thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Uludağ Elektrik’ten Sürdürülebilir Dünya Hareketi

Tarih: 13-06-2023 14:39:11 Güncelleme: 13-06-2023 14:41:11 + -


Çevre Haftası kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştiren Uludağ Elektrik, doğanın korunması ve sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarına devam ediyor. 5 milyon kişiye hizmet veren şirket, karbon ayak izini azaltmak ve iklim değişikliğiyle mücadele için yeşil enerji kullanımı ve sıfır karbon uygulamalarının teşvik edilmesi noktasında faaliyetlerini sürdürüyor.


Uludağ Elektrik’ten Sürdürülebilir Dünya Hareketi

Çevre Haftası kapsamında başlattığı sürdürülebilir dünya hareketini tüm yıla yaymayı hedefleyen Uludağ Elektrik, enerjinin temiz kaynaklardan temin edildiğini gösteren YEK-G Belgelerini paydaşlarına ulaştırdı. Şirket, Osmangazi Belediyesi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen Türkiye Çevre Haftası kutlaması kapsamında paydaşları nezdinde de sürdürülebilir dünya için amaç ortaklığı yaparak YEK-G sistemine farkındalık kazandırdı. Etkinlikte kurumlara YEK-G Belgelerini Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac takdim ederken, yenilebilir kaynakların çevre için önemine de değinildi. Organizasyonda yenilenebilir enerji kaynakları temalı kitaplar çocuklara dağıtılarak, temiz enerji kaynaklarıyla çalışan teknolojileri görebilmeleri ve gelecek için bu kaynakların ne kadar önemli olduğunun bilincine varmaları da sağlandı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN AMAÇ ORTAKLIĞI

Çevre Haftası kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalara dönük görüşlerini ileten Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve enerji tedarik zincirindeki aksamalar temiz enerji kaynaklarına ilgiyi daha da artırdı. Yerli ve milli kaynakların enerji arz güvenliği açısından kritik önem taşıdığı günümüzde bizler de YEK-G mekanizması hakkında hem paydaşlarımızı bilinçlendirmek hem de karbon emisyonlarını azaltmak adına bu kaynakların tercih edilebileceğini göstermiş olduk. YEK-G sistemin amacı elektrik üretim ve tüketiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmak ve çevreyi korumak. Tüm paydaşlarımızın enerjisini yenilenebilir kaynaklardan temin ederek, sürdürülebilir bir dünya için amaç ortaklığı yapmış olduk. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı koyan projeleri devreye alan bir şirket olarak her sosyal projemizde enerji verimliliği ve tasarrufunu, temiz kaynakların önemini vurguluyoruz. Çalışmalarımızda doğal kaynakları koruyarak, bugünü ve yarını daha yaşanabilir kılmak için hareket ediyoruz” dedi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEYE FARKINDALIK

Şirket, UNDP Sıfır-Karbon Okuryazarlığı Dijital İçerik Geliştirme Kampı ve Araştırma Projesi'nde yaratıcı fikir ve tasarım atölyesine verdiği destekle de iklim değişikliğiyle mücadeleye farkındalık yarattı. Öğrencilerin Türkiye'nin sıfır karbon hedefleri doğrultusunda bilgilendirici içerikler ürettiği ve iklim değişikliği ile ilgili dikkat çekici dijital tasarımların üretildiği yarışmada, 120 üniversite öğrencisine ise sıfır karbon eğitimi verildi. Doğa dostu uygulamaları müşterileriyle paylaşan Uludağ Elektrik, enerji yoğunluğunun azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadele üzerine çalışmalarını gelecek yıllarda da devam ettirecek.
Bu haber 1285 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI