Bugun...
Bizi izleyin:"Ülkemizin Durumunun Hangi Noktaya Geldiğini Görmekteyiz"

Tarih: 01-05-2019 06:14:11 Güncelleme: 01-05-2019 07:08:11 + -


Öğretmenevinde düzenlenen kermeste, vatandaşlara ve öğretmenlere laiklik ilkesinin çıkartılması yönünde kitapçıkların dağıtıldığı belirtilmiş, eğitim sendikaları duruma sert tepki göstermişti. CHP İl Başkan İsmet Güneşhan ve Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, dün kermesi düzenleyen dernek ve ilgililer hakkında su duyurusunda bulundular. İl Başkanı Güneşhan; "Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durumun hangi noktaya geldiğini çok net görmekteyiz" dedi.Öğretmenevinde düzenlenen kermeste, vatandaşlara ve öğretmenlere laiklik ilkesinin çıkartılması yönünde kitapçıkların dağıtıldığı belirtilmiş, eğitim sendikaları duruma sert tepki göstermişti. CHP İl Başkan İsmet Güneşhan ve Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, dün kermesi düzenleyen dernek ve ilgililer hakkında su duyurusunda bulundular. İl Başkanı Güneşhan; "Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durumun hangi noktaya geldiğini çok net görmekteyiz" dedi.

 

 Çanakkale Öğretmenevi’nde ‘Hayrat Yardımseverler Derneği’ tarafından kermes düzenlenmiş, düzenlenen kermeste dağıtılan kitapçıklarda ‘laikliğin’ kaldırılmasına yönelik ifadelerin yer aldığı belirtilmiş, duruma eğitim sendikaları başta olmak üzere birçok kesim tepki göstermişti. CHP İl ve Merkez İlçe Örgütleri kermesi düzenleyen dernek ve kermese izin veren yetkililerle ilgili dün suç duyurusunda bulundular.  CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık tarafından Çanakkale Adliyesi’ne yapılan suç duyurusu ile ilgili İl Başkanı Güneşhan açıklama yaptı. Güneşhan, kermeste dağıtılan Suriye Raporu isimli kitapçığın 29’uncu sayfasında açıkça laikliğe ve Anayasa’ya karşı saldırı söz konusu olduğunu belirtti.  Yetkili makamların uyarılmasına rağmen konuyla ilgili hiçbir işlem yapılmadığını belirten Güneşhan; “Diğer terör örgütleri gibi bu dernekte laik demokratik düzeni yıkmaya çalışmaktadırlar” dedi.

 

“LAİKLİĞE AÇIK ŞEKİLDE SALDIRI”

Laiklik ilkesine ve Anayasa’ya karşı açık şekilde saldırı olduğunu belirten İl Başkanı Güneşhan; “Bildiğiniz gibi öğretmen konukevinin bahçesinde adına ‘Hayrat Yardımseverler Derneği’ denilen, aslında ne olduğu belirsiz bir dernek tarafından orada bir etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikte dağıttıkları kitapçık var. Suriye Raporu adı altındaki bu kitapçığın 29. Sayfasında, açıkça laik demokratik devlete, anayasaya karşı saldırı söz konusudur. Laikliğin kaldırılması ile ilgili, kısımlar yer almaktadır” dedi. 

 

“GİRİŞİMDE BULUNMAYANLAR, ONLARLA AYNI GÖRÜŞE SAHİPTİRLER DEMEKTİR”

Dernekle ilgili işlem yapmayan makamlarında aynı suça ortak olduğunu belirten Güneşhan; “Bu kermesin bir an önce ortadan kaldırılmasını ve kermes etkinliğine bir an önce son verilmesini yetkili makamlara iletmiştik. Bugüne kadar yetkili makamlar konuyla ilgili hiçbir işlem yapmamışlardır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, şöyle düşünüyoruz; PKK, FETÖ terör örgütü ne ise, İnsani Yardım Derneği adı altındaki bu Hayrat Derneği’de odur. Diğer terör örgütleri gibi bu dernekte laik demokratik düzeni yıkmaya çalışmaktadırlar. Çalışmaları bu yöndedir. Dolayısıyla bizim gözümüzde onlardan hiçbir farkı yoktur. Bugün onlarla ilgili bir girişimde bulunmayanlar, onlarla aynı görüşe sahiptirler demektir. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durumun hangi noktaya geldiğini çok net görmekteyiz” dedi.
Kaynak: http://www.canakkaleolay.com

Bu haber 4859 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI