www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Tünelin Sonunda Işık Ne Zaman Görünecek?

Tarih: 08-06-2022 10:22:07 Güncelleme: 08-06-2022 10:29:07 + -


Eceabat ve Gelibolu ilçeleri arasında 2019 yılında hizmete açılacağı duyurulan ancak halen inşası devam eden tünelleri gündeme getireren CHP'li Özgür Ceylan, Ulaştırma Bakanına “Sayın Bakan henüz tamamlanamayan tünelleri ne zaman hizmete almayı planlıyorsunuz?” diye sordu.


Tünelin Sonunda Işık Ne Zaman Görünecek?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Eceabat ve Gelibolu ilçeleri arasında 2019 yılında hizmete açılacağı duyurulan ancak halen inşası devam eden tünelleri gündeme getirerek, “Sayın Bakan henüz tamamlanamayan tünelleri ne zaman hizmete almayı planlıyorsunuz?” diye sordu.

 

CHP’li Özgür Ceylan, Çanakkale’nin Eceabat ve Gelibolu ilçeleri arasında inşası devam eden tünellerde yaptığı incelemelerin ardından Meclis Başkanlığına verdiği önerge ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanına, 2019 yılında hizmete açılacağı bildirilen tünellerin halen neden tamamlanmadığını sordu.  Özgür Ceylan, Eceabat ve Gelibolu ilçeleri arasında yapımı süren 6 tünelin tamamlanması ve ulaşıma açılması bu güzergâhı kullanan vatandaşlarımızın daha güvenli seyahat etmelerini sağlayacağının altını çizerken, “Proje kapsamında 2 bin 560 metrelik T1, 644 metrelik T1A ve 1355 metrelik T2 tünellerinin yapımı tamamlandı. 792 metrelik T3, 503 metrelik T4 ve 2 bin 558 metrelik T5 tünellerinin inşası ise halen devam ediyor” dedi.

g4

Bakan Karaismailoğlu’na Tünel Soruları

Gelibolu Eceabat bölünmüş yol projesinin 2016 yılında ihale edildiğini belirten Özgür Ceylan,  2019 yılında bitirileceği söylenen projede tamamlanamayan tünellerdeki fiziki ve nakdi gerçekleşme oranları hakkında bilgi isterken, “Henüz tamamlanamayan tünelleri ne zaman hizmete almayı planlıyorsunuz?” diye sordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Çanakkale’de devam eden projeleri hakkında da bilgi isteyen Özgür Ceylan, “Bakanlığınızın Çanakkale ilinde proje ihalesi yapılan ve henüz inşa halinde olan projeleri hangileridir? 2022 yılı için ayrılan ödenekleri kaç Türk Lirasıdır? Hangi takvim içerisinde hizmete alınmaları öngörülmektedir?” diye sordu.

g2-1
Bu haber 4327 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI