Bugun...
Bizi izleyin:Troya Yılı 'Özel Pulu' Tanıtıldı

Tarih: 03-08-2018 13:19:06 + -


Troya yılı etkinlikleri kapsamında PTT A.Ş. tarafından hazırlanan “Unesco Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz” konulu Pul Sergisi Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evi’nde açıldı.


Troya Yılı 'Özel Pulu' Tanıtıldı

Troya yılı etkinlikleri kapsamında PTT A.Ş. tarafından hazırlanan “Unesco Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz” konulu Pul Sergisi Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evi’nde açıldı.

 

PTT A.Ş. tarafından 2018 Yılı Troya Yılına özel “Unesco Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz”  konulu anma pulu ile İlk gün zarfının tedavüle çıktığı serginin açılış törenine, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz Çanakkale PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Troya Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan,  ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, TURSAB Çanakkale-Balıkesir Başkanı Ahmet Çelik, TROYA İcra Komitesi üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılış töreninde konuşma yapan Vali Orhan Tavlı, ”2018 TROYA Yılı'nda, TROYA Yılı'na özel pul bastırdıkları, TROYA 'nın ve Çanakkale'nin tanıtımına katkıda bulundukları için Ulaştırma Bakanlığı ve PTT Genel Müdürlüğüne teşekkür ederim. 2018 Troya Yılı kapsamında, hem ulusal hem de uluslararası çapta sanatta, sporda uluslararası etkinlikler yapılıyor. Ancak en özeli, en güzeli PTT Genel Müdürlüğümüzün TROYA 'ya özel pul bastırmasıdır. TROYA 'nın 1 Ağustos tarihi itibarıyla PTT'nin tarihine geçmiş olması çok anlamlı" dedi.

 

Açılışın ardından 2018 Yılı Troya Yılına özel hazırlanan sergide Troya’nın ilk yazılı belgesi olan,  “1995 yılında Troya bölgesindeki kazılarda bulunan ve Homeros’un İlyada destanında anlattığı Troya’da, Hitit ve diğer imparatorluklar arasında yazışmalarda kullanılan ve Kâtibe ait olduğu sanılan Luvice yazılı ilk mühür “ hakkında Troya Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan tarafından sergiye katılanlara bilgi verildi.
Bu haber 862 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI