Bugun...
Bizi izleyin:"Türkiye, Kanadalı Şirketler İçin Bölgesel Bir Merkez"

Tarih: 19-11-2019 07:44:10 + -


Türkiye Kanada 16. Ortak Yıllık Konferansı’nda konuşan Türkiye-Kanada İş Konseyi Başkanı Osman Okyay, “Türkiye ile Kanada arasında büyük bir ticaret potansiyeli bulunuyor. Ama maalesef Kanada, Türkiye’nin en büyük 50’nci yatırımcısıdır” dedi.Türkiye-Kanada 16. Ortak Yıllık Konferansı Türkiye-Kanada İş Konseyi ve Kanada-Türkiye İş Konseyi (CTBC) ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Başkan Gar Knutson ev sahipliğinde gerçekleşen konferansta, her iki ülkenin ekonomi ile ticaretine yön veren isimler ve iş dünyası temsilcileri bir araya geldi. Türkiye ile Kanada’nın önde gelen 200 iş insanını bir araya getiren TR-Kanada 16. Ortak Yıllık Konferansında “Ekonomik Perspektifler”, “Sağlık Eğitimi & Yaşam Bilimleri Sektöründe Çözümleri Sunmak” & “Sektörlerde İleri Teknolojileri Kullanma” başlıklı üç panel düzenlendi. Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve DEİK Türkiye-Kanada İş Konseyi Başkanı Osman Okyay, iki ülkenin ekonomik ve sektörel iş birliği fırsatlarının değerlendirildiği Türkiye-Kanada 16. Ortak Yıllık Konferansı’nın açılış konuşmasını yaptı.

 

“TÜRKİYE, KANADALI ŞİRKETLER İÇİN BÖLGESEL BİR MERKEZ”

Toplantıda konuşan DEİK/Türkiye-Kanada İş Konseyi Başkanı Osman Okyay, ekonomik ilişkileri güçlendirmeye başladıkları ilk günden bu yana ikili ticaret hacminin 3.2 milyar dolara yükseldiğini ifade ederek, 8 Haziran’da ticaret Bakanları tarafından JETCO anlaşması imzalandığını, anlaşmanın, ikili ticaret hacmi ve yatırımları daha üst seviyeye taşıyacağını vurguladı. JETCO’nun, ticari ilişkilerde yeni bir kilometre taşı olacağını belirten Okyay, “Umarım bu yakın gelecekte ikili bir STA yapılmasının önünü açacak. Türkiye ile Kanada arasında büyük bir ticaret potansiyeli bulunuyor. Ama maalesef Kanada, Türkiye’nin en büyük 50’nci yatırımcısıdır” dedi.

 

Gelecek dönemde Türkiye’de yatırım yapan Kanadalı firma sayısının hızla artmasını umduklarının altını çizen Okyay, “Türkiye, Kanadalı işletmelerin yeni pazarlara açılmasında bölgesel merkez olma rolüyle ‘yumuşak iniş bölgesi’ olabilir” şeklinde konuştu. Açılış konuşmaları sonrası “Ekonomik Perspektifler”, “Sağlık Eğitimi ve Yaşam Bilimleri Sektöründe Kanada Türkiye Çözümleri Sunmak” ve “Sektörlerde İleri Teknolojileri Kullanma” başlıkları altında paneller gerçekleştirildi.
Bu haber 945 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI