marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Ülgür Gökhan Gazetecilerle Buluştu

Tarih: 10-01-2022 14:57:44 Güncelleme: 10-01-2022 15:04:44 + -


Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.


Ülgür Gökhan Gazetecilerle Buluştu

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Etkinliğe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Kahvaltının ardından programda bir konuşmaya yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sözlerine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak başladı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Çok kolay gibi görünen, herkesin eleştirdiği zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Burada sizlere çok ciddi görevler düşüyor. Halkı doğru bilgilendirmek gibi çok önemli bir göreviniz var. Araştırmak, doğru haber yapmak ve hiç kimsenin yandaşı olmamak bu işin en önemli tarafı. Burada emek veren, çalışan gazeteciler olarak böyle bir üslubu benimsediğinizi biliyorum.” dedi.

 

“MESLEĞİ NEDENİ İLE KATLEDİLEN GAZETECİLERİ SAYGI İLE ANIYORUM”

Gazetecilerin meslekleri nedeni ile şiddete ve baskıya uğradığını ifade eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Geçtiğimiz günlerde Metin Göktepe'nin öldürülmesinin yıl dönümüydü. Çanakkale'de rahmetli Cemal Oral, yaptığı haberler nedeni ile saldırıya uğramıştı. Cemal Oral'a saldıranlar bulunamadı ve Oral, darp edildiği ile kaldı. Yine Uğur Mumcu, o da gazeteci kimliği nedeni ile katledildi. Mesleğinin gereğini yaptığı için maalesef şiddet gören, dışlanan ve aşağılanan gazetecileri, teker teker isimlerini bilmesek de bugünün anısına saygıyla anmak istiyorum. Bazı istatistikleri de dikkate almamız lazım. 2021 yılında dünya basın özgürlüğü endeksinde 180 ülke arasında maalesef 153'üncü sırada olduğumuz bilgisi var. İnternet özgürlük raporunda ise özgür olmayan ülkeler içerisinde yer alıyoruz. Türkiye'ye bu yakışmıyor.” dedi.

 

“BASININ ÖZGÜR OLMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Özgür bir ülke için özgür bir basına ihtiyaç olduğunu belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Özgürlüklerin önemli olduğuna ama özellikle de basın özgürlüğünün çok önemli olduğuna inanıyoruz. Yine söylüyorum, basın doğru haberleri çekinmeden hiç kimseden korkmadan kamuoyu ile paylaşmalı. İster seçilmiş olsun, ister atanmış olsun; kamu kaynaklarını kim ne şekilde kullanıyorsa, bunları nasıl kullandığına dair topluma hesap vermek zorundadır. İşte basın da bunu denetleyerek, bu kaynakların doğru mu yoksa yanlış mı kullandığını halka bildirebilmeli. Basın bu noktada doğru bir denetim yaparsa o zaman müfettiş gelmesine de gerek kalmaz. Böylelikle basın kamuoyu yararına kendi denetimini yapmış olacaktır. Bunu yaptığımız zaman çok önemli bir aşamayı geçmiş oluruz.” dedi.

 

BU SENENİN HEDİYESİ KADİR KENAR'A

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konuşmasının ardından geleneksel olarak her yıl bir gazeteciye hediye ettiği kol saatini bu yıl, gazeteci Kadir Kenar'a verdi. Uzun yıllardır Çanakkale basınına verdiği emek ve çalışmaları nedeni ile Kenar'ı tebrik eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kenar'a bir saat takdim etti. Sohbet ortamında devam eden etkinlik sonunda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bu haber 1954 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI