Bugun...
Bizi izleyin:Trafik Kazası Biga’da İsyan Ettirdi!

Tarih: 06-11-2017 07:18:50 Güncelleme: 06-11-2017 07:44:50 + -


Biga’da meydana gelen kazada bir üniversite öğrencisi hayatını kaybederken, diğer öğrenci ağır yaralanmıştı. Üniversite öğrencilerine çarpan Engin Ö.isimli şahsın Biga’da siyasi bir kişinin damadı olması ve alkollü araç kullandığı için ehliyetine üç ay el konulduğu iddiaları ilçede infial yarattı. Biga Gençlik Meclisi ve Biga CHP Gençlik Kolları yaşanan üzücü kaza sonrası basın açıklaması yayınlayarak failin bir an önce cezalandırılmasını istediler.


Trafik Kazası Biga’da İsyan Ettirdi!

Çanakkale’nin Biga ilçesinde önceki gece meydana gelen trafik kazasında Üniversite öğrencisi Fatma K, hayatını kaybederken; Besti O.isimli öğrenci ise ağır yaralandı. Kazaya sebebiyet veren Engin Ö.isimli şahsın yaptığı kaza sonrasında ortaya çeşitli iddialar atılması Biga’da infial yarattı. Kazaya sebebiyet veren Engin Ö.isimli şahsın alkollü ve aşırı hız yapması nedeniyle kaza yaptığı, kaza yerinden kaçtığı ve ilçede siyasi bir kişinin damadı olduğu iddiaları sonrasında Biga Gençlik Konseyi ve Biga CHP Gençlik Kolları basın açıklaması yayınlayarak fail Engin Ö.’nin bir an önce yargılanmasını istediler.

 

“ARKADAŞLARIMIZ İÇİN ÜZGÜNÜZ”

 

Biga Gençlik Konseyi yaşanan üzücü olay sonrasında yayınladığı basın açıklamasında; “Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yeni kafelerin bulunduğu bölgede gerçekleşen kazada Biga Meslek Yüksek Okulu öğrencisi iki kız arkadaşımızdan Fatma Kılıç’ın hayatını kaybettiğini ve Besti Orman’ın ise ağır yaralandığını öğrendik. Hayatını kaybeden arkadaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve onu çok seven arkadaşlarına baş sağlığı diliyoruz. Ağır yaralı arkadaşımız Besti Orman’ın ise en kısa sürede sağlığına kavuşması için dua ediyoruz” denildi.

 

“HUKUKTAN KAÇIRILMAK İSTENİYOR İDDİALARI VAR”

 

Gençlik Konseyi Başkanı Suat Sayı yaptığı açıklamanın devamında kazaya sebebiyet veren Engin Ö.isimli şahsın Biga’da bir siyasi partilinin damadı olduğunu ve kaza esnasında Engin Ö’nün alkollü ve aşırı hız yaptığı iddialarını gündeme getirdi. Suat Sayı ayrıca Engin Ö.’nün üç ay önce de alkollü araç kullanmak suçundan ehliyetine el konulduğu iddiasını ortaya atarak; “Çok üzgünüz. Bizi daha çok üzen ise yaşanan bu kazanın sorumlusunun hukuktan kaçırılmak istenmesi ile ilgili iddiaların olması. Haberlerde adı geçen E.Ö.’nün Biga’da bir siyasetçinin damadı olduğu, 3 ay önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu, bugün de alkollü ve aşırı hızlı ilken kazaya sebebiyet verdiği iddiaları dillendiriliyor. Bu konuda bizi arayan arkadaşlarımız aynı iddiaları dile getiriyorlar. Bu kazaya sebep olan kişinin hangi siyasi partiden olduğu, hangi güç veya paraya sahip olduğu bizi ilgilendirmiyor.

 

“ÇOK ÜZGÜNÜZ, ACILIYIZ, ADALETE İNANIYORUZ”

 

“Bizi asıl ilgilendiren arkadaşımızın ölümüne her kim sebep verdiyse hukuk önünde hesap vermesi. Eğer iddia edildiği gibi yaşanan kazada gerçek sorumlular hukuk önünden kaçırılırsa ve bir başka masum sorumluluğu üstlenirse bunun vicdani hesabını kimse veremez. Biz Biga Gençlik Meclisi olarak sorumlunun cezasını çekmesi için ilgili kamu görevlilerini kamuoyunu bilgilendirerek sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Bu hususta tüm gençlik oluşumlarını birlikte hareket etmeye, tüm Biga kamuoyunu sorumlu davranmaya çağırıyoruz. Her iki arkadaşımız da Biga Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler 1. Sınıf öğrencisiydi. Gençtiler. Büyük umutları vardı. Gerçekleşecek hedefleri, hayalleri bekliyordu onları... Çok üzgünüz. Acılıyız... Adalete inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

CHP BİGA GENÇLİK KOLLARI DA TEPKİ GÖSTERDİ

 

CHP Biga Gençlik Kolları da yaşanan trafik kazası ve ortaya atılan iddialar nedeniyle basın açıklaması yayınladı. Engin Ö. için ortaya atılan iddiaları yenileyen CHP Biga Gençlik Kolları, ortaya atılan iddiaların hızla açığa kavuşturulmasını talep ettiler. CHP Biga Gençlik Kollarından yapılan açıklamada; “Yaşananlar nedeniyle öğrenci arkadaşlarımız kadar bizler de çok üzgünüz. Bu süreçte alçakça kaçan sürücünün daha sonra polise teslim olduğunu da öğrendik. Ancak kaza sonrası ortaya atılan iddiaların en kısa ve en hızlı sürede açığa kavuşturulması gerekmektedir. İddialara göre bu cinayet gibi kaza sonrası, olaya sebebiyet veren kişi hukuktan kaçırılmak istenmiştir. Bu kişinin ehliyetinin 3 ay önce alkollü araç kullandığı gerekçesiyle emniyet tarafından alındığı da gelen bilgiler arasında. Bu kişinin korunmak istenmesinin nedeni olarak ise haberlerde adı geçen E.Ö.’nün Biga’da hükümete yakın bir siyasetçinin damadı olduğu, 3 ay önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu, alkollü ve aşırı hızlı ilken cinayet gibi kazaya sebebiyet verdiği iddiaları dillendiriliyor.”

 

“İDDİALAR ÇOK CİDDİ İDDİALARDIR.. AÇIKLAMA BEKLİYORUZ!”

 

Ortaya atılan iddialar nedeniyle Biga kamuoyunda büyük rahatsızlık oluştuğuna dikkat çekilen açıklamada; “Bu iddialar çok ciddi iddialardır. Böylesi can kaybının da yaşandığı bir olay sonrası politikanın devreye girmesi, ilgili kurum ve kuruluşlara baskı yapması kesinlikle ahlaki değildir. Burada bir insanın canı söz konusu. Gencecik bir arkadaşımız hayatından, yaşamından, sevdiklerinden koparılmıştır. Bir başka öğrenci arkadaşımız ise ölümle savaş vermektedir. İki öğrencinin de 1. Sınıf yerel yönetimler öğrencisi olduğunu biliyoruz. Biz kazaya sebep olan kişinin hangi siyasi partiden olduğuyla ilgilenmiyoruz. Biz kazaya sebep olanın kim olduğuyla ilgilenmiyoruz. Biz sadece adaletin yerini bulmasıyla ilgileniyoruz. Ölüme sebep olan şahısın herhangi bir şekilde yaptığının yanına kar kalmamasını istiyoruz. İddiaların gerçek çıkmamasını istiyoruz.”

 

“KAMU GÖREVLİLERİNDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

 

Kamu görevlilerinden halkı aydınlatacak açıkla beklendiğine dikkat çekilen açıklamada; “Tüm gençlik oluşumlarını, tüm gençleri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bu konuda hareket eden, susmayan genç arkadaşlarımıza duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz. Kamu görevlilerini gerekli açıklamaları yaparak kamuoyunu aydınlatmaya davet ediyoruz. Tüm süreçlerin takipçisi olacağımızı açıkça ifade ediyoruz.Yaşananlar nedeniyle üzgünüz. Sorumlu ya da sorumlular cezasını bulana kadar da susmayacağız. Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü’nde her zaman ve herkese adalet istedik. Biz de yine Biga’da hayatını kaybeden arkadaşımız için adalet istiyoruz” denildi.
Bu haber 9641 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI