Bugun...
Bizi izleyin:Sözüm Ona Kendisini Haklı Çıkartmaya Çalışıyor!

Tarih: 20-10-2018 15:42:52 + -


Gökçeada AK Parti İlçe Başkanı Ümit Mahmut Kolçak ile Gökçeada Fatih Mahalle Muhtarı Serdar Önal arasındaki tartışma büyüyor. Sosyal medya üzerinde atışmaya devam eden ikilide İlçe Başkanı Kolçak’ın açıklamalarına Muhtar Serdar Önal’dan yanıt gecikmedi.


Sözüm Ona Kendisini Haklı Çıkartmaya Çalışıyor!

Muhtarlar Günü nedeniyle yapılan programa AK Parti İlçe Başkanı Ümit Mahmut Kolçak’ın sadece köy muhtarlarını davet etmesi, Gökçeada mahalle muhtarlarının davet edilmemesi ile başlayan tartışmada Muhtar Serdar Önal’dan yanıt geldi. Sosyal medyada açıklamalarda bulunan Muhtar Önal, İlçe Başkanı Kolçak’ı ağır sözlerle eleştirdi. Muhtar Önal’ın açıklamaları şöyle;

 

“Dün yapmış olduğum paylaşımdan dolayı gerek yanıma gelerek gerek telefon ederek gerekse mesaj yolu ile çok destek gördüm öncelikle onlara teşekkür ederim. Benim yapmış olduğum paylaşımda her hangi bir isim veya parti ismi zikredilmemiştir yaşanan olaylardan dolayı yapılan bir serzeniştir fakat bu paylaşım kendisini büyük bir partinin temsilcisi olduğunu ve yaklaşmakta olan yerel secimler için sıkıntıya düşmüş yerel bir lideri çok rahatsız etmiş olmalı ki sosyal medya hesaplarından adımı ağzına alma gafletinde bulunmuş doğal olarak da bana cevap hakkı doğmuştur. Bu zat aşağıda ekran fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere batmış olduğu çamurdan yalan değil yalanlar söyleyerek gerek parti yöneticilerini gerek ise siz değerli ada halkının zekâsı ile alay eder gibi yazılar yazarak sözüm ona kendisini haklı çıkarmaya uğraşmaktadır. Ben bir şey yazıyor isem sonuna kadar arkasında durmayı da bilirim. Bana yazımı kaldırmam için şimdi adını yazamayacağım ama yakınımda olan insanlar bilirler üst kademeden tehditvari sözler oldu ama bizler kimsenin tehdidi ile değil halkın oyu ile bir yerlere geldik halk getirdi gerekir ise yine halkımız bizi götürür. Öyle ucuz tehditler ile korkmayacağımızı da en iyi bu ilçe başkanı bilir. Bana şunu diyen de oldu eşeğin hatrı yok ise sahibinin hatrı var bırak kaldır dediler ve açıkçası kaldırmaya niyetlenmiştim ki bu paylaşımı gördüm, şimdi yalanlarını yazıp siz kamuoyunu oluşturan değerli insanları bilgilendireyim ,
 

1- Dun olan davetin doğruluğu için bizzat kendim Uğurlu köyu muhtarı Veysel Demir abimizi ve Şirinköy muhtarı Hamdi Özkartal arkadaşımı aradım bir büyüğüme de Eşelek koyu muhtarı Erol Dönmez ve Kaleköy muhtarı Kemal Adıgüzeli arattım ( isim yazıyorum dikkat edin aksini söyleyecek olan var ise gelsin yazsın bunun altına) ve partiden aranıldıklarını saat 11 de ufak bir kutlama için çağırıldıklarını söylediler ama Veysel abi ve Hamdi ada dışındayız zaten gelemeyiz dediler. Şimdi avlak yalanı ile milleti kandırmaya calışan baskan adada kac koy avlak için acılacak herkes biliyor...


2- Hala yalanlarına devam eden bu şahıs koymuş olduğu fotoğraflar ile partisinin üst kademelerine sözde birlik beraberlik mesajı vermiştir ki beraberlik bütünü tamam etmek ile olur yalan yanlış eski fotoğrafları yeni gibi paylaşmak insanları aptal yerine koymaktan başka bir şey değildir.Yazdığı yazıda tek doğru vardır o da sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği değerdir ne hikmetse liderinin verdiği değeri halkına yalan söylemek olduğunu sanan başkan bence bir an önce konunun bu olmadığını anlamadılar.


3- Bu gün merkez mahalle muhtarlarını arayıp partiye davet etmiştir doğrudur ve bunu söylerken bile ne kadar acıdır ki yalan söyleyerek bildirmeyi uygun görmüştür, derler ya alışmış kudurmuştan beterdir çok doğru, üzülen mahalle muhtarları ilçe başkanına üzülmekten başka bir şey yapmamışlardır, sadece bu kendisine bir paylaşım yapmak ve Çanakkale siyasetinde ada sorumlusuna ve il başkanına vekiline grup başkan vekiline ben davet ettim diyebilmek için yapılan bir davettir.


4- Ben şimdi sizlere soruyorum, Yalanı yalan ile kapatmaya çalışan birisi yaklaşmakta olan seçimlerde vereceği vaatlerde ne kadar inandırıcı olacaktır Ada halkından kendisini daha zeki olduğunu sanması ona inandırıcılık mı katacaktır.


5- Yapmış olduğum paylaşım herkese acıktır gizli değildir kendisi gibi beni facebook hesaplarından engelleyeceğimi düşünmesin korkusu olan kaçar engeller Allaha hamd olsun ne kimseden korkumuz vardır ne de saklayacak sözümüz, Halkımızdan bir şeyler saklamak da bizim kitabımızda olmaz, kapalı kapılar arkasında ona buna tehdit savurarak bir yerlere gelmedik. Bu dakikadan sonra da pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Vesselam... Kamuoyuna bilgilendirmedir yazılar tamamen bana aittir...”

 
Bu haber 1950 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI