Bugun...
Bizi izleyin:Ülgür Gökhan Kent Gönüllüleriyle Buluştu

Tarih: 10-10-2018 11:18:51 + -


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi hizmetlerinin kentlilere ulaşmasında gönüllü olarak destek sunan Kent Gönüllüleri ile kahvaltı programında bir araya geldi.


Ülgür Gökhan Kent Gönüllüleriyle Buluştu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ile Özleyiş Çetin, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve Kent Gönüllüsü kadınlarla bir araya geldiler. Programda ilk olarak söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Kent Gönüllülerini fedakar çalışmalarından dolayı tebrik ederek; “Biliyorsunuz kent gönüllülüğü belediye kanunun 77. Maddesine dayanarak geliştirilmiş ve bizim de kültür ve sosyal işler müdürlüğümüz bünyesindeki bir birim. Geleneksel olarak dönem başında kahvaltıda bir araya geldik. Biz 2013-2014 yılında bu bayrağı aldık ve kocaman bir aileye dönüştük. Arkadaşlarımız fedakar bir şekilde yaz-kış demeden belediye hizmetlerinin yürütülmesine katkı sunuyorlar. Şehirde gördükleri çeşitli aksaklıkları, ihtiyaçları bize iletiyorlar. Bu da şehirde bir sinerji oluşturuyor. Kadınların görünür olmasını sağladığınız için de Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“ÇANAKKALE’NİN İNSANLARI; EĞİTİMLİ, İLERİ GÖRÜŞLÜ, ÇAĞDAŞ..”

Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise; “Gönüllülük belediye yasası içinde olan bir kavram. Kentlerdeki hemşerilerin gönüllü olarak kent yaşamına katkı sunmaları çok önemli. Bir kentin yönetimi sadece belediye başkanına, belediye başkan yardımcılarına ve belediye personeline bırakılamayacak kadar karmaşık ve detaylı bir iş. Hiçbiriniz bütün kentte ne olup ne bittiğini görme şansımız yok. Gönüllüler aynı bir belediye başkanı ve yardımcısı gibi yasaların da verdiği yetkiyle görev yapmaktadırlar. İlk kuruluş 2005 yılında. Ne yazık ki Türkiye’de çok fazla kabul görmedi. Başka yerlerde Çanakkale’de olduğu gibi kent gönüllüsü oluşumu görmüyorum. Biz de her şey sistematik. Görevler belli. Her gönüllümüz kendine düşen görevi yapıyor. Çağdaş ülkelerde de gönüllülük çok önemli. Bu noktada öncelikle bu işi başlangıcında bunun organizasyonunda yer almış kişileri hatırlatmak istiyorum. İlk kurucu gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Ama bu oluşumun hemen akabinde Çanakkale’nin insanları, eğitimli, ileri görüşlü, çağdaş kafa yapısına sahip insanları, emekleri ve zamanlarının bir bölümünü kent yaşamına katkı sunmak için kullanmaya başladılar. 280 kişiye ulaşmışız. Erkekler de var ama kadınlarımız çoğunlukta” dedi.

“İNSANLAR SAHİPLENİLDİKLERİNİ HİSSEDİYORLAR”

Kent Gönüllülerinin belediye hizmetlerini kentlilere aktarmada önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Çok ciddi ve önemli işler yapıyorsunuz. Tek tek bakarsak, Ramazanda sıcak yemek dağıtımları, üniversitede çorba dağıtımları, bebek hediyeleri, cenazelerde ve taziyelerde bulunuyorsunuz bunlar çok önemli. Çanakkale’de cenazesi olan insanlar hepsi bu hizmetlerden çok memnun olduklarını belirtiyorlar. İnsanlar sahiplenildiklerini hissediyorlar. Bu da çok önemli. İnsanlar bir kentte yaşarken mutlu olmayı ister, iyi ki bu kentte yaşıyorum demek ister. Ve öyle diyorlar. Rahatlar, mutlular. Cenazesi bile olsa, vatandaş acısını yaşarken sizler ve belediyenin ilgili birimlerindeki arkadaşlar A’dan Z’ye ne varsa yapıyorsunuz” şeklinde konuştu.

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ayrıca, Fevzipaşa Mahallesinden de Kent Gönüllüsü oluşumuna katılım olduğunu belirterek bundan büyük mutluluk duyduğunu, çünkü Fevzipaşa Mahallesinin geçmişten bu güne kentin çok önemli bir değerini olduğunu ve sakinleriyle birlikte çok önemli bir potansiyel oluşturduğunu kaydetti. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kent Gönüllülerinden de mahallenin daha fazla kalkınması adına proje geliştirmeleri talebinde bulundu.

Kent Gönüllüleri kurucularından Hale Gökhan ise çalışmalarından dolayı Kent Gönüllüsü kadınları tebrik ederek; “Bu çalışma grubu benim için çok anlamlı. Bana güvenen, inanan ve sevgilerini veren, deneyimlerini aktaran arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her zaman sevgi içerisinde çalıştık. Zaman içerisinde Kent Gönüllülerinin büyüdüğünü görmekten gurur duyuyorum. Hayatta başlangıçlar ve bitişler vardır. Burada önemli olan iz bırakabilmek, insanlara dokunabilmektir. Ben bu işi hepinizin çok iyi yapabileceğinizi düşünüyorum. Çalışmalarınız nedeni ile hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sohbet ortamında devam eden program, hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.
Bu haber 830 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI