Bugun...
Bizi izleyin:Sporda Öncü Şehir: "Çanakkale"

Tarih: 13-02-2020 08:02:28 + -


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Orhan Tavlı ile AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın da bulunduğu, milletvekili ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Çanakkale heyeti ile bir araya geldi.


Sporda Öncü Şehir:

Bakanlığın merkez binasında yapılan görüşmede, Çanakkale’ye yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokole imza atıldı. Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale ziyaretinde yöneticilerle kentin eksiklerini, ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini belirterek, “O günkü saha çalışmamızın, gayretimizin bir ürünü olan bu protokolü Çanakkale’ye kazandırmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim hizmet anlayışımızın ölçüsünü ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarı belirliyor. Dolayısıyla şehirlerimizi, ilçelerimizi sportif, sosyal ve kültürel anlamda güçlendirirken; biliyoruz ki insanımızı da aynı ölçüde güçlendirmiş oluyoruz” dedi. Çanakkale’nin heyecanlı, enerjik ve üretken bir şehir olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Girişimciliğe, üretime, çalışmaya önem veren, Türkiye’ye katma değer üreten bir şehir. Biz de Çanakkale’mizin gençlik ve spor alanındaki ihtiyaçlarını tamamlayıp Çanakkale’yi sporda da öncü şehir yapmak için bu protokolü hayata geçiriyoruz. Turizmde, ekonomide öncü olan güzel Çanakkale’yi sporun da merkezlerinden biri yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

“SPORU HERKES İÇİN ULAŞILABİLİR KILMANIN DAVASINI SÜRÜYORUZ”

Protokol kapsamında toplam maliyeti yaklaşık 32 milyon lira olan, 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet spor salonu, 1 adet nizami sentetik yüzeyli çim saha, 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 1 adet kapalı halı saha ve 2 tesisin tamamlanması ile 4 tesisin onarımı gibi pek çok çalışmayı hayat geçireceklerini belirten Kasapoğlu, şöyle devam etti: “7/24 yaşayan bu tesislerle, Çanakkale’miz inşallah daha sportif bir şehir olacak. İnşallah bu yatırımların devamı gelecek. Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi, biz ‘spor herkes içindir’ ilkesine gönülden inanıyoruz. Bu yüzden sporu herkes için ulaşılabilir kılmanın davasını sürüyoruz. Emeğimiz, çabamız, heyecanımız bunun içindir. Bize düşen tesisleri yapmak, inşa etmek ve şehirleri ihya etmektir. O tesislere, varlıklarıyla anlam kazandıracak olan kadını erkeği, çocuğu genciyle, milletimizdir. Bir söz verdik, ‘bu tesisler 7 gün 24 saat süre ile milletimize hizmet verecek’ dedik. Bu uygulama Türkiye’de spor yapmaya vakit bulamama meselesini topyekûn çözen bir uygulamadır.”

 

“7-24 YAŞAYAN SPOR TESİSLERİNİ ÇANAKKALE’DE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Çanakkale’nin gençlerinin spor tesisleri, gençlik merkezleri vasıtasıyla kendilerini daha iyi yetiştirme fırsatı bulacaklarını kaydeden Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Sporda öncü şehir, sağlıklı toplum ve mutlu gençlik idealiyle çalışacak ve inşallah yarınlara daha güçlü, daha mutlu adımlar atacağız. Çanakkale’ye, Çanakkaleli hemşerilerimize, gençlerimize ve Türk sporuna hayırlı olsun. Ortak çalışma anlayışımız güzel şekilde ilerliyor. 7-24 yaşayan spor tesislerini Çanakkale’de hayata geçireceğiz ve herkesi sporla buluşturacağız. Tüm ilçeleriyle Çanakkale’yi sporda çok daha ileriye taşıyacağız.” Konuşmaların ardından Çanakkale’ye yapılacak yatırımlara ilişkin protokol imzalandı ve fotoğraf çektirildi.
Bu haber 1241 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI