oral hanımefendi var. Zülfü Bey yazar-çizer boyutuyla katılıyor. Arif Keskiner var. Yerel ayağında Yılmaz Büyükerşen var, değişiklik ve farklılık noktasında Tunceli Ovacık’ın komünist başkanı var. Tunç Soyer abim var. Mersin’den geliyorlar. Ülkenin çeşitli yerlerinden akademisyenler geliyor.  Yurtdışından geliyorlar. Balkanlardan Almanya’ya kadar 4 tane felsefeci geliyor. Umudu bilimde ve sanatta arayacağız. Umudu basın ve medyada arayacağız. Bulmak umuduyla arayacağız. 2018’in insanlık adına barış, kardeşlik, huzur getirmesi noktasında ben sizlerin gününüzü kutluyorum. Kuvvetler ayrılığı üzerinden dördüncü kuvvet değil, siz o kuvvetler ayrılığının bir gücüsünüz. Bunu hiç kaybetmeyin. Çünkü dün size bu yolu açanlar, bugün de sizin yarınlarınıza yol açmanız için bekliyorlar. O yüzden iyi ki varsınız diyorum. Gününüz kutlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.
Bu haber 3826 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI