Bugun...
Bizi izleyin:Ülgür Gökhan'dan Organ Bağışına Destek

Tarih: 06-11-2017 15:22:28 Güncelleme: 06-11-2017 16:31:28 + -


3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakil Müdürlüğü tarafından Organ Bağışına dikkat çekmek amacıyla, 5 Kasım 2017 Pazar Günü “Yaşatmak Senin Elinde” sloganı ile yürüyüş gerçekleştirildi.


Ülgür Gökhan'dan Organ Bağışına Destek

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakil Müdürlüğü tarafından Organ Bağışına dikkat çekmek amacıyla, 5 Kasım 2017 Pazar Günü “Yaşatmak Senin Elinde” sloganı ile yürüyüş gerçekleştirildi.

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Eşi Hale Gökhan’ın da destek verdiği yürüyüşe katılmak için çok sayıda kentli Golf Çay Bahçesi önünde buluştu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi Müdürü Doç.Dr. Cabir Alan ile ekibi ve Organ Nakli İl Koordinatörü Uzman Dr. Azem Ülkü’nün öncülüğünde düzenlenen etkinlikte kentliler, ellerinde organ bağışına dikkat çekmek amacı ile hazırlanan döviz ve pankartlar ile yürüyüşe başladı. Golf Çay Bahçesi önünden organ bağışı konusunda duyarlılık yaratmak amacı ile başlayan yürüyüş, kordon boyu üzerinden devam ederken, İskele Meydanı’nda son buldu.

“ORGANLARINIZLA BİRKAÇ HAYAT KURTARABİLİRİZ”

 

Yürüyüşün ardından konuşan Başkan Gökhan, organ bağışının önemine vurgu yaparak; “Yürüyüş organ bağışını teşvik etmek üzere düzenledi. Bende destek vermek üzere burada bulunuyorum. Organ bağışı çok önemli bir konu, bende organlarımı bağışladım. Herkese bu konuda önerim var, organlarınızı bağışlayın. Hayat kurtaralım organlarınızla, belki birkaç hayat kurtarabiliriz. Başka insanlarda oluşan sorunları giderebiliriz. Ve yine Üniversitemizde çok başarılı bir şekilde özellikle Nefroloji bölümünde böbrek nakli yapılıyor. Bu önemli bir olgu. Çünkü çok ciddi sayıda diyaliz hastamız bulunmaktadır. Organ bağışçıları ne kadar çok artarsa, üniversitemizde böyle olanaklar var ve çok insanı kurtarabiliriz. Yoğun bir çaba var ve bu çabayı önemsiyoruz, destekliyoruz” dedi. Yürüyüş sonrasında İskele Meydanı’nda bulunan organ bağışı standından katılımcılara çam ağacı fidesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
Bu haber 1893 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI