Bugun...
Bizi izleyin:"Türkiye’nin Başına Gelen En Büyük Dert AKP"

Tarih: 30-12-2019 11:30:34 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, partisinin Ezine İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada Saray iktidarını ağır bir dille eleştirerek, “Ülkemiz işsizlik ve ekonomik kriz ile uğraşıyor, 1 dakikada 3 bin 362 lira borç faizi ödüyoruz, bütçede yatırıma sadece yüzde 5,6 pay ayrılmış, her 3 gençten 1’i işsiz durumda, Saray hala CHP’nin ülkenin en büyük derdi olduğunu söylüyor. Türkiye’nin başına gelen en büyük dert AKP’dir” dedi.Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan katıldığı CHP Ezine İlçe Kongresinde partililere seslenerek 2020 Bütçesini eleştirdi. Ülkenin yaşadığı en büyük sorunun ekonomik kriz ve işsizlik olduğunu ifade eden Özgür Ceylan, “Her 3 gençten biri işsiz. Her 2 kadından 1’i işsiz. Genç işsizlik oranı yüzde 27 ile ülke tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşmış durumda. Bu bütçede ise bu sorunlara ilişkin bir çözüm bulmak mümkün değil” diye konuştu. 1986 yılından bu yana 70 milyar dolar özelleştirme yapıldığını ifade eden Özgür Ceylan, “1986 ila 2003 yıllarında 8 milyar dolar özelleştirme yapılırken, AKP iktidar olduğu 2003 ila 2019 yıllarında yapılan özelleştirme miktarı toplam 62 milyar dolardır” diye konuştu. Özgür Ceylan 18 elektrik dağıtım şirketinin özelleştirildiğini hatırlatırken, “Hepimiz elektrik faturalarına isyan eder durumdayız. Nedeni ortadadır. 18 elektrik dağıtım şirketinin tamamı özelleştirilmiş. Elektrik dağıtımının yüzde 100’ü, üretiminin ise yüzde 79,2 si özelleştirilmiştir. Özel şirketlerin tek amacı kar etmekken bu durum neyi doğurmaktadır? İşsizliği” dedi. Türkiye’de rüzgârın yönünün değiştiğini ve CHP’nin iktidara yürüdüğünü ifade eden Özgür Ceylan, “Ülke ekonomik kriz içinde, Bu bütçenin buna bir çözümü var mı? Yok! Artık CHP zamanı” dedi.

 

“SURİYELİLERİN YÜZDE 47’Sİ 2 ÖĞÜN YEMEK YEMEZKEN 40 MİLYAR DOLAR NEREYE HARCANDI?”

Ülkemizde sığınmacı olarak yaşayan Suriyelilere de değinen Özgür Ceylan, “Suriyelilerin yüzde 31’i harabe niteliğindeki evlerde yaşarken, yüzde 47’si günde 2 öğün yemek bulamazken, iktidarın harcandığını iddia ettiği 40 Milyar Dolar nerede?” diye sordu. CHP Milletvekili Özgür Ceylan, ülkemizde yaşayan 1 milyon 48 bin Suriyeli çocuğun yüzde 67’sinin okula gidebildiğini ifade ederek, “Peki geri kalan çocuklar ne durumda? Geri kalanı sokaklarda dilenci, mendil satıyor, tacize uğruyor. Bunların gelecekte ülkemizde neden olabileceği sosyal yarayı düşünüyor musunuz? Tüm bu yaşananlar sarayın yanlış ekonomi politikaları ve dış politikasının sonucudur” diye konuştu.

“ARTIK CHP ZAMANI”

 

CHP Ezine İlçe Kongresinde de adaletin önemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özgür Ceylan, “Yaşanan tüm olumsuzlukların temelinde Adaletsizlik yatmaktadır” dedi. Özgür Ceylan, ülkemizdeki her türlü kötü gidişin nedeninin adaletsizlik olduğunu ifade ederek, “Ancak rüzgâr tersine dönmüştür ve CHP çok açık bir şekilde iktidara yürümektedir. Halkımız adaletsizliğe olan tepkisini 31 Martta, adaletin yanında yer aldığına inandığı CHP’ye destek vererek net bir şekilde ortaya koymuştur. İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Hatay, Mersin, Antalya, Bolu belediye başkanlıkları gibi pek çok yerel yönetim için partimizi görevlendirmiştir. Artık CHP Zamanıdır. ” dedi.   
Bu haber 1227 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI