Bugun...
Bizi izleyin:Turizm Sektörünün Devleri Genç Meslektaşlarıyla Buluştu

Tarih: 14-05-2019 11:09:03 + -


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Yöre Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, Homeros İlyada Tur Acentası Müdürü ve Profesyonel Tur Rehberi Yasin Yıldız Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Yahya Çavuş Yerleşkesi’ni ziyaret ederek, bu yıl okuldan mezun olarak sektöre adım atacak genç meslektaşlarıyla buluştu


Turizm Sektörünün Devleri Genç Meslektaşlarıyla Buluştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, öğrenciler ve sektör temsilcilerini bir araya getirdiği toplantılarını sürdürüyor. Sektör buluşmaları etkinliğinde TÜRSAB Çanakkale Körfez Yöre Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Homeros İlyada Tur Acentası Müdürü Yasin Yıldız ile bir araya gelen öğrenciler; bu yıl mezun olarak adım atacakları turizm sektörü ile ilgili son bilgileri alarak meslek hayatlarına dair merak ettikleri bilgilere kavuştular.

 

Dünyada; Türkiye’de ve Çanakkale’de turizm sektörünün geldiği son nokta, gelecek hedefleri, mevcut ve planlanan çalışmaların masaya yatırıldığı; konuşulduğu ve karşılıklı görüş alış verişleri ile sürdürülen toplantıda öğrenciler sektör temsilcilerine sektöre ve sektördeki istihdam olanaklarına dair sorularını da yönettiler.

 

Panelde Çanakkale ve ülkemizin turistik, kültürel ve tarihsel değerlerini uluslararası mecralarda turizm sektörünün tüm paydaşları ile birlikte tanıtmaya devam ettiklerini ifade eden, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Yöre Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik; “Bu amaç doğrultusunda bundan böyle genç turizmciler ile birlikte hareket edecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Genç meslektaşlarımızın aldıkları eğitim sayesinde sektördeki başarıların artmasına katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz. Bunu başarmak ile kendilerine sabır ile çalışmaya devam etmelerini, hayallerinin ve hedeflerinin arkasını bırakmamalarını tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer turizm sektöründe başarılı olmanın yollarını anlattığı konuşmasında mezun olarak sektöre adım atmaya hazırlanan öğrencilere hitaben: “ Turizm sektörünün Çanakkale’de kalkınmasının yanı sıra bölgemizin ve ülkemizin güçlü kalkınması ve dünyanın lider ülkeleri arasında olma çabası yeni mezunların da katılımı ile ivme kazanacaktır. Biz bugüne dek bunun için yoğun çabalar sarf etmiş turizmciler olarak, siz genç meslektaşlarımızın heyecanını görmekten ayrıca mutluluk duyuyoruz. Çanakkale tarihi, kültürel ve doğal değerleri ile marka haline gelmiş, yerel projelerin devlet tarafından desteklenmesi ile de giderek dünyaca önem kazanan bir destinasyon haline gelmiştir. Destinasyon yönetimi konusunda aldığınız eğitimler ile bundan böyle sektöre sizlerin de katkısının büyük olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Panelde ayrıca söz alan Homeros İlyada Tur Acentası Müdürü ve Profesyonel Tur Rehberi Yasin Yıldız ise öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında eğitim hayatlarının bitmesi ile birlikte öğrenme süreçlerinin bitmiş olmadığına dikkat çekerek; “Her an gelişmeye, yeni diller öğrenmeye, çalışmaya, sabretmeye ve öğrendiklerinizi uygulamaya hazır olmalısınız. Teknolojik tüm gelişmeleri takip etmeniz ve farklı kültürleri öğrenmeniz hem bireysel olarak sizler hem de Türkiye ve bölgemizdeki turizm sektörünü geliştirecek önemli unsurlar arasındadır. “dedi. Kendisinin de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü’nden mezun olduğunu ifade eden Yıldız, kendi meslek hikâyesini de öğrenciler ile paylaşarak, bu süreçte ne gibi zorlularla karşılaşabilecekleri konusunda genç turizmcilere tavsiyelerde bulundu.

SEYAHAT TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ TÜM MEZUNLARININ İŞ İMKÂNLARINI HAZIRLADI

Ezine MYO Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü 2018-2019 akademik yılında mezun olacak tüm öğrencilerinin iş imkânlarını hazırladı. Panelde konu ile ilgili olarak konuşan Ezine MYO Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Emel Can ise “Öğrencilerini birer meslek sahibi olarak mezun etmenin yanı sıra sağlıklı ve eğitimin bütünselliğine yönelik staj şartları oluşturma konusu üzerinde özellikle duran Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine MYO Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü son iki yıldır yaptığı akademi- sektör işbirlikleri sayesinde mezuniyet sonrası iş imkânlarının da sağlanması noktasında çaba göstermektedir. Bu yıl itibari ile bölümümüzden mezun olacak tüm öğrencilerimizin iş imkânları sektör temsilcileri ile yaptığımız işbirlikleri sayesinde oluşturulmuş durumdadır.  Bu noktada yapılan çalışmalar neticesinde 2018-2019 akademik yılında EMYO Turizm Seyahat ve Eğlence Hizmetleri Bölümü’nde mezun olacak tüm öğrencilerin iş şartları oluşturulmuş durumda. Gelen yoğun sektör talebinden sonra Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinin de dâhil edildiği sektör buluşmalarında bölümler arası istihdam desteği olanakları hazırlanmaya başlandı” dedi.

 

ÇOMÜ Ezine MYO Yüksekokul Yahya Çavuş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele davetlilerin yanı sıra, Seyahat Turizm Eğlence Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emel Can, Öğr. Gör. Özgü Demirel, Öğr. Gör. Özge Büyük, Öğr. Gör. Selda Eğilmezgil, Öğr. Gör. Selin Yılmaz, Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölüm öğrencilerinin yanı sıra Halkla ilişkiler bölümü öğrencileri de katıldılar.
Bu haber 1286 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI